Káva odvodňuje - MÝTUS!
Denně musíme vypít minimálně litr a půl vody - PRAVDA!Borůvky jsou nejzdravějším ovocem - MÝTUS!Vajíčka zvyšují cholesterol - MÝTUS!Tmavé pečivo je zdravější než bílé - PRAVDA I MÝTUS!Jíst v noci je sebevražda - MÝTUS!Jídlo z McDonald´s je moc tučné - MÝTUS!Po pivu se tloustne - MÝTUS!Po špenátu rostou svaly - MÝTUS!

Nejrozšířenější mýty o jídle

02.08.2013 12:00

Dáváte si pozor na to co jíte, ale pak se objeví nějaký chytrák a začne vám říkat co všechno děláte špatně a jak nejzdravějším ovocem jsou borůvky, vajíčka vám zvýší cholesterol a tak dále... Co je pravda a co mýtus? 

Káva odvodňuje
Mýtus! V podstatě je to právě naopak, káva tělo hydratuje, dokonce i zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi až na několik hodin. Neměli byste ale pít více než 3 šálky denně.

Denně musíme vypít minimálně litr a půl vody
Pravda! Pokud sedíte celý den v kanceláři měl by být litr a půl vody minimem. Pokud pracujete aktivně dávka se ještě zvyšuje.

Borůvky jsou nejzdravějším ovocem
Mýtus! Celá léta se traduje, že borůvky jsou nejzdravějším ovocem vůbec, dodávají nám vysoké množství antioxidantů. Ano, to je pravda, představte si ale, že jediná švestka obsahuje stejné množství antioxidantů jako borůvky, které sbíráte celý den.

Vajíčka zvyšují cholesterol
Mýtus, tedy pokud nesníte 30 vajíček za týden :-)

Tmavé pečivo je zdravější než bílé
Pravda i mýtus. Pokud si pod tmavým pečivem představíte pečivo celozrnné, je vše v pořádku. Bohužel žijeme ve světě klamu a ne všechno pečivo, které se prodává jako tmavé je zdravé. Do bílého pečiva se přidá karamel a tím vznikne pečivo "tmavé" - se zdravím ale už nemá vůbec nic společného.

Jíst v noci je sebevražda
Mýtus! Nezáleží na tom v jakou denní nebo noční hodinu jíte, ale na tom v kolik jdete spát. Pokud se chystáte na party ze které plánujete návrat až v brzkých ranních hodinách, klidně se najezte i o půlnoci. Naopak pokud chodíte spát v 10 večer, nebylo by moc vhodné si naložit v půl desáté kachnu s knedlíkem :-)

Jídlo z McDonald´s je moc tučné
Mýtus! Neříkáme, že byste si měli dopřávat Big Maca a jiné "prasárničky" každý den, ale v české kuchyni najdeme mnohem tučnější věci, co takové vepřoknedlozelo nebo škvarky... U tohoto mýtu platí - všeho s mírou - víc než kde jinde.

Po pivu se tloustne
Mýtus! Konečně se potvrdilo, že pivní pupky nemají s pivem vážně nic společného. Muži prostě v pozdějším věku tíhnou k tloustnutí v oblasti břicha, pivo na to nemá žádný vliv.

Alkohol v malých dávkách pomáhá
Pravda! Pokud si dopřejete sklenici piva nebo vína večer před spaním bude se vám nejen lépe usínat, ale ochráníte tím i své srdce. Nezaměňovat s tvrdým alkoholem!

Po špenátu rostou svaly
Mýtus! Snad vám teď nezničíme iluze o Pepku Námořníkovi, ale špenát bohužel nemá se svaly vůbec nic společného. Špenát je zdraví prospěšný zdroj vitaminů, ale bicepsy vám nezvětší.


Datum:02.08.2013 12:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama