Limitovaná edice kapesního nože Rybička z recyklovaných hliníkových Nespresso vyrobená firmou Mikov

Nespresso a Designblok 2018

22.10.2018 00:00

Svět prémiové kávy Nespresso a unikátního designu se opět propojuje během týdne designu v rámci jubilejního 20. ročníku Designblok 2018. Nespresso jako oficiální partner akce ji vždy dokáže inovativním způsobem propojit se světem kávy. Během letošního svátku designu tak představí svůj environmentální přístup a odhodlání, se kterým realizuje svůj závazek trvalé udržitelnosti.

Nespresso připravilo každému, kdo si přijde během Designbloku vychutnat kávu Nespresso, intenzivní estetický a hlavně vizuální zážitek. Kreativní koncept a samotný krátký artový snímek, který zde značka představí, vznikl ve studiu Amazing Company pod vedením producentky Petry Ondřejkové a odhaluje společenskou zodpovědnost a smysluplnost recyklace aluminiových kapslí Nespresso. Režisérem spotu z Designbloku se stal Luboš Rezler, mladý a nadějný režisér, kterého Petra Ondřejková objevila v rámci soutěže Young Directors, jež v rámci Asociace producentů pořádá.

Minifilm se natáčel v Průhonickém parku digitální technologií na filmovou kameru Arri Alexa a k jeho realizaci byla použita kombinace svícení z dronů a statického svícení ze země. „Byla to pro nás velmi zajímavá zkušenost, protože to bylo poprvé, co jsme v Amazingu pracovali s osvětlovacími drony,” dodává Ondřejková.

Bylo pro nás zajímavou výzvou, jak uchopit zadání k vytvoření minifilmu, který bude společensky zodpovědný a filmově odvypráví příběh smysluplnosti recyklace hliníku. Nechtěli jsme připravit jen další dokumentární záznam zpracování hliníkových kapslí a ukázat vznik nového produktu. Snahou bylo najít pojítko, které vizuálně dokáže příběh odvyprávět,” komentuje přístup k projektu producentka Petra Ondřejková.

Kvalita kávy, kterou nabízíme našim zákazníkům, je pro nás důležitá. Abychom byli schopni garantovat její nejvyšší kvalitu a zachovat její maximální čerstvost, používáme pro balení hliníkové kapsle, které splňují nejpřísnější kritéria. Hliník je navíc 100% recyklovatelný. Nespresso recykluje hliníkové kapsle již od roku 1991 a lokálně s místním partnerem od roku 2014. Je však důležité použité kapsle získat od našich zákazníků zpět k recyklaci,“ komentuje Andrea Petrová, marketingová manažerka Nespresso.

Právě na zvýšení povědomí o recyklaci hliníku a svého recyklačního programu se značka zaměřuje, a téma je proto nedílnou součástí filmového snímku prezentovaného na Designbloku. Nespresso v těchto dnech představuje jedinečný produkt, ikonický kapesní nůž Rybička vyrobený z recyklovaných hliníkových Nespresso kapslí. Na střenky tohoto nože jich bylo použito 35. Výroby této limitované edice se ujala česká nožířská firma Mikov, s.r.o. a moderní, čisté linie designového nožíku navrhlo studio Olgoj Chorchoj pod vedením Michala Froňka. Design podtrhuje vlastnosti použitého materiálu a silueta nože jasně prozrazuje, podle jaké předlohy je nůž navržen.

Ne ze všech vrácených kapslí vznikne kapesní nůž Rybička. Ale všechny vrácené kapsle Nespresso jsou recyklovány, aby z nich mohlo vzniknout něco nového,” vysvětluje Andrea Petrová, marketingová manažerka Nespresso.

Prodej limitované edice kapesního nože Rybička zahajuje Nespresso právě 25. října 2018.

Tisíc kusů bude k dostání za 500 Kč v Nespresso Boutiques a na e-shopu Nespresso www.nespresso.com.

Výtěžek z prodeje tisíce kusů poputuje na Nadaci Terezy Maxové dětem, konkrétně na pomoc ženám s dětmi v azylových domech, aby mohly začít nový život.

Více o recyklačním programu se dozvíte na:
www.nespresso.cz/recyklace
www.nespresso.com
www.designblok.cz

Filmové kredity snímku
Creative Concept: Amazing Company
Creative/Art Director: Ondřej Šorm
Production Company: Amazing Company
Director: Luboš Rezler
Executive Producer: Petra Ondřejková
Line Producer: Adam Porkert
Post Producer: Bjela Hrábková
DoP: Kryštof Melka
CGI Artist: David Koblížek
Editor: Petr Staněk, Asfalt
TV Sound Design: Needles
Grading/Online: R.U.R.
produkováno: září 2018
Práva: společnost Nestlé Nespresso


Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Nespresso a Designblok 2018

Svět prémiové kávy Nespresso a unikátního designu se opět propojuje během týdne designu v rámci jubilejního 20. ročníku Designblok 2018.

Italské dědictví

Proslulá italská značka Dolce & Gabbana po velkém úspěchu připravuje možnost nechat si ručně personifikovat ikonickou kabelku Sicily Bag.

Vkusný závan Itálie

Jaro připomíná začátek něčeho nového. Po zimě regenerujeme nejen své tělo, ale i příbytky. Nechte zavát italský vánek k vám domů.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama