Firemní večírek nebo oslava? Připijte si bublinkami, foto kredit: Bohemia Sekt

Firemní večírek nebo oslava

12.12.2018 00:00

Konec roku se blíží a s ním přichází na řadu různé večírky, rodinná setkání a samozřejmě oslavy Nového roku. Každá z těchto událostí si zaslouží pozornost a neobejde se bez přípitku. Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav. Nevíte, jaký vybrat? Poradí vám David Král, trojnásobný držitel titulu Sommelier roku.

Firemní večírky jsou nedílnou součástí blížícího se konce roku. Neformálně si popovídáte s kolegy mimo pracovní prostředí a poznáte i jejich jiné „tváře“. Pokud další den nechcete projít „uličkou hanby“ měli byste mít na paměti, že je dobré alkohol prokládat dostatečným pitím vody.

Pro firemní večírky bych určitě doporučil Bohemia Sekt Prestige brut s bohatou vůní a pikantní kyselinkou,“ uvádí sommelier David Král. S tím, že druhý den vás nebude bolet hlava, pokud budete dodržovat jednoduché pravidlo. Nemíchat.

Známý ranní bolehlav po probdělé noci na večírku nejčastěji způsobují dvě věci – cukry a dehydratace. Doporučuji se proto vyvarovat míchání koktejlů či sladkých likérů a raději zvolit suchý sekt v kondici brut. Důležité je také sklenky s bublinkami prokládat vodou a dopřejte si i něco dobrého k jídlu. A když se přeci jen bolest hlavy ráno dostaví, nalijte si skleničku rajčatového džusu, dejte si pořádnou snídani a jděte se projít na čerstvý vzduch. Pomůže vám také hodně silný vývar nebo vitamíny v podobě jablka, manga a avokáda,“ přidává užitečné tipy sommelier.

Vánoce, svátky klidu
Vánoce už na nás pokukují ze všech výloh a všichni se těšíme na rodinné oslavy. To s sebou přináší spousty jídla, pití a novoročních předsevzetí o hubnutí. Nejde však odolat babiččině vánočce, vinné klobáse s bramborovou kaší a rybě, kterou strýček Josef vlastnoručně chytil. Ani na těchto oslavách se nevyhnete přípitku na zdraví, štěstí a hlavně lásku.

Co k pití? 
Vánoční setkání s rodinou a přáteli je vhodné začít aperitivem v podobě sklenky suchého sektu kategorie extra brut nebo brut,“ doporučuje David Král a doplňuje: „Ke klasické rybí polévce bych doporučil vína odrůd Veltlínské zelené nebo Ryzlink vlašský, ke smaženému kaprovi pak vína odrůd Ryzlink rýnský či Rulandské bílé. Vánoční menu ale můžeme skvěle kombinovat i se sekty,které sváteční tabuli dodají punc noblesy.

K rybí polévce David Král doporučuje spíše sušší šumivá vína kategorie extra brut. „Ke smaženému kaprovi si vždy rád dám Bohemia Sekt Prestige brut, elegantní sekt postavený na odrůdách Rulandské bílé, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský,“ prozrazuje David Král. „Jeho kyselinka spolu s alkoholem pomáhá v těle odbourávat tuk z ryby, sekt tak tělu pomáhá jídlo zpracovat,“ vysvětluje.

Šumivá vína se skvěle hodí i k dezertům, je ale nutné zajímat se, v jaké kondici jsou. „K cukroví a sladkému obecně se hodí polosuché a sladké sekty, které mají vyšší obsah cukru, a proto se hezky doplňují,“ radí David Král.

Může jít třeba o bílou či červenou variantu Bohemia Sektu demi sec nebo Bohemia Sekt Prestige demi sec. U vín bych zvolil ta v kategoriích výběr z hroznů, ledová či slámová,“ dodává.

Ohňostrojem to začíná
Poslední a neméně náročná událost ohledem dobrého jídla a kvalitního pití přichází s oslavou Nového roku.

Stoly praskají pod nánosy jednohubek a v některých domácnostech se ještě dodržuje tradice ovaru s křenem. Tradiční je samozřejmě také novoroční přípitek, který v sobě nese poslání, aby rok následující byl ještě lepší než ten předchozí. „Začněte Nový rok s klasickým Bohemia Sekt brut nebo Bohemia Sekt Chardonnay a užívejte si lahodnou chuť bublinek v dobré společnosti,“ uzavírá s úsměvem David Král.

Nechcete přijít o přípitek, ale nemůžete pít alkohol, protože řídíte nebo jste budoucí maminka? Pro vás má Bohemia Sekt nealkoholickou variantu, která vám bude určitě chutnat.

Ať se rozhodnete pro jakýkoliv sekt, nikdy „nešlápnete vedle“. A nezapomínejte, že nic není důležitějšího, než zažít společné chvíle plné štěstí a lásky…

Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama