Lymfatická masáž - lázně Jupiter
Lymfatická masáž - lázně JupiterLymfatická masáž - lázně Jupiter

Lázně Jupiter – Nekonečný svět pohody a relaxace

19.12.2013 08:00

Vyzkoušeli jsme za vás. Další díl reportáže o procedurách z lázní Jupiter redaktora Bohumila Brejžka. 

Část 1: První návštěva redaktora v lázních Jupiter. 
Část 2: Druhá návštěva, úvod do procedur i skotské střiky


Modrý sen není sen

Po první proceduře, při níž se dokonale napařilo celé moje tělo, jsem přešel do další ordinace, kde na mne čekala druhá fáze Modrého programu - rozmělnění tuků a toxinů pomocí lymfatické masáže.

Nejprve jsem podstoupil třicetiminutovou ruční lymfatickou masáž, jejímž hlavním smyslem je uvolnit lymfatické cesty a připravit je na přístrojovou podtlakovou masáž. Ale jak jsem se dozvěděl, už sama o sobě léčí – odstraňuje a zmírňuje bolesti kloubů, krční a bederní páteře, i ztuhlosti zad. To však není vše, zprůchodňuje dýchací ústrojí a dokonce umí léčit chřipku!

Po skončení ruční masáže přišla na řadu hodinová vakuová podtlaková lymfatická masáž, kdy pomocí podtlaku dochází k rozbíjení nežádoucího obsahu podkoží. Obtížně odstranitelné tukové vrstvy jsou roztrhávány a postupně vyháněny do ledvin, odkud se přirozenou cestou odplaví ven z těla. Stejně efektivně však tato procedura dokáže zpevnit celé tělo, vyhladit pokožku, výrazně eliminovat vrásky, uvolnit krevní oběh a zmírnit či odstranit různé druhy bolestí.

Poslední procedurou Modrého snu, kterou jsem absolvoval, byla kompresní lymfodrenáž, v jejímž rámci jsem si vyzkoušel tepelný rašelinový zábal, termoaktivní zábal a parafínové zábaly na ruce a nohy, to vše spojené s kompresorovou lymfodrenáží Green press, při níž dochází k výrazné redukci podkožního tuku stehen, hýždí, břicha a paží. Byl jsem navlečen ve speciálních návlecích, které obepínaly moje nohy a oblast pasu. Do nich drenážní přístroj Green Press 12 vháněl v naprogramovaných intervalech tlak. Cítil jsem lehké, rytmické vlny, jež postupně přecházely od chodidel a kotníků přes lýtka a stehna až k bokům.

Všechny mnou popsané procedury programu Modrý sen trvaly tři hodiny, při nichž jsem si sice na jednu stranu odpočinul, ale na druhou také dostal pořádně zabrat. Ale co mne překvapilo nejvíc, ten ohromný nával energie, záda bez obvyklé bolesti, zkrátka jsem se cítil jako znovuzrozený a řekl jsem si: Tak tohle si musím brzy zopakovat. Už proto, že chci dostat dolů nějaké to kilo a tohle byl teprve ten první, i když důležitý, krok.


foto: Lázně Jupiter
Datum:19.12.2013 08:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama