Nespresso: Limitovaná edice Cafezinho do Brasil
Nespresso: Limitovaná edice Cafezinho do BrasilNespresso: Limitovaná edice Cafezinho do BrasilNespresso: Limitovaná edice Cafezinho do Brasil

Brazílie v každém doušku

06.08.2019 00:00

Jedna z nejúspěšnějších limitovaných edic Nespresso Cafezinho do Brasil se po třech letech vrací, aby opět přinesla esenci brazilské kávové kultury v každém doušku výrazně aromatického espressa.

„Cafezinho“ neboli „malá káva“ je v brazilské portugalštině pojem, který je spjatý s uvítáním hostů šálkem kávy. Ať už se jedná o domácí návštěvu, nebo obchodní jednání, společné okamžiky s touto kávou příjemně posilují osobní pouto mezi všemi zúčastněnými. Káva je totiž do brazilského každodenního života hluboce zakořeněna a jen málokterá událost probíhá v její absenci – vřelé přivítání hostů, přátelské posezení i pracovní schůzky se bez šálku kávy v dlaních jen tak neobejdou.

Unikátní a velmi aromaticky výrazná limitovaná edice  Cafezinho do Brasil vychází z barvité a živelné kávové kultury, která je pro Brazílii tak typická. Aby káva věrně odrážela atmosféru a aromatické vlastnosti typického brazilského cafezinho, dal tým Nespresso prostor samotným Brazilcům, aby co nejvěrněji popsali ideální chuť jejich tradičního nápoje. Směs tak věrně odráží ryzí aroma a emoce, jak to cítí ti nejpovolanější – místní obyvatelé. Odtud pramení hořká chuť této kávy a její velmi charakteristické aroma z pražení.

Novou směs jsme vystavěli na základě hlubokých znalostí Brazilců o jejich národním nápoji. Chuťový profil, který nám místní lidé popsali, jsme rozklíčovali jako aroma vlašských ořechů, santalového dřeva a bylin. Pro jeho zachycení jsme použili zrna Arabica ze státu Espirito Santo na jihu Brazílie, kterým poloha blízko moře a velmi vlhký vítr dodává to pravé specifické aroma. Navíc jsme s vybranými farmáři zajistili ruční výběr pouze konkrétních zrn, která v sobě tyto nevšední tóny obsahují,“ řekl k limitované edici Alexis Rodriguez, ředitel pro vývoj nových káv společnosti Nespresso.

Výběr původu kávových zrn byl pro Cafezinho do Brazil stejně zásadní, jako u ostatních Nespresso směsí. Všechna použitá zrna pocházejí pouze z Brazílie. Vybraní agronomové a farmáři, s nimiž Nespresso intenzivně spolupracuje, pomohli vybrat nejlepší metodu pečlivého sběru zralých zrn. Ta podle jejich doporučení nesměla přijít do kontaktu se zemí, a tím si káva zachovala dar výjimečného aroma, které v šálku Cafezinho pocítíte v každém doušku.

Aromatický profil Cafezinho do Brasil
Lahodně nahořklá směs vybraných káv Arabica z jihu Brazílie a zrna nasládlé odrůdy Bourbon tvoří sametovou texturu. V šálku pocítíte příjemné tóny vlašských ořechů, santalového dřeva a nezvyklé tóny bylin, které evokují rozmarýn a tymián.

Intenzita: 9
Velikost podávání: Espresso (40 ml)

Cafezinho do Brasil si můžete vychutnat i s mlékem. Připravte si kávu o velikosti 25 ml a doplňte našlehaným mlékem pro chutné cappuccino, ve kterém se spojuje sladkost mléka s aromatem soli, hořkostí a tóny vzniklými z pražení, které připomínají slané arašídy.
Další možností je přidat 40 ml kávy do 100 ml našlehaného mléka. Vznikne tak sladké latte macchiato, které se bude vyznačovat zaobleným tělem, aroma vlašských ořechů a lehce kouřovou dochutí.

Exotické kávové osvěžení si lze připravit pomocí zázvorového sirupu, 4 - 5 kostek ledu a kokosové vody. Stranou, ideálně v shakeru, si připravte vychlazené espresso Cafezinho do Brasil se dvěma kostkami ledu a přelijte jím sklenici se sirupem a kokosovou vodou.

Každoročně Nespresso vytváří limitovanou edici kávy, která je netrpělivě očekávána všemi členy Nespresso Clubu a milovníky kávy zavádí na další cestu objevování senzorických vlastností výjimečné kávy. Nejnovější limitovaná edice Cafezinho do Brasil se vrací po obrovském úspěchu v roce 2016, aby opět nabídla intenzivní, výraznou a sametovou chuť. Vaše smysly zavede hluboko do samého srdce pestré Brazílie.

Cafezinho do Brasil bude dostupné po omezenou dobu, do vyprodání zásob v Nespresso Boutiques celosvětově, stejně tak přes síť Center pro zákaznickou péči a online na www.nespresso.com od 5. 8. 2019 za cenu 124 Kč.

Datum:06.08.2019 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama