Ispirazione Napoli, foto: Nespresso
Ispirazione Genova Livanto, foto: NespressoIspirazione Palermo Kazaar, foto: NespressoIspirazione Ristretto Italiano, foto: NespressoIspirazione Venezia, foto: NespressoIspirazione Roma, foto: Nespresso

Tradice italských měst

20.01.2020 00:00

Společnost Nespresso představuje řadu intenzivních káv Ispirazione Italiana. Tato řada zahrnuje dvě zbrusu nové směsi, které obohacují aktuální nabídku intenzivních káv pro espresso a ristretto.

Kolekce sedmi různých směsí byla inspirována kulturou a kávovou tradicí italských měst: Řím (Roma), Florencie (Firenze), Palermo, Neapol (Napoli), Janov (Genova) a Benátky (Venezia). 

Jak vzniká kávová směs
Itálie je nedílnou součástí DNA společnosti Nespresso. Příběh Nespresso začal před více než 30 lety jednoduchým, ale revolučním nápadem, jenž se inspiroval kávovarem na espresso. Ten vynalezl v roce 1905 Ital Luigi Bezzera, aby každému dal příležitost vychutnat si dokonalý šálek espressa tak, jak by ho připravil zkušený italský barista. Dnes se již více než 75 % káv v Itálii pije v domácnostech a domácí konzumace je proto nedílnou součástí italské kulturyi. Tyto nové kávové směsi Nespresso přinášejí zákazníkům bohatství italského kávového řemesla a inspiraci rozmanitostí italských měst. Řada Ispirazione Italiana má za cíl nabídnout takové espresso nebo ristretto, jaké si milovníci kávy mohou vychutnat v Itálii. Italské kávy vděčí za svůj nezaměnitelný charakter tvořivosti a know-how pražírenských mistrů z různých italských regionů.

ISPIRAZIONE ITALIANA: nová stálá řada káv
Ispirazione Italiana má za cíl vzít milovníky kávy na velkou italskou pouť s Nespresso a objevit intenzivní aroma a cremu italské kávy. Řada káv Nespresso a jejich jména odrážejí regionální znalosti italských mistrů, kterými se tyto směsi inspirovaly. Každá zvlášť připravená kávová směs zachycuje atmosféru jednoho města, od kořeněného vlivu severní Afriky v případě Palerma nebo bohaté historie u kávy inspirované Římem. Právě tyto místní detaily dělají z nové kolekce pravé chuťové potěšení.

Nová Ispirazione Napoli
V ulicích Neapole je hluboce zakořeněný kávový rituál, kterým se inspiroval náš způsob pražení do tmava, jenž dává kávě velmi intenzivní chuť. Tato směs, obsahující Robustu, nabízí sametový, krémový šálek kávy s mimořádně hutným tělem a příjemným hořkým dozvukem. Je poctou dovednostem pražičů v tomto hlavním městě italské kávy. Cena 109 Kč.

Nová Ispirazione Venezia
Jako tradiční most mezi Osmanskou říší a západní Evropou byly Benátky vždy místem, kam se dovážela nejlepší kávová zrna světa a kde byla odborně pražena tak, aby byla maximálně využita jejich rozmanitost. Inspirací pro finální šálek kávy bylo delikátní aroma, v němž se všechny složky nacházejí v dokonalé harmonii a jsou obohaceny o tóny karamelu a hutné tělo. Cena 109 Kč.

Ispirazione Ristretto Italiano
Lahodná kapka kávy – samotná esence ikonické italské kávové tradice. Tato směs byla inspirována velvyslancem všech italských káv, ristrettem, které nechceme imitovat, ale připravit v naší vlastní co nejdokonalejší variantě. Část směsi pražíme dlouho, aby vzniklo bohaté tělo, část pak krátce, aby dostala jiskřivou ovocnou chuť. Výsledek je vyvrcholením našich snah vytvořit co nejtypičtěji italskou kávu. Tato směs existuje také ve variantě bez kofeinu. Cena 99 Kč.

Ispirazione Firenze Arpeggio
Tato jedinečná směs dokonale odráží kulturní význam Florencie jako intelektuálního centra Itálie, kde se mísí vlivy z celé země. Styl pražení Ispirazione Firenze Arpeggio všechny tyto vlivy propojuje v kombinaci ovocných tónů, jež tradičně najdeme v severní Itálii, s tóny kakaa typickými pro jih. Výsledkem je sametová, hustá a krémová káva. Tato směs existuje také ve variantě bez kofeinu. Cena 99 Kč.

Ispirazione Palermo Kazaar
Káva Ispirazione Palermo Kazaar je směs dlouze pražená do tmava s vysokým podílem Robusty plně ve stylu tohoto jižního města. Multikulturní Palermo, které je křižovatkou vlivů afrických a arabských tradic, pro nás bylo příležitostí se zasnít. Výsledkem je mimořádně intenzivní, sirupová, dřevitá a kořeněná káva s velmi temnou a hustou cremou. Cena 109 Kč.

Ispirazione Roma
Vůně, jež se line z tradičních římských kávových barů, je dokladem bohaté historie plné kontrastů – oblíbených chutí uzpůsobených eleganci hlavního města. Tato komplexita je vyjádřena v rafinovaném pražení, které vyvažuje intenzitu s lehkostí, a má sofistikovanou chuť ozvláštněnou jemnou nakyslostí. Cena 99 Kč.

Ispirazione Genova Livanto
Z tohoto významného obchodního města vyplouvali námořníci do celého světa, aby zde objevovali bezpočet nových aromat a chutí. Mezi poklady, které si ze svých cest přivezli domů, byly také kávy z Latinské Ameriky. Středně pražená směs Ispirazione Genova Livanto propojuje v nádherné rovnováze zakulacené chutě brazilských, kolumbijských a guatemalských káv korunovaných klasickými tóny sladkého karamelu. Cena 99 Kč.

Michaela Illíková, coffee ambassadorka Nespresso zmiňuje: „Více než 30 let se náš tým odborníků na pražení a chuť i výzkumníků věnujících se potravinářství věnuje vytváření směsí, které se inspirují bohatou historickou kávovou kulturou Itálie. Jsme velice rádi, že díky tomu můžeme mít skvěle sestavenou stálou nabídku, která vypráví bohatý příběh společnosti Nespresso a která umožňuje spotřebitelům vychutnat si kávu ve stejném stylu,
s jakým by se setkali v italském baru.Více informací o řadě Ispirazione Italiana společnosti Nespresso včetně kávových receptů najdete na www.nespresso.com.

Datum:20.01.2020 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama