Limitované edice kávy Arabica Ethiopia Harrar a Robusta Uganda, Nespresso
Limitované edice kávy Arabica Ethiopia Harrar a Robusta Uganda, NespressoDárková sada Nespresso Discover Coffee Birth Places

Mytická rodiště kávy

15.01.2018 00:00

Letos v lednu Nespresso nabídne milovníkům kávy cestu do zemí, odkud jednotlivé odrůdy kávovníků pochází, za pomoci dvou Limitovaných Edicí kávy, a to díky kávám Arabica Ethiopia Harrar a Robusta Uganda. Nové kapsle byly inspirovány poutavými legendami o původu kávy, které se odehrály v Etiopii, zemi původu kávy Arabica, a v Ugandě, jednom z míst, odkud pochází odrůda Robusta. 

Legenda o Arabice

Příběh o zvídavosti
Přeneste se s námi do dávných dob na etiopské pohoří, kde příběh o pasáčkovi koz Kaldim začíná. Jednou během horkého dne, kdy Kaldi seděl ve stínu a pozoroval své stádo, ho horko přemohlo a uspalo. Jeho stádečko se tak nepozorovaně vytratilo do divočiny.

V neznámé krajině kozy objevily a začaly požírat jakési červené bobule ze zelených keřů. Kaldi po probuzení zjistil, že se jeho stádo rozuteklo, a jal se kozy hledat. Ke svému překvapení je našel, jak poskakují plné elánu kolem záhadného keře. Zkusil ochutnat červené ovoce, které na keři rostlo, a po jeho požití se sám cítil velmi živý a začal poskakovat plný energie se svým stádem.

Mnich, který šel okolo a byl svědkem situace, byl velmi podezíravý, a tak se rozhodl tyto záhadné plody raději spálit. Nicméně poté, co je vhodil do ohně, se začalo z plodů uvolňovat lahodné aroma. Okouzlený mnich začal vybírat zrna z ohně, nadrtil je a zalil vodou do podoby podmanivého nápoje, který dnes známe jako kávu.

Legenda o Robustě

Pouto jednoty
Abychom objevili údajné místo zrození Robusty, přeneseme se na bývalé africké území zvané Buganda, které nyní známe pod jménem Uganda. Zde byla vzácná kávová zrna Robusta součástí tajného rituálu, který spojoval rody. Rituál spočíval v otevření kávové třešně, kdy jednotlivá zrnka snědli dva lidé. Od tohoto momentu byli nejenom tito dva lidé, ale celé jejich rodiny a potomci spojeni na věčnost dohodou o přátelství a loajalitě.

Karsten Ranitzsch, Nespresso Head of Coffee, říká: „V Nespresso víme, že cesta a příběh kávy jsou stejně důležité jako její chuť. S těmito novými Limitovanými Edicemi káv chceme vzít naše zákazníky za mytickým dobrodružstvím na místa, kde se káva zrodila. Tyto fascinující objevné příběhy jsou základem světa kávy, jak jej známe dnes, a umožňují nám podělit se s vámi o neskutečnou chuť Arabica Ethiopia Harrar a Robusta Uganda, dvou káv, které skutečně odhalují čistý senzorický profil káv z těchto regionů.

Poznejte limitované edice káv
Nespresso uvádí na trh dvě kávy. Milovníky lunga navíc potěší, že káva Arabica Ethiopia Harrar může být připravena jako espresso i lungo:

Arabica Ethiopia Harrar – Delikátní Espresso s tóny zralého ovoce a čerstvých květů, které se může pochlubit pozoruhodně sametovým tělem. 100% Arabica z regionu Harrar, oblasti, kde byla káva poprvé komerčně rozšířena ve velkém měřítku a začala být vyvážena do světa.

  • Intenzita: 5
  • Servírování: Espresso (40 ml) nebo lungo (110 ml)
  • Cena: 124 Kč
Robusta Uganda – Překvapivě sladká a nepopiratelně intenzivní, káva bohatá na kakaové tóny. 100% Robusta
  • Intenzita: 10
  • Servírování: Espresso (40 ml) nebo ristretto (25 ml)
  • Cena: 124 Kč
Aby inspirující a mytické příběhy o kávě přivedli v život, spojili se v Nespresso s ilustrátorkou Marianou Rodrigues, která tvoří v Londýně a která pro navrhla obaly na obě kávy.

Mariana Rodrigues vysvětluje: „Nové Nespresso kávy mi byly velkou inspirací především z pohledu jejich mytického původu. Když jsem pak vytvářela obaly, chtěla jsem jasně znázornit živelnost obou těchto kultur a propojit návrhy s krásnými příběhy o kávě a v nich zakořeněným dědictvím.”

Doplňky k limitované edici
Pro doplnění káv z této Limitované Edice Nespresso navázalo spolupráci se švýcarským designérským studiem, Atelier oї, které navrhlo úchvatné servírovací podnosy. Tyto podnosy z nerezové oceli byly inspirovány tradičním africkým kávovým rituálem a vzor na nich je připomínkou po staletí trvající historie zpracování oceli a složitého ryteckého umění.
Do vyprodání zásob je možné také zakoupit dárkovou sadu „Discover Coffee Birth Places”, která zahrnuje podnos a sadu buď dvou View Espresso, nebo View Lungo šálků.

Dárkové sady „Discover Coffee Birth Places”
View Espresso sada: 910 Kč
View Lungo sada: 990 KčArabica Ethiopia Harrar a Robusta Uganda budou dostupné po omezenou dobu do vyprodání zásob ve všech Nespresso Boutiques celosvětově, stejně tak budou k zakoupení přes Nespresso zákaznické centrum nebo online na: www.nespresso.com od 15. 01. 2018.

Datum:15.01.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama