Millonario 15 Solera Reserva Especial, Warehouse#1
Don Papa Tuba Rum, Warehouse#1Botran Cobre, Warehouse#1Trois Rivières, Warehouse#1Appleton Estate 12yo Rare Blend, Warehouse#1

Ultimátní seznam kousků do vaší domácí rumotéky

11.12.2018 00:00

Jestli máte dojem, že v posledních měsících se nadvlády nad (nejen) domácími bary ujaly nejrůznější rumy, pak vás zdání neklame. Rumy neodmyslitelně patří do královské rodiny základních lahví, které vám doma nesmí chybět. Sestavili jsme ultimátní seznam kousků, které si zamilujete.

Na pomoc jsme si přibrali experty z pražského showroomu s bájnou kořalkou – Warehouse#1, kteří se již dlouho na rumy specializují a nabízí nejkomplexnější nabídku rumů na trhu. Dle slov brand ambasadora barmanské soutěže Diageo WorldClass Competition, Petra Kymly, lze rumy rozdělit na čtyři základní kategorie – latinské, agricole, speciální a rumy britského typu.

Mezi nejpopulárnější patří rumy latinského typu a v Čechách je asi nejznámější rum Zacapa či Diplomático. Nicméně, vyzkoušejte i např. Millonario.

Ron Millonario 15 Solera Reserva Especial se destiluje z pomalu fermentované třtinové melasy a následně zraje až 15 let v dubových sudech metodou solera. S každou sklenkou se odměníte bezchybnou kombinací elegance a prvotřídní kvality. Delikátní chuť s náznaky medu a zralého tropického ovoce je podtržena vůní koření. Každá lahev tohoto rumu je peruánskými ženami ručně uložena do obalu zvaného toquilla, jenž se vyrábí z palmového proutí. Peruánský rum Millonario 15 Reserva Especial zakoupíte za 1090,- Kč.

Mezi speciální rumy nesmí chybět velmi populární filipínský rum Don Papa, který pochází z ostrova Negros, kde se pěstuje jedna z nejlepších cukrových třtin na světě. Nicméně, chcete-li vyzkoušet trochu kořeněnou variantu, sáhněte po limitce Botran Cobre.

Kořeněná limitka BOTRAN COBRE
Zbrusu nová limitovaná edice kořeněného rumu Botran Cobre je dokonalou kombinací rumů z panenského medu cukrové třtiny, které zrály až 20 let. Ty nejmladší z nich dodávají výslednému blendu říz, zatímco ty nejstarší, které zrají v sudech po portském, přispívají plnější chuti s výraznějším tělem.
Unikátní chuť rumu vzniká již během jeho destilace v měděných kotlících, uvnitř kterých je umístěn košík s kořením. Tento jedinečný proces, během kterého se do páry dostávají tóny koření, dává rumu Botran Cobre nejen jeho jméno („cobre“ ve španělštině znamená „měď“), ale také jeho charakter.
Chuťové pohárky zpočátku objeví náznaky vanilky a karamelu, následuje intenzivní chuť kardamomu a pepře. Nádech pražené kávy dodává chuti lehkou kouřovost.
Komplexní chuť zůstává dlouho na patře a umožňuje tak vychutnat si tóny destilovaného koření.

Agricole rumy potěší nejenom opravdové znalce a milovníky rumů díky svému aroma čerstvě posekané cukrové třtiny a šťavnaté chuti šťávy z cukrové třtiny, jež je jejich charakteristickým znakem.

Trois Rivières
Stejně jako jsou průzračně čisté a autentické pláže Karibiku, přináší agricole rumy Trois Rivière silnou a velmi naturální chuť. Jsou vyráběny fermentováním a destilováním šťávy cukrové třtiny z prvního lisování dle podmínek prestižního označení A.O.C. Martinique.  Plantáže cukrové třtiny leží v nejjižnějších částech Martiniku a patří mezi nejstarší v celém Karibiku, založeny byly kolem roku 1660. Svůj karibský sen v lahvi s tyrkysovou etiketou pořídíte za 560 Kč. 

Reprezentantů z kategorie „britské rumy“ je hodně. Vyznačují se robustnější a sušší chutí. Zkuste jamajskou produkci Appleton Estate. Jejich 12ti letý blend pochází z rukou velmi známé master blenderky Joy Spence.

Appleton Estate 12yo Rare Blend
Hluboko v srdci Jamajky najdeme oblast Appleton Estate, nejstarší, nepřetržite fungující třtinovou plantáž a palírnu na Jamajce. Zde vzniká rum, který pozvedá smysly a inspiruje duši. Jamajský rum Appleton Estate Rare Blend je směsí rumů, z nichž nejmladší zrál 12 let. Jeho destilace probíhá malosériově v měděných destilačních kotlích, rumy poté zrají v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých byl předtím uložen bourbon. Rumy Appleton míchá Joy Spence, první žena na světě, která získala titul master blender. 
Jamajský rum Appleton Estate Rare Blend je zástupcem britského stylu rumů a jeho sušší a robustnějsí chuť s převládajícími tóny dřeva, ovoce, kakaa, pomerančové kůry a mandlí, ocení i zkušení rumoví znalci. Jde o rum, který je určen pro pomalé upíjení a díky chuťovému profilu potěší i konzumenty whisky, kteří chtějí vstoupit do světa rumu.


Není rum jako rum. Proto vám doporučíme kontaktovat odborníky přímo ve specializované prodejně či využít jejich specializovaných školení o rumech.


Warehouse#1
Se všemi těmito a stovkami dalších rumů se můžete seznámit  v obchodě s bájnou kořalkou Warehouse#1 v pražském Karlíně. V zajímavých prostorách tohoto showroomu najdete ty nejvybranější destiláty z celého světa. Ale pozor, nevedou žádné masově známé či dostupné značky.  Nicméně Pro skutečné milovníky kvalitního alkoholu je toto malý ráj na zemi. Z více než 600 položek v regálech si jistě vybere každý, se většinu z nich můžete dokonce i ochutnat . Inspirujte se na www.warehouse1.cz a domluvte se, jak můžete desítky těchto skvostů okusit.


Datum:11.12.2018 00:00
Reklama

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Nejoblíbenější kočička a Levis

Téměř půl století si Hello Kitty drží důležité místo v popkultuře. Levi´s se proto rozhodl oslavit její 45. narozeniny.

Brazílie v každém doušku

Jedna z nejúspěšnějších limitovaných edic Nespresso Cafezinho do Brasil se po třech letech vrací.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Brazílie v každém doušku

Jedna z nejúspěšnějších limitovaných edic Nespresso Cafezinho do Brasil se po třech letech vrací.

Je čas na Aperitivo

Italové dali světu celou řadu gastronomických zážitků. Některé se nám už vryly pod kůži, další se pomalu učíme.

Praha jako na dlani

Umíte si představit příjemnější posezení, než na letní terase s výhledem na řeku a historické památky, ze které máte vše jako na dlani?

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama