Tip na snídani
Jogurt BeBe Activia, zdravé ráno

Zdravá snídaně je základ každého dne

13.09.2013 10:10

Snídaně je prvním jídlem, které většina z nás konzumuje. Vynechávání snídaně, jako prvního denního jídla, je však relativně časté. „Dlouhodobé studie ukazují, že lidé, kteří pravidelně přijímají snídani, mají menší tendenci k rozvoji obezity a s ní spojených dalších onemocnění. Důvodem tohoto příznivého účinku je především sytící účinek snídaně, který v další fázi dne snižuje potřebu příjmu energeticky bohatých potravin, které rychle uvolňují cukr glukózu a dlouhodobě – zvláště pokud jsou v nadbytku – zatěžují metabolické procesy organismu. Pokud je součástí snídaně mléko a mléčné výrobky, zvýší se kvalita těchto snídaní. Organismus tak navíc získává vápník a nutričně kvalitní bílkovinu. Snídaně se zakysaným mléčným výrobkem do organismu také přivádí probiotické mikroorganismy, které stabilizují střevní mikroflóru, chrání ji před uchycením škodlivých bakterií a současně pomáhají i trávicím procesům organismu,“ říká MUDr. Petr Tláskal, CSc., předseda Společnosti pro výživu a primář dětské polikliniky FN Motol.

Vhodnou potravinou pro úvodní jídlo dne je dle výživové poradkyně Bc. Blanky Sekerové mléko a výrobky z něj, zejména ty zakysané. Například jogurty jako Activia Zdravé ráno se sušenkami BeBe Dobré ráno Mini ukrytými ve víčku představuje lahodnou kombinaci Activie bílé s unikátní kulturou Bifidus ActiRegularis® a oblíbených cereálních kakaových sušenek BeBe Dobré ráno Mini které jsou zdrojem vlákniny, vitamínu B1 a minerálů jako hořčík a železo. Proto je ideální a praktickou součástí snídaně.

Jogurty patří do každodenního jídelníčku v rámci vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Jogurt vznikne z mléka díky působení bakteriím Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus. Sníme-li zakysaný výrobek, přijímáme jím vyprodukovanou kyselinu mléčnou, pH trávicího traktu se okyselí a zlepší tak podmínky pro bakterie člověku prospěšné, zatímco zkomplikuje působení bakteriím, které by nám mohly škodit. „Doporučený denní příjem mléčných výrobků (tři porce) nebývá obvykle splněn, proto bychom s jejich konzumací měli začít už ráno.“

Jak má vypadat správná snídaně
Správná snídaně je taková, která vás zdravě zasytí do doby dopolední svačiny, případně oběda. Pocit sytosti je však nejen příjemný, ale pokud je navozen vyváženým pokrmem, tak i velmi žádoucí.

Aby nám snídaně dala to, co od ní očekáváme, tedy osvěžení a potřebnou ranní dávku energie, potřebujeme v ní mít obsaženy zejména sacharidy. Ráno je nejvhodnější doba pro konzumaci výrobků z obilovin, ale také například ovoce. Omezujete-li sacharidy a cukry v jídelníčku například kvůli redukční dietě, je snídaně právě tím jídlem, kde se jejich vynechávání skutečně nedoporučuje. Ideální však je, když k obilovinám a ovoci jíme další potraviny, které zajistí potřebnou pestrost a prodlouží také zpracování stravy v žaludku a střevech. Vhodné jsou jogurty, jejichž spotřeba v poslední době pomalu klesá. Jejich přínos pro zdraví nepopiratelný, proto bychom na ně neměli zapomínat.


Tip na zdravou snídani
Banán v tvarohu
(1922 kJ, bílkoviny 21 g, tuky 13 g, sacharidy 68 g)

Suroviny:
Jogurt Activia Zdravé ráno s Bebe mini Dobré ráno , zakysaná smetana, banán, vanilkový lusk
Postup:
Banán nakrájíme na menší kousky a tupou stranou nože vyškrábeme z vanilkového lusku semínka. Vše promícháme spolu s jogurtem se sušenkami a zakysanou smetanou.
 

Datum:13.09.2013 10:10
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama