Sushi Time
Sushi TimeSushi TimeSushi TimeSushi Time

Gurmánství po japonsku – 2. díl

14.06.2013 07:30

Jste milovníkem sushi? Chtěli byste se stát pravým odborníkem? Nebo snad překvapit svojí polovičku originální večeří? Ať už tak nebo tak, díky našemu sushi průvodci se už v menu žádné sushi restaurace neztratíte!

Sushi se v našich končinách těší stále větší oblibě. V minulém článku věnovanému této pochoutce jsme vám řekli něco o původu sushi a představili jsme vám pražskou společnost Sushi Time, která je specialistou na výrobu čerstvého sushi a dalších asijských pochoutek a jejich rozvoz zákazníkům po Praze. Dnes se zaměříme na jednotlivé druhy sushi a na jejich samotnou přípravu.
Když nahlédnete do jídelního lístku sushi restaurace, objevíte názvy jako maki, nigiri, sashimi, chirashi, futomaki. Víte, co si pod tím představit? Anebo byste uvítali malou nápovědu? Následující přehled vám pomůže. Zároveň se můžete inspirovati v případě, že byste se sushi rádi naučili sami připravovat.

Potřebné suroviny
Základem dobrého sushi je kvalitní sushi rýže. Na rozdíl od té obyčejné je lepivější a sushi se tak lépe formuje. Další surovinou, která nesmí chybět, je kvalitní rybí maso. Nejčastěji se používá maso z lososa, tuňáka či máslové ryby. Kromě ryb se používají také další mořské plody – krevety, chobotnice, sépie či kaviár. Z dalších surovin si pochutnáte zejména na mořských řasách, avokádu, nejrůznějších druzích zeleniny a hub.

Druhy sushi
Mezi nejznámější druhy patří maki sushi a nigiri sushi. Maki sushi připravíte tak, že na plátek mořské řasy Nori nanesete vrstvu ochucené rýže, na ni tenkou vrstvičku pasty z křenu wasabi. Na tento základ pak uložte rybu, zeleninu, avokádo nebo vaječnou omeletu, fantazii se meze nekladou. To celé následně srolujte a nakrájejte.

Náš tip: Názornou inspiraci, jak připravit maki sushi, najdete v následujícím videu:


Nigiri sushi připravíte tak, že z předem připravené sushi rýže vyformujete váleček, který jemně prstem stlačíte. Váleček potřete trochou wasabi a obložíte nejčastěji kouskem ryby, případně zeleniny nebo omelety.

Náš tip: Prohlédněte si přípravu nigiri sushi:


Z dalších známějších druhů se můžete setkat například s tzv. obráceným maki neboli Uramaki, kdy suroviny nejdříve omotáte řasou a až potom obalíte do vrstvy rýže, kornout z řasy Nori (Temaki) plněný rýží, rybou či zeleninou, lodičku z řasy Nori nebo tenkého plátku ryby (Gunkan), plněnou rýží, mořskými plody, kaviárem, případně tuňákovou pomazánkou. Objednáte-li si Chirashi, dostanete misku s vrstvou tradičně ochucené rýže, obložené rybami, zeleninou a dalšími ingrediencemi. V případě Sashimi si zas pochutnáte na tenkých plátcích syrového masa, originálně aranžovaného na talíři s wasabi a sójovou omáčkou.

Jestli vás videa zaujala a rádi byste se dozvěděli více, specialisté z pražské společnosti Sushi Time jich pro vás připravili hned několik. Kromě přípravy maki a nigiri sushi se tak například můžete naučit, jak správně připravit klasickou sushi rýži, ryby, zeleninu či speciální japonskou omeletu Tamago. Videa naleznete na Youtube kanálu kliknutím zde.

Kam na dobré sushi v Praze
V případě, že si na přípravu vlastního sushi na začátek netroufáte nebo na to nemáte čas, v Sushi Time vám jej rádi připraví a také dovezou. Jídlo si objednáte i po internetu, připraví vám jej úplně čerstvé a rozvezou téměř po celé Praze. A navíc za velmi slušné ceny. Pro kompletní nabídku navštivte přímo webové stránky společnosti www.sushitime.cz.

 
Datum:14.06.2013 07:30
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama