ARBO, Design: Luka Križek, Cena: od 8 120 Kč do 26 838 Kč
BIKE, Design: Rob van Beek, Cena: 40 000 Kč
BIKE, Design: Rob van Beek, Cena: 40 000 KčFLOU, Design: Martina Doležalová, Cena: 100 000 Kč
FLOU, Design: Martina Doležalová, Cena: 100 000 KčRAVO, Design: HALLA, Cena: 2 349 Kč
SANT, Design: Rob van Beek, Cena: 3 184 Kč
SANT, Design: Rob van Beek, Cena: 3 184 Kč
SANT, Design: Rob van Beek, Cena: 3 184 Kč

Budiž světlo

14.04.2014 11:00

Studentka produktového designu Martina Doležalová, architekt a designér Luka Križek či holandský světelný designer Rob van Beek vytvořili pro společnost HALLA novinky, které byly slavnostně představeny na letošním ročníku Light and Building. Svítidla FLOU, BIKE, RAVO, ARBO, SANT zde zažila svou mezinárodní premiéru. Novinky vynikají precizním technickým provedením, nápadem, funkčností a moderním designem použitelným do různých typů interiérů. Novinky ocení milovníci nejmodernějších technologií, i ti, co chtějí do svého domova vnést trochu přírody a tepla. Použity byly OLED technologie, hliníkové konstrukce i přírodní materiály jako dřevo.

Martina Doležalová
Studuje produktový design na Fakultě produktového designu UJEP v Ústí nad Labem. Společně s designérem Ondřejem Tvrzníkem založila v roce 2013 studio TO MY. Věnují se návrhům produktového designu a spolupracují vždy s konkrétní firmou. Upřednostňují čisté linie a baví je experimentovat s různými materiály. Na základě spojení Martiny Doležalové se společností HALLA tak vznikla jedna z výrazných novinek roku 2014, stolní lampa FLOU, za využití nemodernější osvětlovací technologie OLED.

Samostatná stolní lampa s nejmodernější technologií světelného zdroje OLED je navržena pro rovnoměrně osvětlený pracovní prostor. Lampu je možné volně postavit na stůl, či připevnit k pracovní ploše. Má uživatelsky příjemné a intuitivní dotykové ovládání. Světelný panel i celé svítidlo jsou otočné v kloubu. Tvar připomínající kořeny rostlin působí přátelským dojmem, všechny konstrukční prvky jsou přiznané a tím si svítidlo získává svůj osobitý ráz. Lampa FLOU je vyráběna v několika barevných variantách.

Rob van Beek
Rob Van Beek je holandský designer a architekt, který se tématikou osvětlení zabývá již více než 20 let. Během svého působení navrhl několik svítidel pro vlastní projekty, jako byla např. rekonstrukce kláštera v Kodani. Pracuje jako světelný designér v Holandsku, kde se specializuje na osvětlení královských paláců. S českou firmou HALLA spolupracuje od roku 2012. Nenovějším počinem jsou tvarově variabilní svítidlo BIKE a stmívatelné svítidlo SANT.

Svítidla BIKE využívají designové svobody, kterou nabízejí světelné zdroje LED. Svítidlo je tvořeno z 16 jednotlivých segmentů, se kterými je možné pohybovat a vytvářet nesčetné množství tvarů, dle vaší fantazie. Svítidlo má jeden centrální kalíšek, díky kterému je možné jednotlivé tvary střídat bez nutnosti svítidlo nově zavěšovat. Díky své kreativitě jsou svítidla BIKE vhodná do domácností, společenských a kulturních prostor.

LED lineární hliníkové svítidlo s opálovým difusorem a unikátním designem. Svítidlo SANT má vynikající světelné parametry, vložené zdroje LED dosahují provozní účinnosti až 150lm/W. Svítidla jsou stmívatelná, s přímo-nepřímým vyzařováním a možností míchání teploty bílé barvy dle aktuální potřeby (2700K – 6500K). Svítidla SANT jsou ideálním řešením požadavku na nízkou spotřebu, vysokou účinnost a atraktivní design. Svítidla je možné použít samostatně, či jako kontinuální osvětlovací systém.

Luka Križek
Český architekt a designér. Spoluzakladatel kanceláře DOT Architects od roku 2007 působí ve svém studiu IOSTUDIO. Je známý především svými originálními návrhy interiérů za použití nevšedních materiálů. Za svůj futuristicko organický prostor pro Vodafone získal v roce 2012 ocenění Grand Prix architektů. Pro společnost HALLA navrhnul originální korianový nábytek pro výstavní expozice na mezinárodní veletrhy. Z další spolupráce pak vzešel koncept dřevěných svítidel ARBO, který slavil úspěch na Designbloku 2013 a který tento rok společnost HALLA plně začlenila do svého produktového portfolia.

Dřevěná svítidla ARBO měla svou velice úspěšnou českou premiéru již na podzimním Designbloku 2013, na mezinárodním poli se však představila v dubnu poprvé. Tato svítidla rozšiřují možnosti použití funkčního osvětlení do dalších typů interiérů. I při použití dřeva si svítidla díky světelným zdrojům LED zachovávají vysokou účinnost (až 120lm/W). Tvarová rozmanitost a různé způsoby natáčení dodávají svítidlům ARBO nápaditost a hravost. Dřevěná svítidla jsou pro svou schopnost zateplit interiér vhodná např. do kaváren, ateliérů, restaurací, škol a residenčních prostor, ale i kanceláří, obchodních prostor a jednacích místností.

Technická svítidla RAVO jsou kruhová svítidla typu downlight. Jsou určena pro světelné LED zdroje, které mají provozní účinnost až 130lm/W. Svítidla jsou vyrobena z polykarbonátového plastu a pasivního hliníkového chladiče. Svítidla mohou být i ve vyšším krytí IP44 s čirým nebo strukturovaným plexi. Mají široký vyzařovací úhel, díky kterému jsou vhodná pro osvětlování chodeb, obchodních center, společenských prostor, administrativních budov a kulturních zařízení.

Datum:14.04.2014 11:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Toto je Nespresso. Je recyklovatelné

Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě se blíží a Nespresso bude opět u toho.

Nespresso a Designblok 2018

Svět prémiové kávy Nespresso a unikátního designu se opět propojuje během týdne designu v rámci jubilejního 20. ročníku Designblok 2018.

Italské dědictví

Proslulá italská značka Dolce & Gabbana po velkém úspěchu připravuje možnost nechat si ručně personifikovat ikonickou kabelku Sicily Bag.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama