V Česku se vydražily nejdražší pivní láhve světa
V Česku se vydražily nejdražší pivní láhve světaV Česku se vydražily nejdražší pivní láhve světaV Česku se vydražily nejdražší pivní láhve světa

Aukce lahví Pilsner Urquell

11.12.2014 08:00

Benefiční šek s částkou 723 116 Kč získalo 9.11.2014 odpoledne pro své klienty s poškozením míchy Centrum Paraple. Výtěžek z třetího ročníku předvánoční aukce deseti unikátních lahví Pilsner Urquell převzali v pražském Tančícím domě z rukou Plzeňského Prazdroje ředitelka Centra Paraple Margita Pištorová a patron obecně prospěšné společnosti Zdeněk Svěrák. Vydražené lahve se současně zařadily na vrchol žebříčku nejdražších pivních lahví vůbec.

Dobročinná aukce deseti ručně vyrobených skleněných lahví Pilsner Urquell se uskutečnila letos už potřetí. Ve čtvrtek 4. prosince se na internetovém zpravodajském serveru dražilo celých 7,5 hodin a šek s finální vydraženou částkou 723 116 Kč převzali včera odpoledne zástupci Centra v galerii Tančícího domu. Letošní desítka designových lahví se zároveň zařadila mezi nejdražší pivní lahve vůbec. Nejdražší láhev byla vydražena za 100 tisíc korun, průměrná cena vydražených lahví vystoupala na 72 tisíc korun.

Výtěžek dražby použijí v Centru například na koupi motomedu, což je přístroj pro procvičování dolních a horních končetin ro fyzioterapii, nebo speciální váhy pro vozíčkáře. „Tento šek je Centru Paraple krásným darem k jeho letošním dvacátým narozeninám. Jsem velice rád, že se i v dnešní době najdou lidé, kteří dobrovolně pomáhají těm, kteří to potřebují,“ poděkoval dražitelům při předání šeku Zdeněk Svěrák. Všechny tři předvánoční aukce Plzeňského Prazdroje už přinesly organizaci více než dva miliony korun.

Protože hlavní myšlenkou aukce je pomoc najít cestu dál životem, dostali možnost navrhnout design letošní lahve mladí čeští sklářští designeři a účastníci soutěže Stanislav Libenský Award 2014. Autorkou vítězného návrhu se stala Miroslava Kupčíková, absolventka oboru Atelier Design skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Její návrh zaujal odbornou porotu ze všech přihlášených nejvíce, a to díky nevšední technice krakelování, díky níž nejsou žádné dvě lahve stejné. Návrh Kupčíkové zrealizovali ručně skláři v novoboroské sklárně Ajeto pod dohledem renomovaného designera Larse Kempera, který tak se značkou spolupracoval už po několikáté.

„Jsme opravdu rádi, že se z této dobročinné aukce stala hezká předvánoční tradice. Rozhodně v ní chceme nadále pokračovat a pomáhat Centru Paraple v jeho poslání," řekl Lukáš Novotný, manažer značky Pilsner Urquell. Jako poděkování si budou moci úspěšní dražitelé designových lahví vlastnoručně naplnit své skleněné úlovky nefiltrovaným pivem z dubového sudu v historických sklepích plzeňského pivovaru za doprovodu Václava Berky, staršího obchodního sládka pivovaru.

Datum:11.12.2014 08:00
Reklama

Tipy pod vánoční stromeček

Perfektní dárek značky Braun. Pro něj: hladké oholení či precizní zastřižení bez kompromisů, pro ni: inspirativní zkrášlující přístroje.

Nápoje pro zimní večery

Užijte si zimu po svém. I horké drinky se dají pojmout originálně. Namíchejte si koktejl, který nejen zahřeje, ale navodí správnou atmosféru.

Lewis Hamilton a PUMA

Globální sportovní značka PUMA představila svoji „24/7“ kampaň, jejíž tváří bude Lewis Hamilton.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Natura Siberica

Natura Siberica - přírodní BIO kosmetika ze Sibiře, kde příroda produkuje svoji krásu, sílu a čistotu ve formě bylinek a rostlin.

Dobrý studentský design

Mladý talent získal dvě ocenění za koncept elektro motocyklu. Dragonfly one je inspirován tělem vážky a značkou Jawa.

Designblok: nejlepší tvůrci

Designblok, mezinárodní festival designu a módy ocenil nejlepší tvůrce. Vichřice ho však předčasně ukončila.

Vítězové Diploma Selection

Designblok vyhlásil vítěze Diploma Selection – bodovala móda inspirovaná polskou aristokracií a objekty ze Sýrie i z Marsu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
03.12.2017

Czech Design Week

International Design Festival se koná od 27. 11.do 3. 12. 2017 a láká na 150 českých i zahraničních designérů.

Reklama