Nespresso: Limitovaná edice Cafezinho do Brasil
Nespresso: Limitovaná edice Cafezinho do BrasilNespresso: Limitovaná edice Cafezinho do BrasilNespresso: Limitovaná edice Cafezinho do Brasil

Brazílie v každém doušku

06.08.2019 00:00

Jedna z nejúspěšnějších limitovaných edic Nespresso Cafezinho do Brasil se po třech letech vrací, aby opět přinesla esenci brazilské kávové kultury v každém doušku výrazně aromatického espressa.

„Cafezinho“ neboli „malá káva“ je v brazilské portugalštině pojem, který je spjatý s uvítáním hostů šálkem kávy. Ať už se jedná o domácí návštěvu, nebo obchodní jednání, společné okamžiky s touto kávou příjemně posilují osobní pouto mezi všemi zúčastněnými. Káva je totiž do brazilského každodenního života hluboce zakořeněna a jen málokterá událost probíhá v její absenci – vřelé přivítání hostů, přátelské posezení i pracovní schůzky se bez šálku kávy v dlaních jen tak neobejdou.

Unikátní a velmi aromaticky výrazná limitovaná edice  Cafezinho do Brasil vychází z barvité a živelné kávové kultury, která je pro Brazílii tak typická. Aby káva věrně odrážela atmosféru a aromatické vlastnosti typického brazilského cafezinho, dal tým Nespresso prostor samotným Brazilcům, aby co nejvěrněji popsali ideální chuť jejich tradičního nápoje. Směs tak věrně odráží ryzí aroma a emoce, jak to cítí ti nejpovolanější – místní obyvatelé. Odtud pramení hořká chuť této kávy a její velmi charakteristické aroma z pražení.

Novou směs jsme vystavěli na základě hlubokých znalostí Brazilců o jejich národním nápoji. Chuťový profil, který nám místní lidé popsali, jsme rozklíčovali jako aroma vlašských ořechů, santalového dřeva a bylin. Pro jeho zachycení jsme použili zrna Arabica ze státu Espirito Santo na jihu Brazílie, kterým poloha blízko moře a velmi vlhký vítr dodává to pravé specifické aroma. Navíc jsme s vybranými farmáři zajistili ruční výběr pouze konkrétních zrn, která v sobě tyto nevšední tóny obsahují,“ řekl k limitované edici Alexis Rodriguez, ředitel pro vývoj nových káv společnosti Nespresso.

Výběr původu kávových zrn byl pro Cafezinho do Brazil stejně zásadní, jako u ostatních Nespresso směsí. Všechna použitá zrna pocházejí pouze z Brazílie. Vybraní agronomové a farmáři, s nimiž Nespresso intenzivně spolupracuje, pomohli vybrat nejlepší metodu pečlivého sběru zralých zrn. Ta podle jejich doporučení nesměla přijít do kontaktu se zemí, a tím si káva zachovala dar výjimečného aroma, které v šálku Cafezinho pocítíte v každém doušku.

Aromatický profil Cafezinho do Brasil
Lahodně nahořklá směs vybraných káv Arabica z jihu Brazílie a zrna nasládlé odrůdy Bourbon tvoří sametovou texturu. V šálku pocítíte příjemné tóny vlašských ořechů, santalového dřeva a nezvyklé tóny bylin, které evokují rozmarýn a tymián.

Intenzita: 9
Velikost podávání: Espresso (40 ml)

Cafezinho do Brasil si můžete vychutnat i s mlékem. Připravte si kávu o velikosti 25 ml a doplňte našlehaným mlékem pro chutné cappuccino, ve kterém se spojuje sladkost mléka s aromatem soli, hořkostí a tóny vzniklými z pražení, které připomínají slané arašídy.
Další možností je přidat 40 ml kávy do 100 ml našlehaného mléka. Vznikne tak sladké latte macchiato, které se bude vyznačovat zaobleným tělem, aroma vlašských ořechů a lehce kouřovou dochutí.

Exotické kávové osvěžení si lze připravit pomocí zázvorového sirupu, 4 - 5 kostek ledu a kokosové vody. Stranou, ideálně v shakeru, si připravte vychlazené espresso Cafezinho do Brasil se dvěma kostkami ledu a přelijte jím sklenici se sirupem a kokosovou vodou.

Každoročně Nespresso vytváří limitovanou edici kávy, která je netrpělivě očekávána všemi členy Nespresso Clubu a milovníky kávy zavádí na další cestu objevování senzorických vlastností výjimečné kávy. Nejnovější limitovaná edice Cafezinho do Brasil se vrací po obrovském úspěchu v roce 2016, aby opět nabídla intenzivní, výraznou a sametovou chuť. Vaše smysly zavede hluboko do samého srdce pestré Brazílie.

Cafezinho do Brasil bude dostupné po omezenou dobu, do vyprodání zásob v Nespresso Boutiques celosvětově, stejně tak přes síť Center pro zákaznickou péči a online na www.nespresso.com od 5. 8. 2019 za cenu 124 Kč.

Datum:06.08.2019 00:00
Reklama

Autoři příběhů mají jedinečnou moc

Nespresso vyhlašuje mezinárodní soutěž filmů ve vertikálním formátu. Budou vyprávět příběhy v tématice "pozitivní spirála".

Jak efektivně zvládnout time management

Takzvaných časožroutů je celá řada a za většinu si lidé mohou sami. Potom není divu, že se v práci hromadí úkoly a také chybí čas na rodinu a záliby.

Méně hluku, více pohodlí

S bezdrátovými sluchátky Philips, si můžete vychutnat poslech oblíbené hudby kdykoli, kdekoli a odkudkoli.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Tradice italských měst

Kávová řada Ispirazione Italiana je poctou tradiční bohaté kávové kultuře Itálie.

Sváteční čas je jako stvořený pro skvělou kávu

Zastavte se na okamžik i v předvánočním čase a vychutnejte si každý den jinou kávu.

Dokonalý severský kávový moment

Přichází sezóna, kterou slavíme se svými nejbližšími a zažíváme přitom vzácné chvilky spolu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama