Hergetova Cihelna, Kampa Group
Hergetova Cihelna, Kampa GroupBruschetta s nakládanými houbami, hummus z cizrny a rajčat, čerstvý kozí sýr a červená cibulka, Hergetova CihelnaConsommé z hovězí oháňky, smažené knedlíčky s oháňkou a hnědým máslem, mrkev, kedlubna, jarní cibulka, Hergetova CihelnaOssobuco z jeleního kolínka, šípková omáčka, křenové bramborové pyré, houby, slanina, stříbrná cibulka, morková kroketa, Hergetova CihelnaPečený candát, krémová celerová omáčka, špagety, rajčata, kadeřávek, zelené jablko, křupavý celer, Hergetova CihelnaZmrzlina z podmáslí, křupavá pohanka s jablečným karamelem, borůvková rakvička, petrželový olej, Hergetova CihelnaŠéfkuchař Vojtěch Václavík, Hergetova Cihelna

Perly zimního menu

15.12.2017 00:00

Podzimně až zimně laděné menu oblíbené romantické restaurace na břehu Vltavy v podání mladého šéfkuchaře Vojtěcha Václavíka potěší všechny milovníky moderní podoby české kuchyně. Talentovaný šéfkuchař opět sází na sezónní a lokální suroviny, a přestože řada pokrmů vypadá na první pohled poměrně jednoduše, v jednotlivých chuťových komponentech se skrývá spousta poctivé, řemeslné práce.

Hlavní rukopis šéfkuchaře se samozřejmě nemění. Vojtěch Václavík rád oprašuje zapomenuté suroviny a využívá tradiční kuchařské metody, jako je třeba fermentování či nakládání, díky čemuž jsou jeho jídla vizuálně pestrá a chuťově překvapivá. Nové menu zůstane v nabídce Hergetovy Cihelny až do konce zimy. A na co se můžeme těšit?

Začněme předkrmy. Gratinovaný sýr chevre zaujme svou příjemně navinulou chutí, v kombinaci s křupavými lískovými oříšky vynikne jeho jemná textura. Potěší také originální verze arabského humusu v kombinaci s nakládanými kyselými liškami. Největším překvapením této části menu je precizní consommé z hovězí oháňky, podávané s knedlíčky gyoza plněnými směsí hovězího masa, bylinek a hnědého másla.

Velmi oblíbená bude zimní verze lahodného candáta, který je nově připravován v příjemné kombinaci se zeleným jablkem, kadeřávkem a křupavým celerem, přičemž jako hlavní příloha vás jistě překvapí poněkud netradiční špagety. Snoubení jemných chutí v tomto pokrmu umocní delikátní celerová omáčka. Největším klenotem právě představeného menu je však špičková prezentace zvěřiny, konkrétně jeleního kolena v podobě ossobuca. To šéfkuchař servíruje s bramborovou kaší ochucenou křenem, se šípkovou omáčkou, houbami a speciální morkovou kroketou.

Příjemný zpestřením jsou také dezerty, které zaujmou svou výrazně kreativní podobou. Za zkoušku rozhodně stojí svěží zmrzlina z podmáslí v rafinované kombinaci s křupavou pohankou, rakvičkou a petrželovým olejem či „rozložená“ verze zauzeného mrkvového dortu s mascarpone a rakytníkem.


www.kampagroup.com

Datum:15.12.2017 00:00
Reklama

Opening CHOPARD v Pařížské

Klenotnictví BENY nabízí prvotřídní šperky a hodinky. Kvalitu služeb a nabízených výrobků ocenila i vyhlášená švýcarská firma CHOPARD.

Pro zamilované i pro singles

Pokud nechcete trávit svátek všech zamilovaných v restauraci či v kině obklopeni desítkami lidí, můžete ho strávit doma zachumlaní pod dekou u filmu.

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama