Zemětřesení na trhu s whisky
Zemětřesení na trhu s whiskyZemětřesení na trhu s whisky

Zemětřesení na trhu s whisky

13.09.2013 10:05

Distribuční společnost Rémy Cointreau od září posílila pozici lídra kategorie prémiových importovaných destilátů na českém trhu s více než třetinovým tržním podílem. Díky nově získané výhradní distribuci irské whisky Tullamore D.E.W. (jednička celé kategorie whisky na českém trhu), skotské whisky Grants (č. 2 blended scotch v ČR), Glenfiddich (nejprodávanější single malt whisky v Čechách) a ezoterické sladové whisky The Balvenie se tak nově stane jedničkou v ČR v kategorii whisky. Z dosavadních 5 % vzroste její podíl na 34 % (zdroj IWSR 2013). Pro On-trade/HORECA provozovny Rémy Cointreau připravuje speciální program na podporu nového whisky portfolia a silnou marketingovou podporu.

Rémy Cointreau díky dohodě se společností William Grant & Sons o výhradní distribuci jejich značek na českém trhu výrazně posílila svou pozici a nově bude mít ve svém portfoliu celkem 27 celosvětově silných a známých značek prémiových destilátů.

„Věřím, že jde hlavně o dobrou zprávu pro naše obchodní partnery z oblasti gastronomie. Získají totiž od nás nejširší ucelenou nabídku kvalitních importovaných lihovin, z nichž většina má na českém trhu v dané kategorii vedoucí postavení, včetně zajímavých aktivit a promocí, a také špičkový servis, který poskytujeme našim zákazníkům mnoho let. Výrazně jsme s novou akvizicí WGS značek posílili i personálně a připravujeme pro gastro podniky komplexní marketingové On-trade programy. Hlavním cílem naší prohloubené spolupráce s klíčovými partnery v oblasti gastronomie bude optimalizace portfolia destilátů a doručení efektivních promočních nástrojů k maximalizaci jejich zisku z kategorie lihovin,“ uvádí Jiří Štětina, generální ředitel Rémy Cointreau ČR/SR.

Obliba zahraničních lihovin a whisky roste, pomohla i prohibice
Loňská prohibice měla dopad na celkovou situaci na trhu, z nezávislých výzkumů vyplývá, že Češi stále více věří dováženým lihovinám a preferují především své prověřené
a oblíbené bary a restaurace. Zatímco jako nejméně bezpečné vnímají tuzemské lihoviny (tuzemák, vodka či domácí pálenky), nejvíce důvěřují zahraničním značkám, a to zejména whisky.

„Více než 70 % spotřebitelů v průzkumech uvádí, že nejbezpečnější lihovinou pro ně je whisky, tomu odpovídá i preference lihovin z jednotlivých zemí původu, kterým vévodí Velká Británie a USA. Prohibice podíl dovozových lihovin na úkor tuzemských skokově navýšila. V dlouhodobém horizontu získají proti stavu před rokem 2012 importované značky s kvalitní podporou jasnou dominanci na českém trhu. Pro kanál On-trade je to jedinečná příležitost k růstu profitability z kategorie destilátů, která byla tak citelně zasažena prohibicí,“ uvádí k perspektivám vývoje podílu dovozových lihovin na českém trhu Jiří Štětina.

Rémy Cointreau Group je jedním z hlavních hráčů na globálním trhu s lihovinami s portfoliem prémiových značek, mezi které patří zejména koňaky Rémy Martin a Louis XIII., likéry Cointreau a Passoa, Metaxa, Mount Gay rum a brandy St Rémy. Značky skupiny jsou distribuovány po celém světě prostřednictvím vlastní sítě. Více informací najdete na www.remy-cointreau.com

 

Datum:13.09.2013 10:05
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama