Café Buddha
Pho Bo, Dancing EEL úhoř, Kerala Chicken a Chicken Rendang, Café BuddhaÚtulná a autentická Asie v Café BuddhaÚtulná a autentická Asie v Café Buddha

Útulná a autentická Asie

28.03.2018 00:00

Zakladatel a majitel Café Buddha, Štěpán Návrat, se hrdě vyrovnal s nuceným odchodem z původních prostor v centru Prahy. Café Buddha v současné době existuje ve dvou provozech v širším centru Prahy, přesně řečeno na Vinohradech a ve Vršovicích.

Café Buddha Balbínova 19, slaví pátý rok na této adrese. V těchto dnech přichází s novým menu. Kuchyně naskýtá chutě jihovýchodní Asie. Každý den jsou připravena výhodná obědová menu, až do 17 hodin. Ve večerních hodinách je k dispozici nové stálé menu nebo proměnlivé 7-chodové degustační menu. Za ním nestojí nikdo jiný než Štěpán Návrat a nejlepší asijská kuchařka u nás, Sofia Smith. Tato dáma irsko-malajského původu je nesmírně živá, energická a optimistická. Stačí být v její blízkosti a rázem má každý dobrou náladu. Její doménou je moderní asijská kuchyně. Díky svému temperamentu se s lehkostí vyrovnává vysoké mužské gastronomii. Společně se Štěpánem Návratem získali již mnohá ocenění, lze jmenovat například „Thai Select, DITP“. Ale mnohem větším uznáním jsou vracející se hosté, kteří nedají dopustit na autentičnost a příjemnou atmosféru, která se restaurací line.

Nové menu Sofie a Štěpána je inspirováno již zmíněnou jihovýchodní Asií. Základy vychází z thajské kuchyně s twistem Sofie, který sofistikuje talíř, příkladem Beef and green mango salad - rozpadající se hovězí, křupavé sladkokyselé mango a čili omáčka nahm jim. Dále se Štěpán inspiroval na Bali, odkud si přivezl recepturu na jemné balinézské kari, které skvěle doplňují kalamáry vařené sous vide metodou. Sofie je známá svou láskou k indické kuchyni, kterou představuje Kerala Fried Chicken - jemné kuřecí kousky v cizrně s domácí indickou rajčatovou omáčkou. Za zmínku stojí tříleté stálice na menu a to  Jungle Curry Duck – robustní pikantní kachní kari bez kokosového mléka a Singapore Chilli Crab – delikátní křupavé krabí maso se singapurskou čili omáčkou, měkkým vejcem a zázvorem. V neposlední řadě má na menu své místo oblíbené sushi všech možných variancí. Závěrem musíme poukázat na exotické koktejly, které namíchali na míru barmani Tretter´s a Black Angels baru. Jsou jimi Yuzu Pepper Prosecco, Gigner and Mango Martini a Thai Sabai.

Útulná a autentická Asie v Café Buddha.

Datum:28.03.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama