Sushi Time
Sushi TimeSushi TimeSushi TimeSushi Time

Gurmánství po japonsku – 2. díl

14.06.2013 07:30

Jste milovníkem sushi? Chtěli byste se stát pravým odborníkem? Nebo snad překvapit svojí polovičku originální večeří? Ať už tak nebo tak, díky našemu sushi průvodci se už v menu žádné sushi restaurace neztratíte!

Sushi se v našich končinách těší stále větší oblibě. V minulém článku věnovanému této pochoutce jsme vám řekli něco o původu sushi a představili jsme vám pražskou společnost Sushi Time, která je specialistou na výrobu čerstvého sushi a dalších asijských pochoutek a jejich rozvoz zákazníkům po Praze. Dnes se zaměříme na jednotlivé druhy sushi a na jejich samotnou přípravu.
Když nahlédnete do jídelního lístku sushi restaurace, objevíte názvy jako maki, nigiri, sashimi, chirashi, futomaki. Víte, co si pod tím představit? Anebo byste uvítali malou nápovědu? Následující přehled vám pomůže. Zároveň se můžete inspirovati v případě, že byste se sushi rádi naučili sami připravovat.

Potřebné suroviny
Základem dobrého sushi je kvalitní sushi rýže. Na rozdíl od té obyčejné je lepivější a sushi se tak lépe formuje. Další surovinou, která nesmí chybět, je kvalitní rybí maso. Nejčastěji se používá maso z lososa, tuňáka či máslové ryby. Kromě ryb se používají také další mořské plody – krevety, chobotnice, sépie či kaviár. Z dalších surovin si pochutnáte zejména na mořských řasách, avokádu, nejrůznějších druzích zeleniny a hub.

Druhy sushi
Mezi nejznámější druhy patří maki sushi a nigiri sushi. Maki sushi připravíte tak, že na plátek mořské řasy Nori nanesete vrstvu ochucené rýže, na ni tenkou vrstvičku pasty z křenu wasabi. Na tento základ pak uložte rybu, zeleninu, avokádo nebo vaječnou omeletu, fantazii se meze nekladou. To celé následně srolujte a nakrájejte.

Náš tip: Názornou inspiraci, jak připravit maki sushi, najdete v následujícím videu:


Nigiri sushi připravíte tak, že z předem připravené sushi rýže vyformujete váleček, který jemně prstem stlačíte. Váleček potřete trochou wasabi a obložíte nejčastěji kouskem ryby, případně zeleniny nebo omelety.

Náš tip: Prohlédněte si přípravu nigiri sushi:


Z dalších známějších druhů se můžete setkat například s tzv. obráceným maki neboli Uramaki, kdy suroviny nejdříve omotáte řasou a až potom obalíte do vrstvy rýže, kornout z řasy Nori (Temaki) plněný rýží, rybou či zeleninou, lodičku z řasy Nori nebo tenkého plátku ryby (Gunkan), plněnou rýží, mořskými plody, kaviárem, případně tuňákovou pomazánkou. Objednáte-li si Chirashi, dostanete misku s vrstvou tradičně ochucené rýže, obložené rybami, zeleninou a dalšími ingrediencemi. V případě Sashimi si zas pochutnáte na tenkých plátcích syrového masa, originálně aranžovaného na talíři s wasabi a sójovou omáčkou.

Jestli vás videa zaujala a rádi byste se dozvěděli více, specialisté z pražské společnosti Sushi Time jich pro vás připravili hned několik. Kromě přípravy maki a nigiri sushi se tak například můžete naučit, jak správně připravit klasickou sushi rýži, ryby, zeleninu či speciální japonskou omeletu Tamago. Videa naleznete na Youtube kanálu kliknutím zde.

Kam na dobré sushi v Praze
V případě, že si na přípravu vlastního sushi na začátek netroufáte nebo na to nemáte čas, v Sushi Time vám jej rádi připraví a také dovezou. Jídlo si objednáte i po internetu, připraví vám jej úplně čerstvé a rozvezou téměř po celé Praze. A navíc za velmi slušné ceny. Pro kompletní nabídku navštivte přímo webové stránky společnosti www.sushitime.cz.

 
Datum:14.06.2013 07:30
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama