Limitované edice Café Istanbul a Caffè Venezia, Nespresso
Limitované edice Café Istanbul a Caffè Venezia, Nespresso

Cesta zpátky časem

14.01.2019 00:00

Letos v lednu se spolu s Nespresso můžete vydat na cestu zpátky časem až k historickým kořenům a vzrušujícím prostředí prvních kaváren. Společnost Nespresso představuje dvě nové kávy v limitované edici Café Istanbul a Caffè Venezia, které jsou inspirovány vůbec prvními kavárnami světa a které si berou za cíl přenést jejich živou atmosféru přímo do vašich domovů.

Istanbul vždy byl branou mezi Asií a Evropou. Místo, kde se prolínaly kultury, chutě i myšlenky. V době předcházející knihtisk byla istanbulská kavárna vnímána jako hlas města: místo, kde vznikaly nové a odvážné nápady, jichž byla káva přirozeným elixírem. Benátky vždy byly tvořivým srdcem Evropy. Domovem umění, hudby a experimentů, v nichž často kavárny určovaly celkový vkus společnosti. Díky mísení kultur a jazyků byly kavárny nespoutanými a mnohovrstevnatými místy plnými elegance.

Vydejte se po stopách minulosti a navštivte rodiště moderní kavárny díky Café Istanbul.
Se svými intenzivními černými a orientálními tóny bude Café Istanbul inspirací pro každého milovníka černé kávy, kterého přenese přímo do srdce živé a nespoutané atmosféry své doby. Caffè Venezia je se svým elegantním a delikátním profilem dokonalou múzou a inspirací v jednom šálku. Vydejte se do Benátek a užijte si relaxaci v domově umění a hudby.

Abyste se mohli plně ponořit do živé směsi plné historie, Young Rascal pro Nespresso namaloval obrazy, na nichž se moderní a styloví milovníci kávy Nespresso prolínají s ilustracemi prvních kaváren, a tím se současní lidé ocitají ve světě včerejška.

Young Rascal to vysvětluje takto: „Inspirovala mě myšlenka vzít typického milovníka kávy z dnešní doby, tak jak je i se sluchátky, a umístit ho do scény z minulosti. Protože historii mám moc rád, hned jsem se pro tenhle koncept nadchnul. Benátské a istanbulské kavárny byly společenskými centry a místy, kde se mísilo mnoho vlivů. Když jsem do nich umístil současníky, hned jsem přemýšlel, jestli by tam vůbec zapadli. Ale samozřejmě že ano! Byli by sice oblečení jinak, ale prastaré umění konverzace a smíchu by zůstalo stejné. Doufám, že se mi to podařilo v těchto obrázcích zachytit.

Objevte kávy z limitované edice

Café Istanbul – Arabská káva Mocha z Jemenu spolu s poklady Východní Indie a Indie daly vzniknout šálku, který připomíná tajemství orientálních bazarů. S odkazem na historické směsi nabízí exotický charakter s intenzivními tóny pražení a černého pepře.
Intenzita: 10
Objem nápoje: 25 ml nebo 40 ml

Caffè Venezia – Malá ochutnávka historie, v níž se káva z prastarého etiopského města Harrar mísí s indickou Arabicou, aby vznikl šálek kávy plný exotických vůní východu. Divoké a květinové tóny se propojují s nápadně praženým charakterem do výsledné výrazné a mnohovrstevnaté kávy.
Intenzita: 7
Objem nápoje: 40 ml nebo 110 ml

Cafe Istanbul a Caffè Venezia budou k dostání po omezenou dobu v buticích Nespresso na celém světě, prostřednictvím center zákaznických služeb Nespresso a online na adrese www.nespresso.com od 10. 1. 2019 za cenu: 124 Kč.

Více informací o dějinách kaváren naleznete na adrese www.nespresso.com/cz/cs/coffee-houses


Datum:14.01.2019 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama