Kde se v Praze dobře najíst?

13.08.2013 09:00

Gastronomie bez polotovarů a bez kompromisů. Vynikající maso, sezónní suroviny a rodinná atmosféra. Domácí limonády a stovka vín z celého světa. Pokud ve vás tento popis vzbuzuje zvědavost či přímo mlsné chutě, měli byste si co nejdříve rezervovat stůl ve vinohradské restauraci Máneska – pokud možno rychle, řada stálých hostů sem dochází již přes deset let a najít volné místo není samozřejmost.

Podnik se v první řadě zaměřuje na přípravu steaků z jihoamerických mladých býčků plemene Aberdeen Angus. Hlavní myšlenkou, a to nejen u masa, je pracovat s maximálně čerstvými surovinami s jasným místem původu. Milovníci masa ocení zejména specialitu jménem Angus Party. Jedná se o kombinaci tří druhů hovězího: flap steak (steak z břišního svalu), oyster blade (loupaná plec) a entrecote (vysoký roštěnec). Tyto krásné stogramové steaky servírujeme se třemi omáčkami dle výběru hosta a s čerstvými fazolovými lusky zabalenými ve slanině. Pro umocnění zážitku doporučujeme zapíjet Angus Party červeným vínem Cabernet Sauvignon Centenario Aberdeen Angus, vyráběným z révy pěstované u řeky Mendoza, kde jsou býci chováni. Víno je určeno k ideálnímu snoubení s chutí masa Angus a dopřeje vám tak bezkonkurenčně harmonický zážitek z jídla.

Koncept restaurace se opírá o americkou a tex-mex kuchyni. Pochutnat si můžete i na vyhlášených žebrech čí křidýlkách. Krom zaoceánských specialit u zákazníků nejvíce boduje domácí chléb (obyčejný, slaninový, cibulový, ořechový...) a těstoviny vyráběné na místě z nefalšované italské mouky typu semola a farina. Těm, kdo tolik nefandí červenému masu, nabízí Máneska čerstvou rybu dne. Zkušený šéfkuchař Josef Tóth pak pravidelně překvapuje své hosty nápaditými kombinacemi sezónní nabídky.

Chutné jídlo si můžete v Mánesce užít jak po večerech, tak během pracovního dne. Podnik nabízí obědové menu v ceně 135 Kč za vydatnou polévku a hlavní chod. Restaurace každého hosta pohostí na uvítanou kukuřičnou tortillou s tomatovou salsou. Jindy oběd či večeři ozvláštní nebo amuse bouche, tedy pozdrav šéfkuchaře, tedy malé potěšení pro vaše chuťové buňky.

Mezi nejoblíbenější položky v menu patří i jedna mírně zarážející – vždyť kdo kdy slyšel o špagetách s čokoládou a jahodami?! Ale cílová skupina, tedy děti, je zkrátka miluje. Máneska je k dětem vstřícná i jinak – krom speciálního jídelního lístku mají k dispozici také omalovánky a nejrůznější skládačky. V blízké budoucnosti přijde na řadu i vybudování prvotřídního dětského koutku.

Na řadě specialit si pochutnají děti i rodičům společně. Jedná se například o pestrou paletu sorbetů (jak jinak než domácích), limonády z čerstvě vymačkaných šťáv, limetkovo-mátový ledový čaj nebo stoprocentní nekonzervované mošty. Vinný lístek čítající kolem sta položek je však k dispozici pouze dospělým, ovšem i s výkladem sommeliéra...

Hlavním cílem personálu Mánesky je splnit každé přání svých hostů. Je-li to jen trochu možné, je možné vytvořit „jídla na míru“ dle představ hosta, nebo dopředu objednat suroviny, které se na jídelním lístku běžně nevyskytují.

Restaurace Máneska obohatila pražskou gastronomickou scénu o podnik, kam můžete bez váhání pozvat své přátele a rodinu stejně jako obchodního partnera. Svým hostům nabízí promyšlené a moderní menu, které umožní, aby si v něm každý našel to své. Důraz na kvalitu, čerstvost surovin a individuální přístup ke každému návštěvníkovi tuto restauraci vyzdvihuje vysoko nad běžné podniky. Pokud do Mánesky zavítáte, rozhodně se sem budete rádi vracet.

Kapacita restaurace činí 100 míst rozdělených do velké nekuřácké a menší kuřácké sekce.

Restaurace Máneska
Mánesova 59
Praha 2 – Vinohrady
 

Datum:13.08.2013 09:00
Reklama

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

4 hrdinové značky Hublot

Začal tenisový grand slam a Hublot u této příležitosti přeje mnoho štěstí a vítězství čtyřem skvělým tenistům.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama