V Česku se vydražily nejdražší pivní láhve světa
V Česku se vydražily nejdražší pivní láhve světaV Česku se vydražily nejdražší pivní láhve světaV Česku se vydražily nejdražší pivní láhve světa

Aukce lahví Pilsner Urquell

11.12.2014 08:00

Benefiční šek s částkou 723 116 Kč získalo 9.11.2014 odpoledne pro své klienty s poškozením míchy Centrum Paraple. Výtěžek z třetího ročníku předvánoční aukce deseti unikátních lahví Pilsner Urquell převzali v pražském Tančícím domě z rukou Plzeňského Prazdroje ředitelka Centra Paraple Margita Pištorová a patron obecně prospěšné společnosti Zdeněk Svěrák. Vydražené lahve se současně zařadily na vrchol žebříčku nejdražších pivních lahví vůbec.

Dobročinná aukce deseti ručně vyrobených skleněných lahví Pilsner Urquell se uskutečnila letos už potřetí. Ve čtvrtek 4. prosince se na internetovém zpravodajském serveru dražilo celých 7,5 hodin a šek s finální vydraženou částkou 723 116 Kč převzali včera odpoledne zástupci Centra v galerii Tančícího domu. Letošní desítka designových lahví se zároveň zařadila mezi nejdražší pivní lahve vůbec. Nejdražší láhev byla vydražena za 100 tisíc korun, průměrná cena vydražených lahví vystoupala na 72 tisíc korun.

Výtěžek dražby použijí v Centru například na koupi motomedu, což je přístroj pro procvičování dolních a horních končetin ro fyzioterapii, nebo speciální váhy pro vozíčkáře. „Tento šek je Centru Paraple krásným darem k jeho letošním dvacátým narozeninám. Jsem velice rád, že se i v dnešní době najdou lidé, kteří dobrovolně pomáhají těm, kteří to potřebují,“ poděkoval dražitelům při předání šeku Zdeněk Svěrák. Všechny tři předvánoční aukce Plzeňského Prazdroje už přinesly organizaci více než dva miliony korun.

Protože hlavní myšlenkou aukce je pomoc najít cestu dál životem, dostali možnost navrhnout design letošní lahve mladí čeští sklářští designeři a účastníci soutěže Stanislav Libenský Award 2014. Autorkou vítězného návrhu se stala Miroslava Kupčíková, absolventka oboru Atelier Design skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Její návrh zaujal odbornou porotu ze všech přihlášených nejvíce, a to díky nevšední technice krakelování, díky níž nejsou žádné dvě lahve stejné. Návrh Kupčíkové zrealizovali ručně skláři v novoboroské sklárně Ajeto pod dohledem renomovaného designera Larse Kempera, který tak se značkou spolupracoval už po několikáté.

„Jsme opravdu rádi, že se z této dobročinné aukce stala hezká předvánoční tradice. Rozhodně v ní chceme nadále pokračovat a pomáhat Centru Paraple v jeho poslání," řekl Lukáš Novotný, manažer značky Pilsner Urquell. Jako poděkování si budou moci úspěšní dražitelé designových lahví vlastnoručně naplnit své skleněné úlovky nefiltrovaným pivem z dubového sudu v historických sklepích plzeňského pivovaru za doprovodu Václava Berky, staršího obchodního sládka pivovaru.

Datum:11.12.2014 08:00
Reklama

Styl zakázkové stavby

Nové modely Harley-Davidson Forty-Eight Special a Iron 1200 Sportster kombinují retro styl s moderními jízdními vlastnostmi.

Business Forward Forum

Módní týden Mercedes-Benz Prague Fashion Week i letos doplní konference o módním byznysu Business Forward Forum by ČEZ & Forbes.

S příchutí hrušky

Lišák přichází s mazanou novinkou. Z jablečného sadu se vydal na výlet do sadu hruškového, do jedné ze sladkých hrušek se zakousl a bylo rozhodnuto.

Hledáte únik z města?

Pojeďte si užít klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše od 7 794 Kč/os.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

COS pro Design Miami 2017

Instalace New Spring, Miami od COS a Studia Swine nabízí návštěvníkům mnohosmyslový zážitek. Jemné, křehké „květy“ naplněné mlhou a vůní.

Dobrý studentský design

Mladý talent získal dvě ocenění za koncept elektro motocyklu. Dragonfly one je inspirován tělem vážky a značkou Jawa.

Designblok: nejlepší tvůrci

Designblok, mezinárodní festival designu a módy ocenil nejlepší tvůrce. Vichřice ho však předčasně ukončila.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
23.03.2018

MBPFW FW18

Přehlídky edice MBPFW představí zavedené domácí značky i začínající návrháře. Bohatý doprovodný program bude volně přístupný veřejnosti.

Reklama