Limitované edice Café Istanbul a Caffè Venezia, Nespresso
Limitované edice Café Istanbul a Caffè Venezia, Nespresso

Cesta zpátky časem

14.01.2019 00:00

Letos v lednu se spolu s Nespresso můžete vydat na cestu zpátky časem až k historickým kořenům a vzrušujícím prostředí prvních kaváren. Společnost Nespresso představuje dvě nové kávy v limitované edici Café Istanbul a Caffè Venezia, které jsou inspirovány vůbec prvními kavárnami světa a které si berou za cíl přenést jejich živou atmosféru přímo do vašich domovů.

Istanbul vždy byl branou mezi Asií a Evropou. Místo, kde se prolínaly kultury, chutě i myšlenky. V době předcházející knihtisk byla istanbulská kavárna vnímána jako hlas města: místo, kde vznikaly nové a odvážné nápady, jichž byla káva přirozeným elixírem. Benátky vždy byly tvořivým srdcem Evropy. Domovem umění, hudby a experimentů, v nichž často kavárny určovaly celkový vkus společnosti. Díky mísení kultur a jazyků byly kavárny nespoutanými a mnohovrstevnatými místy plnými elegance.

Vydejte se po stopách minulosti a navštivte rodiště moderní kavárny díky Café Istanbul.
Se svými intenzivními černými a orientálními tóny bude Café Istanbul inspirací pro každého milovníka černé kávy, kterého přenese přímo do srdce živé a nespoutané atmosféry své doby. Caffè Venezia je se svým elegantním a delikátním profilem dokonalou múzou a inspirací v jednom šálku. Vydejte se do Benátek a užijte si relaxaci v domově umění a hudby.

Abyste se mohli plně ponořit do živé směsi plné historie, Young Rascal pro Nespresso namaloval obrazy, na nichž se moderní a styloví milovníci kávy Nespresso prolínají s ilustracemi prvních kaváren, a tím se současní lidé ocitají ve světě včerejška.

Young Rascal to vysvětluje takto: „Inspirovala mě myšlenka vzít typického milovníka kávy z dnešní doby, tak jak je i se sluchátky, a umístit ho do scény z minulosti. Protože historii mám moc rád, hned jsem se pro tenhle koncept nadchnul. Benátské a istanbulské kavárny byly společenskými centry a místy, kde se mísilo mnoho vlivů. Když jsem do nich umístil současníky, hned jsem přemýšlel, jestli by tam vůbec zapadli. Ale samozřejmě že ano! Byli by sice oblečení jinak, ale prastaré umění konverzace a smíchu by zůstalo stejné. Doufám, že se mi to podařilo v těchto obrázcích zachytit.

Objevte kávy z limitované edice

Café Istanbul – Arabská káva Mocha z Jemenu spolu s poklady Východní Indie a Indie daly vzniknout šálku, který připomíná tajemství orientálních bazarů. S odkazem na historické směsi nabízí exotický charakter s intenzivními tóny pražení a černého pepře.
Intenzita: 10
Objem nápoje: 25 ml nebo 40 ml

Caffè Venezia – Malá ochutnávka historie, v níž se káva z prastarého etiopského města Harrar mísí s indickou Arabicou, aby vznikl šálek kávy plný exotických vůní východu. Divoké a květinové tóny se propojují s nápadně praženým charakterem do výsledné výrazné a mnohovrstevnaté kávy.
Intenzita: 7
Objem nápoje: 40 ml nebo 110 ml

Cafe Istanbul a Caffè Venezia budou k dostání po omezenou dobu v buticích Nespresso na celém světě, prostřednictvím center zákaznických služeb Nespresso a online na adrese www.nespresso.com od 10. 1. 2019 za cenu: 124 Kč.

Více informací o dějinách kaváren naleznete na adrese www.nespresso.com/cz/cs/coffee-houses


Datum:14.01.2019 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama