Sushi Time
Sushi TimeSushi TimeSushi TimeSushi Time

Gurmánství po japonsku – 2. díl

14.06.2013 07:30

Jste milovníkem sushi? Chtěli byste se stát pravým odborníkem? Nebo snad překvapit svojí polovičku originální večeří? Ať už tak nebo tak, díky našemu sushi průvodci se už v menu žádné sushi restaurace neztratíte!

Sushi se v našich končinách těší stále větší oblibě. V minulém článku věnovanému této pochoutce jsme vám řekli něco o původu sushi a představili jsme vám pražskou společnost Sushi Time, která je specialistou na výrobu čerstvého sushi a dalších asijských pochoutek a jejich rozvoz zákazníkům po Praze. Dnes se zaměříme na jednotlivé druhy sushi a na jejich samotnou přípravu.
Když nahlédnete do jídelního lístku sushi restaurace, objevíte názvy jako maki, nigiri, sashimi, chirashi, futomaki. Víte, co si pod tím představit? Anebo byste uvítali malou nápovědu? Následující přehled vám pomůže. Zároveň se můžete inspirovati v případě, že byste se sushi rádi naučili sami připravovat.

Potřebné suroviny
Základem dobrého sushi je kvalitní sushi rýže. Na rozdíl od té obyčejné je lepivější a sushi se tak lépe formuje. Další surovinou, která nesmí chybět, je kvalitní rybí maso. Nejčastěji se používá maso z lososa, tuňáka či máslové ryby. Kromě ryb se používají také další mořské plody – krevety, chobotnice, sépie či kaviár. Z dalších surovin si pochutnáte zejména na mořských řasách, avokádu, nejrůznějších druzích zeleniny a hub.

Druhy sushi
Mezi nejznámější druhy patří maki sushi a nigiri sushi. Maki sushi připravíte tak, že na plátek mořské řasy Nori nanesete vrstvu ochucené rýže, na ni tenkou vrstvičku pasty z křenu wasabi. Na tento základ pak uložte rybu, zeleninu, avokádo nebo vaječnou omeletu, fantazii se meze nekladou. To celé následně srolujte a nakrájejte.

Náš tip: Názornou inspiraci, jak připravit maki sushi, najdete v následujícím videu:


Nigiri sushi připravíte tak, že z předem připravené sushi rýže vyformujete váleček, který jemně prstem stlačíte. Váleček potřete trochou wasabi a obložíte nejčastěji kouskem ryby, případně zeleniny nebo omelety.

Náš tip: Prohlédněte si přípravu nigiri sushi:


Z dalších známějších druhů se můžete setkat například s tzv. obráceným maki neboli Uramaki, kdy suroviny nejdříve omotáte řasou a až potom obalíte do vrstvy rýže, kornout z řasy Nori (Temaki) plněný rýží, rybou či zeleninou, lodičku z řasy Nori nebo tenkého plátku ryby (Gunkan), plněnou rýží, mořskými plody, kaviárem, případně tuňákovou pomazánkou. Objednáte-li si Chirashi, dostanete misku s vrstvou tradičně ochucené rýže, obložené rybami, zeleninou a dalšími ingrediencemi. V případě Sashimi si zas pochutnáte na tenkých plátcích syrového masa, originálně aranžovaného na talíři s wasabi a sójovou omáčkou.

Jestli vás videa zaujala a rádi byste se dozvěděli více, specialisté z pražské společnosti Sushi Time jich pro vás připravili hned několik. Kromě přípravy maki a nigiri sushi se tak například můžete naučit, jak správně připravit klasickou sushi rýži, ryby, zeleninu či speciální japonskou omeletu Tamago. Videa naleznete na Youtube kanálu kliknutím zde.

Kam na dobré sushi v Praze
V případě, že si na přípravu vlastního sushi na začátek netroufáte nebo na to nemáte čas, v Sushi Time vám jej rádi připraví a také dovezou. Jídlo si objednáte i po internetu, připraví vám jej úplně čerstvé a rozvezou téměř po celé Praze. A navíc za velmi slušné ceny. Pro kompletní nabídku navštivte přímo webové stránky společnosti www.sushitime.cz.

 
Datum:14.06.2013 07:30
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama