BIG BANG UNICO RED MAGIC, HUBLOT
Limitovaná edice BIG BANG SAPPHIRE TOURBILLON, HUBLOTBIG BANG MP-11 s dvoutýdenní rezervou chodu, HUBLOT

Barevná keramika

05.04.2018 00:00

Značka Hublot je vždy jiná, vždy unikátní. Tentokrát přichází na trh s inovovanou keramikou. Nový materiál je výjimečný tím, že se dokáže „vybarvit“ do sytých vibrujících odstínů. Je to vůbec poprvé, kdy svět spatří tuto novinku, která byla vyvíjena v manufaktuře Hublot celé čtyři roky. Keramika, kterou si společnost nechala patentovat, je navíc výrazně tvrdší než její běžně užívaná varianta.

Nová keramika se stala součástí dnes již ikonického modelu Big Bang Unico v limitované edici 500 kusů s názvem BIG BANG UNICO RED MAGIC.

Oddělení výzkumu a vývoje (R&D Hublot) společně s laboratoří metalurgie a materiálů našlo magickou formuli, vzorec, který umožní vyrábět keramické hodinky v neotřelých a zajímavých barvách. Vylepšené postupy výroby navíc dodávají keramice vyšší odolnost proti poškrábání. Na rozdíl od běžné keramiky s hodnotou 1200 (měření tvrdosti dle Vickerse) dosahuje nová Hublot keramika hodnoty 1500.

První zářivou barvou, kterou značka Hublot vybírá, je výrazná červená. Ta totiž symbolizuje sílu, vášeň a slávu. Ohnivě červené hodinky mají 45mm pouzdro a lunetu z leštěné keramiky, skeletonový číselník v matně červené barvě doplňují červené ručky s černou luminiscencí. Uvnitř pouzdra pulzuje mechanický strojek HUB1242 s automatickým nátahem. Jde o chronograf s funkcí flyback, přičemž řadič chronografu je viditelný na číselníku. Tuto limitku 500 kusů doplňuje řemínek z kaučuku.

Limitovaná edice BIG BANG SAPPHIRE TOURBILLON
Hublot, průkopník v barvení a opracování safíru, posunuje limity v hodinářském oboru zase o kus dál. Představujeme nový tourbillon zasazený do safírového pouzdra, přičemž ze safíru jsou částečně i můstky a základna. Hodinky jsou zcela průhledné, včetně pouzdra, ciferníku, řemínku i samotného strojku tourbillonu. Safír je po diamantu druhý nejtvrdší nerost na světě, opracovávat se dá jedině diamantem a jeho výroba, potažmo výroba komponentů ze safíru, je velmi náročná, neboť je to materiál tvrdý a zároveň velmi křehký.

Hodinky BIG BANG SAPPHIRE TOURBILLON jsou limitovány počtem 99 kusů. Tato necelá stovka tourbillonů představuje průlom v technickém a estetickém využití safíru. Pouzdro o průměru 45 mm i jednotlivé komponenty jsou navrženy ze stejného materiálu, který je téměř nezničitelný. Jen několik kovových součástek dokresluje look těchto impozantních hodinek. Celosafírové provedení doplňují opaleskující čísla, indexy a ukazatel rezervy chodu.

Limitku pohání kalibr HUB6016 s ručním nátahem a pětidenní rezervou chodu, což je pro strojek s tourbillonem skvělý výkon. Průhledný řemínek z kaučuku doplňuje spona z titanu, z titanu je i korunka a šest šroubků na lunetě, prvek tak typický pro značku Hublot.

BIG BANG MP-11 s dvoutýdenní rezervou chodu
Značka Hublot je známá tím, že vyvíjí nové materiály, pracuje s technologicky nejnáročnějšími kovy, nerosty či slitinami. Nyní se chlubí pouzdrem z 3D karbonu na hodinkách Big Bang MP-11. Tento ultra lehký materiál byl vyztužen trojrozměrnými vlákny a tvarován do pouzdra, jež se podobá motoru závodního vozu. Chrání tak strojek se sedmi zpřaženými perovníky, které zajišťují čtrnáctidenní rezervu chodu. Model navazuje na svého předchůdce z roku 2013, kdy si hodinky MP-05 La Ferrari s rezervou chodu 50 dní vysloužily světový rekord. V novém modelu s ikonickým pouzdrem Big Bang jsou perovníky uloženy vodorovně, ukazatel hodin a minut je poháněn vertikálně uloženým hlavním soukolím. Setrvačka je nestandardně uložena na horní straně strojku na pozici dvou hodin a vyvažuje tak estetiku kalibru, který pracuje na frekvenci 4 Hz.

Karbon nové generace vyztužený trojrozměrnými vlákny je extrémně lehký a odolný, i s řemínkem váží hodinky pouhých 90 gramů. Pro jeho výjimečné vlastnosti jej využívá i americká armáda a nyní i švýcarská značka Hublot. Pouzdro o průměru 45 mm odhaluje architekturu inspirovanou motorem.

Druhá varianta, která navazuje na fenomén ART of Fusion – zpracování materiálů Hublot – je průhledná, safírová. V limitované edici 200 kusů je další sběratelskou chuťovkou, která dává na odiv strojek se sedmi horizontálně uloženými perovníky. V místě, kde je ukazatel rezervy chodu, se safírové pouzdro přirozeným způsobem proměňuje v lupu. Inženýři v Hublot tak ukazují, že jsou mistři oboru, jak známo, safír je po diamantu druhý nejtvrdší nerost a opracovat ho je extrémně náročné. Oba modely (ať už ten hypnoticky černý či absolutně průhledný) potvrzují vedoucí pozici Hublot v rámci hodinářského inženýrství. Hodinky Big Bang MP-11 s kalibrem HUB9011 je nutné natahovat ručně, lze si také vypomoct elektrickým hvězdičkovým imbusem, ten se zasadí do korunky a všech 7 perovníků plně natáhne.

Datum:05.04.2018 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Rozšiřte povědomí o vaší značce díky reklamním předmětům

Máte vlastní značku? Nedílnou součástí vašeho byznysu pak jsou také reklamní předměty. Ty musejí ale nést vaši značku.

To nejlepší z evropského designu

Výrobce televizorů Philips, představuje novou řadu televizorů 9104, která vznikla ve spolupráci s dánským výrobcem luxusních designových doplňků, společností Georg Jensen.

Užijte si jaro plné hokejových zážitků

Pro hokejové fanoušky je jaro jedním z nejoblíbenějších ročních období. Atmosféru mistrovství si můžete vychutnat jako na tribuně.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama