Nový model 9104 Philips, foto: TP Vision
Nový model 9104 Philips, foto: TP VisionNový model 9104 Philips, foto: TP Vision

To nejlepší z evropského designu

29.05.2019 00:00

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, představuje novou řadu televizorů 9104, která vznikla ve spolupráci s dánským výrobcem luxusních designových doplňků, společností Georg Jensen. Obě značky kladou důraz na prvotřídní zpracování svých produktů, použití kvalitních materiálů, a také práci se světlem. Nový model 9104, který je oslavou evropské řemeslné práce, již proto stihnul získat prestižní ocenění iF Design Award. Tenké tělo televizoru má rám tvořený ze tří stran z černého broušeného hliníku, spodní hrana z oceli je vyvedena v lesku. Nový televizor je dostupný od druhé poloviny května na vybraných prodejnách Datart.

Okouzlení světlem
Společnost TP Vision vždy kladla důraz na ambientní osvětlení, a proto řada 9104 disponuje nejnovější verzí technologie Ambilight. Ta promítá ze tří stran obsah z obrazovky na stěnu za ní, čímž vás ještě více vtáhne do děje.

Georg Jensen má zase dlouholeté zkušenosti s výrobou luxusních doplňků, především ze stříbra a leštěné oceli. Inspirací pro řemeslné zpracování i výběr materiálů bylo vždy „modré“ večerní světlo severního Dánska, které se promítá do úpravy kovových výrobků společnosti.

Zkosené nožičky nové řady televizorů jsou poznávacím znamením tradičního designu Georg Jensen, zatímco štíhlé tělo dává pocit, že se obrazovka vznáší. Na jedné nožičce je vyryto logo Philips, na té druhé Georg Jensen.

Spodní hrana rámu je vyrobena z leštěné oceli. Další tři strany jsou ze skla a černého broušeného hliníku, aby ještě více vynikl efekt Ambilightu. Ve stejném duchu je zpracovaná i zadní strana, která je zčásti skleněná a zčásti překrytá matně modrým materiálem. Georg Jensen tím poukazuje na svou barevnou paletu.

Leštěnou ocel nalezneme i na dálkovém ovladači, který taktéž kombinuje prvky obou značek.

Philips TV se kromě designu zaměřil samozřejmě i na obrazovou a zvukovou kvalitu televizoru. Nový model disponuje procesorem P5 a technologiemi Micro Dimming Pro a Perfect Natural Motion. To vše v kombinaci s panelem s širokým barevným gamutem a technologií NanoColor, což je vrstva nanometru velkých částic, které absorbují přebytečné okolní světlo. Tím se docílilo kvalitnějšího obrazu s minimem odrazů, především pak při sledování z větších úhlů. Výsledkem je ostrý 4K obraz s vysokým kontrastem, temně černou a živými barvami při zachování přirozené barvy pleti.
 
Televizor je vybavený 50W zvukovým systémem, který se skládá ze zadního basového reproduktoru se systémem Triple ring a dvou pasivních reproduktorů zajišťujících hluboké, ale přitom přesné basové tóny. Středové a výškové reproduktory směřují dolů a zaručují jasný zvukový projev.

Model 9104 má operační systém Android TV ve verzi Oreo, který pohání čtyřjádrový procesor s rozšiřitelnou 16GB pamětí. Součástí televizoru jsou i zabudované funkce Google Assistant, díky kterým může uživatel pomocí dálkového ovladače televizoru ovládat další zařízení napojená na chytrou domácnost.

Model 55PUS9104/12 je k dispozici za 36 999,- Kč

Datum:29.05.2019 00:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Proč chtít tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je v dnešní době velmi oblíbeným typem a způsobem vytápění. Jak konkrétně nám tedy může pomoci?

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

Šetřete své kroky pomocí komunikačního systému

Máte ve firmě nebo jiných prostorách mnoho návštěv a unavuje vás neustálé odbíhání od práce? S tímto vám mohou pomoci komunikační systémy.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama