10. ročník Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti
10. ročník Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti, foto: Martin Straka10. ročník Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti, foto: Martin Straka

10. ročník Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti

19.09.2013 08:00

Herečky Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a režisér Peter Serge Butko pořádají 13. až 15. prosince v Divadle DISK DAMU již podesáté oblíbený a hojně navštěvovaný charitativní Vánoční Bazar v Mokré Čtvrti.

Letošní jubilejní 10. ročník Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti provází několik novinek. První z nich je nové, samostatné, transparentní konto, poskytující kdykoliv a komukoliv možnost přesvědčit se o finančních tocích peněz získaných v rámci Bazaru a doprovodných akcí. Na tento účet je možné během celého roku zasílat finanční dary. Číslo transparentního účtu naleznete na www.vanocnibazar.cz

Podpořit Vánoční Bazar v Mokré Čtvrti můžete také formou DMS ve formátu: DMS BAZAREK, na číslo 87777.

Vánoční Bazar v Mokré Čtvrti spustil nové webové stránky s aktuálními informacemi o různých formách podpory, hlavním programu i doprovodných akcích, případně možných formách pomoci či spolupráce. Na webu www.vanocnibazar.cz budou postupně zveřejněny další potřebné projekty a návštěvníci webu si tak sami mohou vybrat, které z nich a jakou cestou podpoří přímo – výše této podpory bude započtena do celkového zisku Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti. Od 1. 12. se na webu rozjede on-line dražba vybraných předmětů darovaných Bazaru. Bazar lze najít i na facebooku.

Další novinkou je příležitost pro firmy či podnikatele, podpořit Vánoční Bazar v Mokré Čtvrti v rámci svého podnikání – přímo službami nebo v rámci svých nákladů zajistit některé služby a dát tak Bazaru dárek k 10. narozeninám. Příprava Bazaru je náročná a vyžaduje mnoho nákladů předem, každá pomoc je proto vítána a firmám za ni budou nabídnuty nejrůznější protislužby! Informace jsou k dispozici na webu www.vanocnibazar.cz

Veřejnost může na konto Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti přispět také zakoupením vstupenky na benefiční představení Bláznivý Petříček, které je 9. 12. v 19.30 hod. na programu pražského divadla La Fabrika. V inscenaci na motivy filmu J. L. Godarda hrají Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk, v režii Petera Serge Butka a za doprovodu hudby Romana Holého. Na úvod vystoupí Aňa Geislerová a po skončení představení diváky čeká hudební dárek. Vstupenky v ceně 500 Kč jsou již v prodeji v pokladně divadla La Fabrika v Praze – Holešovicích. Pro každého diváka je ke vstupence připravena lahev vína CHÂTEAU VALTICE z limitované edice Bláznivý Petříček (200 kusů), připravené pouze pro příležitost benefice a vybrané osobně Tatianou Vilhelmovou a Vojtěchem Dykem.

Vánoční Bazar v Mokré Čtvrti bude mít letos svojí závěrečnou tečku výjimečně v mírně posunutém termínu. Při příležitosti 10. ročníku uvedou pořadatelé speciální hudební gala večírek Snesitelná lehkost pití ve velkém sále Lucerny v pátek 20. prosince od 20 hod., tedy přesně týden od začátku bazaru. Večerem budou provázet Táňa, Aňa a Peter, na pódiu se vystřídá řada atraktivních hostů. Hlavními hudebními pilíři budou kapely Gipsy. cz, brněnský big-band B-Side Band a závěrečný taneční set speciálně pro Vánoční Bazar v Mokré Čtvrti připraví Roman Holý se svým týmem. Snesitelná lehkost pití bude mít speciální dramaturgii, vystoupení skupin se budou navzájem prolínat a jako hosté s nimi sólově či v duetech zazpívají Jiřina Bohdalová, Bára Basiková, Tereza Černochová, Tonya Graves, Dagmar Havlová, Ester Kočičková, Dan Bárta, Matěj Ruppert, Vojtěch Dyk, Jiří Macháček, Vojta Kotek, Lukáš Pavlásek, Michal Suchánek, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma, Martin Hofmann, Marek Taclík, Adam Mišík a další.

Většina vstupenek bude tentokrát na stání do hlavního prostoru pod pódiem. Místa k sezení budou na rozdíl od předešlých ročníků k dispozici na balkonech v přízemí a v 1. patře. Ceny vstupenek se budou pohybovat od 400 do 700 Kč v závislosti na termínu zakoupení – čím víc se show v Lucerně bude blížit, tím budou vstupenky dražší...

Vánoční Bazar v Mokré Čtvrti se nově transformoval do samostatného občanského sdružení MOKRÁ ČTVRŤ o. s. Nadále však pokračuje úspěšná spolupráce s Fórem dárců a Nadací Terezy Maxové dětem. Výtěžek Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti půjde jako vždy na dobročinné účely. Získané peníze jsou každoročně rozděleny do tří částí. Jedna část odchází na financování projektů Nadaci Terezy Maxové dětem, které vybírají hlavní protagonisté bazaru. Příjemci dalších dvou třetin jsou vybíráni během roku. „Držíme se našeho záměru, dopřát zážitky lidem, kteří si je nemohou dovolit. Třeba dětem z dětských domovů, dětem, které vyrůstají v sociálně složitém prostředí, seniorům z domovů důchodců, nebo lidem v nouzi. Chceme jim udělat radost a tím vlastně i sobě. Rozhodně to není tak, že bychom odevzdali peníze nadaci a dál se nestarali. Konkrétní projekty velmi pečlivě vybíráme a dobře víme, na co přesně peníze z Vánočního Bazaru jdou,“ zdůrazňuje Peter Serge Butko.

Letošní fotografie pro vizuál Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti je dílem známého módního fotografa Matúše Tótha ze studia CASHONLY. Webovou stránku Bazaru připravilo studio MOMOANIMATION.com, grafikem vizuálů byl David Dubec.
 

Datum:19.09.2013 08:00
Reklama

Gymkhana GRiD Livestream

Od neděle 19. listopadu se těšte na ty nejlepší živé záběry z bitvy na asfaltu Carnival City v Johannesburgu.

Pro další generace #Ifwecare

Koňak LOUIS XIII. představil píseň „100 Years“ – The Song We'll Only Hear If We Care. Jedinečná hudební kompozice vytvořená Pharrellem Williamsem.

Kavárna Blue Box Café

Tiffany odhalilo dlouho očekávanou rekonstrukci 4. patra na Páté Avenue a představilo vůbec první gastronomický koncept Tiffany & Co.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Natura Siberica

Natura Siberica - přírodní BIO kosmetika ze Sibiře, kde příroda produkuje svoji krásu, sílu a čistotu ve formě bylinek a rostlin.

Pro další generace #Ifwecare

Koňak LOUIS XIII. představil píseň „100 Years“ – The Song We'll Only Hear If We Care. Jedinečná hudební kompozice vytvořená Pharrellem Williamsem.

Opravdový znalec etikety

Kdepak Komenský, Špaček je učitelem národů. Ladislav Špaček vás ve své nové knize naučí, jak být opravdovým znalcem etikety.

Ozvěny budoucnosti

Vývojář v automobilce musí být člověk kreativní a otevřený novinkám a moderním technologiím, prozradil v rozhovoru vývojář Škody Auto.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
03.12.2017

Czech Design Week

International Design Festival se koná od 27. 11.do 3. 12. 2017 a láká na 150 českých i zahraničních designérů.

Reklama