Zemětřesení na trhu s whisky
Zemětřesení na trhu s whiskyZemětřesení na trhu s whisky

Zemětřesení na trhu s whisky

13.09.2013 10:05

Distribuční společnost Rémy Cointreau od září posílila pozici lídra kategorie prémiových importovaných destilátů na českém trhu s více než třetinovým tržním podílem. Díky nově získané výhradní distribuci irské whisky Tullamore D.E.W. (jednička celé kategorie whisky na českém trhu), skotské whisky Grants (č. 2 blended scotch v ČR), Glenfiddich (nejprodávanější single malt whisky v Čechách) a ezoterické sladové whisky The Balvenie se tak nově stane jedničkou v ČR v kategorii whisky. Z dosavadních 5 % vzroste její podíl na 34 % (zdroj IWSR 2013). Pro On-trade/HORECA provozovny Rémy Cointreau připravuje speciální program na podporu nového whisky portfolia a silnou marketingovou podporu.

Rémy Cointreau díky dohodě se společností William Grant & Sons o výhradní distribuci jejich značek na českém trhu výrazně posílila svou pozici a nově bude mít ve svém portfoliu celkem 27 celosvětově silných a známých značek prémiových destilátů.

„Věřím, že jde hlavně o dobrou zprávu pro naše obchodní partnery z oblasti gastronomie. Získají totiž od nás nejširší ucelenou nabídku kvalitních importovaných lihovin, z nichž většina má na českém trhu v dané kategorii vedoucí postavení, včetně zajímavých aktivit a promocí, a také špičkový servis, který poskytujeme našim zákazníkům mnoho let. Výrazně jsme s novou akvizicí WGS značek posílili i personálně a připravujeme pro gastro podniky komplexní marketingové On-trade programy. Hlavním cílem naší prohloubené spolupráce s klíčovými partnery v oblasti gastronomie bude optimalizace portfolia destilátů a doručení efektivních promočních nástrojů k maximalizaci jejich zisku z kategorie lihovin,“ uvádí Jiří Štětina, generální ředitel Rémy Cointreau ČR/SR.

Obliba zahraničních lihovin a whisky roste, pomohla i prohibice
Loňská prohibice měla dopad na celkovou situaci na trhu, z nezávislých výzkumů vyplývá, že Češi stále více věří dováženým lihovinám a preferují především své prověřené
a oblíbené bary a restaurace. Zatímco jako nejméně bezpečné vnímají tuzemské lihoviny (tuzemák, vodka či domácí pálenky), nejvíce důvěřují zahraničním značkám, a to zejména whisky.

„Více než 70 % spotřebitelů v průzkumech uvádí, že nejbezpečnější lihovinou pro ně je whisky, tomu odpovídá i preference lihovin z jednotlivých zemí původu, kterým vévodí Velká Británie a USA. Prohibice podíl dovozových lihovin na úkor tuzemských skokově navýšila. V dlouhodobém horizontu získají proti stavu před rokem 2012 importované značky s kvalitní podporou jasnou dominanci na českém trhu. Pro kanál On-trade je to jedinečná příležitost k růstu profitability z kategorie destilátů, která byla tak citelně zasažena prohibicí,“ uvádí k perspektivám vývoje podílu dovozových lihovin na českém trhu Jiří Štětina.

Rémy Cointreau Group je jedním z hlavních hráčů na globálním trhu s lihovinami s portfoliem prémiových značek, mezi které patří zejména koňaky Rémy Martin a Louis XIII., likéry Cointreau a Passoa, Metaxa, Mount Gay rum a brandy St Rémy. Značky skupiny jsou distribuovány po celém světě prostřednictvím vlastní sítě. Více informací najdete na www.remy-cointreau.com

 

Datum:13.09.2013 10:05
Reklama

Láska pro všechny

Společnost TOUS se minulý rok rozhodla narušit stereotyp svátku zamilovaných a šířit univerzální lásku. Letos tomu není jinak.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Udělejte si piknik na sněhu

Kdo říká, že piknikovat se dá pouze v létě? Romantické posezení v přírodě si můžete udělat i v polovině února.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama