Káva odvodňuje - MÝTUS!
Denně musíme vypít minimálně litr a půl vody - PRAVDA!Borůvky jsou nejzdravějším ovocem - MÝTUS!Vajíčka zvyšují cholesterol - MÝTUS!Tmavé pečivo je zdravější než bílé - PRAVDA I MÝTUS!Jíst v noci je sebevražda - MÝTUS!Jídlo z McDonald´s je moc tučné - MÝTUS!Po pivu se tloustne - MÝTUS!Po špenátu rostou svaly - MÝTUS!

Nejrozšířenější mýty o jídle

02.08.2013 12:00

Dáváte si pozor na to co jíte, ale pak se objeví nějaký chytrák a začne vám říkat co všechno děláte špatně a jak nejzdravějším ovocem jsou borůvky, vajíčka vám zvýší cholesterol a tak dále... Co je pravda a co mýtus? 

Káva odvodňuje
Mýtus! V podstatě je to právě naopak, káva tělo hydratuje, dokonce i zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi až na několik hodin. Neměli byste ale pít více než 3 šálky denně.

Denně musíme vypít minimálně litr a půl vody
Pravda! Pokud sedíte celý den v kanceláři měl by být litr a půl vody minimem. Pokud pracujete aktivně dávka se ještě zvyšuje.

Borůvky jsou nejzdravějším ovocem
Mýtus! Celá léta se traduje, že borůvky jsou nejzdravějším ovocem vůbec, dodávají nám vysoké množství antioxidantů. Ano, to je pravda, představte si ale, že jediná švestka obsahuje stejné množství antioxidantů jako borůvky, které sbíráte celý den.

Vajíčka zvyšují cholesterol
Mýtus, tedy pokud nesníte 30 vajíček za týden :-)

Tmavé pečivo je zdravější než bílé
Pravda i mýtus. Pokud si pod tmavým pečivem představíte pečivo celozrnné, je vše v pořádku. Bohužel žijeme ve světě klamu a ne všechno pečivo, které se prodává jako tmavé je zdravé. Do bílého pečiva se přidá karamel a tím vznikne pečivo "tmavé" - se zdravím ale už nemá vůbec nic společného.

Jíst v noci je sebevražda
Mýtus! Nezáleží na tom v jakou denní nebo noční hodinu jíte, ale na tom v kolik jdete spát. Pokud se chystáte na party ze které plánujete návrat až v brzkých ranních hodinách, klidně se najezte i o půlnoci. Naopak pokud chodíte spát v 10 večer, nebylo by moc vhodné si naložit v půl desáté kachnu s knedlíkem :-)

Jídlo z McDonald´s je moc tučné
Mýtus! Neříkáme, že byste si měli dopřávat Big Maca a jiné "prasárničky" každý den, ale v české kuchyni najdeme mnohem tučnější věci, co takové vepřoknedlozelo nebo škvarky... U tohoto mýtu platí - všeho s mírou - víc než kde jinde.

Po pivu se tloustne
Mýtus! Konečně se potvrdilo, že pivní pupky nemají s pivem vážně nic společného. Muži prostě v pozdějším věku tíhnou k tloustnutí v oblasti břicha, pivo na to nemá žádný vliv.

Alkohol v malých dávkách pomáhá
Pravda! Pokud si dopřejete sklenici piva nebo vína večer před spaním bude se vám nejen lépe usínat, ale ochráníte tím i své srdce. Nezaměňovat s tvrdým alkoholem!

Po špenátu rostou svaly
Mýtus! Snad vám teď nezničíme iluze o Pepku Námořníkovi, ale špenát bohužel nemá se svaly vůbec nic společného. Špenát je zdraví prospěšný zdroj vitaminů, ale bicepsy vám nezvětší.


Datum:02.08.2013 12:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama