Tomáš Rachunek UMPRUM, foto: Michal Fanta, kredit: Nespresso
Bar Nespresso na Designbloku 2019Bar Nespresso na Designbloku 2019Tomáš Rachunek UMPRUM, foto: Michal Fanta, kredit: Nespresso

Toto je Nespresso. Je recyklovatelné

14.10.2019 00:00

Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě se blíží a Nespresso bude opět u toho. Jako letitý partner akce tentokrát otevře speciální bar. Přední stěnu baru tvoří barevné hliníkové kazety vyrobené z recyklovaných kávových kapslí. Dopřát si šálek kávy při pohledu na tento designový počin je možné v době trvání Designbloku, od 17. do 21. října na Výstavišti Praha Holešovice.

Návštěvníci Designbloku se letos opět mohou zastavit v baru Nespresso a užít si výjimečnou uměleckou instalaci, tentokrát přímo spojenou se samotným barem. Jeho stěnu tvoří 33 hliníkových kazet, kterými Nespresso vzdává hold české metropoli a současně ukazuje kouzlo recyklace.

Obojí pomohl spojit v jedno designové dílo student UMPRUM Tomáš Rachunek. Z recyklovaných hliníkových kapslí Nespresso vytvořil designovou stěnu, která odkazuje na ikonické barevné obložení pražského metra. Tyto barevné hliníkové čtverce s konvexní čočkou zdobí stěny linky A už více než 30 let a za tu dobu se staly nadčasovým symbolem Prahy, jenž obdivují návštěvníci z celého světa.

Před více jak 30 lety se zrodila i unikátní myšlenka Nespresso a uchování kvalitní kávy v hliníkové kapsli. Ruku v ruce s nabídkou prémiové kávy je Nespresso jedinečné ve světě kávy i svým uzavřeným cirkulárním systémem, díky němuž dokáže efektivně recyklovat kávové kapsle a hliníku dát doslova nekonečný život.

Stěna v baru na Designbloku je tvořena z 33 kazet o rozměrech 35 x 35 cm. Na každou z nich se použilo přes 5 kg hliníkové drti z kapslí Nespresso. Vlivem výroby se kolem 2 kg hliníku ztratí, každá kazeta proto v konečné fázi obsahuje 2,5 kg hliníku. Celkově ho bylo na výrobu stěny spotřebováno 171,5 kg.

Návštěvou Nespresso baru si tak každý návštěvník připomene, jak efektivní a krásná zároveň recyklace umí být. Právě zvýšení povědomí o recyklačním programu je dlouhodobým cílem společnosti Nespresso. Návštěvníci loňského ročníku Designbloku si jistě vzpomenou na jiný unikátní produkt, kapesní nůž Rybička, rovněž vyrobený z recyklovaných kávových kapslí.

Kdo zná kávu Nespresso, ví, jak výjimečnou chuť a kvalitu má. Obojí si zachovává díky hliníkovým kapslím, které udržují čerstvost a aroma na nejvyšší úrovni. Hliník je nekonečně recyklovatelný, a proto jsme v Nespresso vyvinuli recyklační systém, který zaručuje, že se z navrácených kávových kapslí vždy stane nový materiál," komentuje Andrea Petrová, marketingová manažerka Nespresso.

Navrátit hodnotu použitým kapslím je pro Nespresso prioritní, neobejde se však bez pomoci svých zákazníků. Ti si po přípravě kávy a vypití šálku mohou vybrat, zda kapsli vyhodí do běžného odpadu, nebo ji vrátí zpět do rukou Nespresso. A spolu s ním tak hliníku dají druhý život. Každá hliníková kapsle Nespresso může být nekonečně recyklovatelná.

www.nestlenespresso.com

Datum:14.10.2019 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Toto je Nespresso. Je recyklovatelné

Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě se blíží a Nespresso bude opět u toho.

Nespresso a Designblok 2018

Svět prémiové kávy Nespresso a unikátního designu se opět propojuje během týdne designu v rámci jubilejního 20. ročníku Designblok 2018.

Italské dědictví

Proslulá italská značka Dolce & Gabbana po velkém úspěchu připravuje možnost nechat si ručně personifikovat ikonickou kabelku Sicily Bag.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama