Káva odvodňuje - MÝTUS!
Denně musíme vypít minimálně litr a půl vody - PRAVDA!Borůvky jsou nejzdravějším ovocem - MÝTUS!Vajíčka zvyšují cholesterol - MÝTUS!Tmavé pečivo je zdravější než bílé - PRAVDA I MÝTUS!Jíst v noci je sebevražda - MÝTUS!Jídlo z McDonald´s je moc tučné - MÝTUS!Po pivu se tloustne - MÝTUS!Po špenátu rostou svaly - MÝTUS!

Nejrozšířenější mýty o jídle

02.08.2013 12:00

Dáváte si pozor na to co jíte, ale pak se objeví nějaký chytrák a začne vám říkat co všechno děláte špatně a jak nejzdravějším ovocem jsou borůvky, vajíčka vám zvýší cholesterol a tak dále... Co je pravda a co mýtus? 

Káva odvodňuje
Mýtus! V podstatě je to právě naopak, káva tělo hydratuje, dokonce i zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi až na několik hodin. Neměli byste ale pít více než 3 šálky denně.

Denně musíme vypít minimálně litr a půl vody
Pravda! Pokud sedíte celý den v kanceláři měl by být litr a půl vody minimem. Pokud pracujete aktivně dávka se ještě zvyšuje.

Borůvky jsou nejzdravějším ovocem
Mýtus! Celá léta se traduje, že borůvky jsou nejzdravějším ovocem vůbec, dodávají nám vysoké množství antioxidantů. Ano, to je pravda, představte si ale, že jediná švestka obsahuje stejné množství antioxidantů jako borůvky, které sbíráte celý den.

Vajíčka zvyšují cholesterol
Mýtus, tedy pokud nesníte 30 vajíček za týden :-)

Tmavé pečivo je zdravější než bílé
Pravda i mýtus. Pokud si pod tmavým pečivem představíte pečivo celozrnné, je vše v pořádku. Bohužel žijeme ve světě klamu a ne všechno pečivo, které se prodává jako tmavé je zdravé. Do bílého pečiva se přidá karamel a tím vznikne pečivo "tmavé" - se zdravím ale už nemá vůbec nic společného.

Jíst v noci je sebevražda
Mýtus! Nezáleží na tom v jakou denní nebo noční hodinu jíte, ale na tom v kolik jdete spát. Pokud se chystáte na party ze které plánujete návrat až v brzkých ranních hodinách, klidně se najezte i o půlnoci. Naopak pokud chodíte spát v 10 večer, nebylo by moc vhodné si naložit v půl desáté kachnu s knedlíkem :-)

Jídlo z McDonald´s je moc tučné
Mýtus! Neříkáme, že byste si měli dopřávat Big Maca a jiné "prasárničky" každý den, ale v české kuchyni najdeme mnohem tučnější věci, co takové vepřoknedlozelo nebo škvarky... U tohoto mýtu platí - všeho s mírou - víc než kde jinde.

Po pivu se tloustne
Mýtus! Konečně se potvrdilo, že pivní pupky nemají s pivem vážně nic společného. Muži prostě v pozdějším věku tíhnou k tloustnutí v oblasti břicha, pivo na to nemá žádný vliv.

Alkohol v malých dávkách pomáhá
Pravda! Pokud si dopřejete sklenici piva nebo vína večer před spaním bude se vám nejen lépe usínat, ale ochráníte tím i své srdce. Nezaměňovat s tvrdým alkoholem!

Po špenátu rostou svaly
Mýtus! Snad vám teď nezničíme iluze o Pepku Námořníkovi, ale špenát bohužel nemá se svaly vůbec nic společného. Špenát je zdraví prospěšný zdroj vitaminů, ale bicepsy vám nezvětší.


Datum:02.08.2013 12:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama