Zemětřesení na trhu s whisky
Zemětřesení na trhu s whiskyZemětřesení na trhu s whisky

Zemětřesení na trhu s whisky

13.09.2013 10:05

Distribuční společnost Rémy Cointreau od září posílila pozici lídra kategorie prémiových importovaných destilátů na českém trhu s více než třetinovým tržním podílem. Díky nově získané výhradní distribuci irské whisky Tullamore D.E.W. (jednička celé kategorie whisky na českém trhu), skotské whisky Grants (č. 2 blended scotch v ČR), Glenfiddich (nejprodávanější single malt whisky v Čechách) a ezoterické sladové whisky The Balvenie se tak nově stane jedničkou v ČR v kategorii whisky. Z dosavadních 5 % vzroste její podíl na 34 % (zdroj IWSR 2013). Pro On-trade/HORECA provozovny Rémy Cointreau připravuje speciální program na podporu nového whisky portfolia a silnou marketingovou podporu.

Rémy Cointreau díky dohodě se společností William Grant & Sons o výhradní distribuci jejich značek na českém trhu výrazně posílila svou pozici a nově bude mít ve svém portfoliu celkem 27 celosvětově silných a známých značek prémiových destilátů.

„Věřím, že jde hlavně o dobrou zprávu pro naše obchodní partnery z oblasti gastronomie. Získají totiž od nás nejširší ucelenou nabídku kvalitních importovaných lihovin, z nichž většina má na českém trhu v dané kategorii vedoucí postavení, včetně zajímavých aktivit a promocí, a také špičkový servis, který poskytujeme našim zákazníkům mnoho let. Výrazně jsme s novou akvizicí WGS značek posílili i personálně a připravujeme pro gastro podniky komplexní marketingové On-trade programy. Hlavním cílem naší prohloubené spolupráce s klíčovými partnery v oblasti gastronomie bude optimalizace portfolia destilátů a doručení efektivních promočních nástrojů k maximalizaci jejich zisku z kategorie lihovin,“ uvádí Jiří Štětina, generální ředitel Rémy Cointreau ČR/SR.

Obliba zahraničních lihovin a whisky roste, pomohla i prohibice
Loňská prohibice měla dopad na celkovou situaci na trhu, z nezávislých výzkumů vyplývá, že Češi stále více věří dováženým lihovinám a preferují především své prověřené
a oblíbené bary a restaurace. Zatímco jako nejméně bezpečné vnímají tuzemské lihoviny (tuzemák, vodka či domácí pálenky), nejvíce důvěřují zahraničním značkám, a to zejména whisky.

„Více než 70 % spotřebitelů v průzkumech uvádí, že nejbezpečnější lihovinou pro ně je whisky, tomu odpovídá i preference lihovin z jednotlivých zemí původu, kterým vévodí Velká Británie a USA. Prohibice podíl dovozových lihovin na úkor tuzemských skokově navýšila. V dlouhodobém horizontu získají proti stavu před rokem 2012 importované značky s kvalitní podporou jasnou dominanci na českém trhu. Pro kanál On-trade je to jedinečná příležitost k růstu profitability z kategorie destilátů, která byla tak citelně zasažena prohibicí,“ uvádí k perspektivám vývoje podílu dovozových lihovin na českém trhu Jiří Štětina.

Rémy Cointreau Group je jedním z hlavních hráčů na globálním trhu s lihovinami s portfoliem prémiových značek, mezi které patří zejména koňaky Rémy Martin a Louis XIII., likéry Cointreau a Passoa, Metaxa, Mount Gay rum a brandy St Rémy. Značky skupiny jsou distribuovány po celém světě prostřednictvím vlastní sítě. Více informací najdete na www.remy-cointreau.com

 

Datum:13.09.2013 10:05
Reklama

Jak chránit své cennosti i před přírodními živly

Nejlepším řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu zálohy vašich dat či šperků, ale i pro uložení důležitých dokumentů a hotovosti.

Víkend bude žít svátkem svatého Patrika

Tour svatého Patrika startuje již v sobotu dopoledne na smíchovské Náplavce. Irský průvod vyjde v neděli v 15 hodin z Hybernské ulice.

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Kávový tip na Valentýna

Malá inspirace, jak doladit letošní svátek do na prosté dokonalosti okamžiku. Nesmí chybět luxusní šálky navržené Indii Mahdavi.

Chuť lásky

O čokoládě se říká, že je sladká jako láska. Není tedy právě, růže nebo srdíčko z kvalitní čokolády, tím nejlepším valentýnským dárečkem?

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama