Café Buddha
Pho Bo, Dancing EEL úhoř, Kerala Chicken a Chicken Rendang, Café BuddhaÚtulná a autentická Asie v Café BuddhaÚtulná a autentická Asie v Café Buddha

Útulná a autentická Asie

28.03.2018 00:00

Zakladatel a majitel Café Buddha, Štěpán Návrat, se hrdě vyrovnal s nuceným odchodem z původních prostor v centru Prahy. Café Buddha v současné době existuje ve dvou provozech v širším centru Prahy, přesně řečeno na Vinohradech a ve Vršovicích.

Café Buddha Balbínova 19, slaví pátý rok na této adrese. V těchto dnech přichází s novým menu. Kuchyně naskýtá chutě jihovýchodní Asie. Každý den jsou připravena výhodná obědová menu, až do 17 hodin. Ve večerních hodinách je k dispozici nové stálé menu nebo proměnlivé 7-chodové degustační menu. Za ním nestojí nikdo jiný než Štěpán Návrat a nejlepší asijská kuchařka u nás, Sofia Smith. Tato dáma irsko-malajského původu je nesmírně živá, energická a optimistická. Stačí být v její blízkosti a rázem má každý dobrou náladu. Její doménou je moderní asijská kuchyně. Díky svému temperamentu se s lehkostí vyrovnává vysoké mužské gastronomii. Společně se Štěpánem Návratem získali již mnohá ocenění, lze jmenovat například „Thai Select, DITP“. Ale mnohem větším uznáním jsou vracející se hosté, kteří nedají dopustit na autentičnost a příjemnou atmosféru, která se restaurací line.

Nové menu Sofie a Štěpána je inspirováno již zmíněnou jihovýchodní Asií. Základy vychází z thajské kuchyně s twistem Sofie, který sofistikuje talíř, příkladem Beef and green mango salad - rozpadající se hovězí, křupavé sladkokyselé mango a čili omáčka nahm jim. Dále se Štěpán inspiroval na Bali, odkud si přivezl recepturu na jemné balinézské kari, které skvěle doplňují kalamáry vařené sous vide metodou. Sofie je známá svou láskou k indické kuchyni, kterou představuje Kerala Fried Chicken - jemné kuřecí kousky v cizrně s domácí indickou rajčatovou omáčkou. Za zmínku stojí tříleté stálice na menu a to  Jungle Curry Duck – robustní pikantní kachní kari bez kokosového mléka a Singapore Chilli Crab – delikátní křupavé krabí maso se singapurskou čili omáčkou, měkkým vejcem a zázvorem. V neposlední řadě má na menu své místo oblíbené sushi všech možných variancí. Závěrem musíme poukázat na exotické koktejly, které namíchali na míru barmani Tretter´s a Black Angels baru. Jsou jimi Yuzu Pepper Prosecco, Gigner and Mango Martini a Thai Sabai.

Útulná a autentická Asie v Café Buddha.

Datum:28.03.2018 00:00
Reklama

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

4 hrdinové značky Hublot

Začal tenisový grand slam a Hublot u této příležitosti přeje mnoho štěstí a vítězství čtyřem skvělým tenistům.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama