Hergetova Cihelna, Kampa Group
Hergetova Cihelna, Kampa GroupBruschetta s nakládanými houbami, hummus z cizrny a rajčat, čerstvý kozí sýr a červená cibulka, Hergetova CihelnaConsommé z hovězí oháňky, smažené knedlíčky s oháňkou a hnědým máslem, mrkev, kedlubna, jarní cibulka, Hergetova CihelnaOssobuco z jeleního kolínka, šípková omáčka, křenové bramborové pyré, houby, slanina, stříbrná cibulka, morková kroketa, Hergetova CihelnaPečený candát, krémová celerová omáčka, špagety, rajčata, kadeřávek, zelené jablko, křupavý celer, Hergetova CihelnaZmrzlina z podmáslí, křupavá pohanka s jablečným karamelem, borůvková rakvička, petrželový olej, Hergetova CihelnaŠéfkuchař Vojtěch Václavík, Hergetova Cihelna

Perly zimního menu

15.12.2017 00:00

Podzimně až zimně laděné menu oblíbené romantické restaurace na břehu Vltavy v podání mladého šéfkuchaře Vojtěcha Václavíka potěší všechny milovníky moderní podoby české kuchyně. Talentovaný šéfkuchař opět sází na sezónní a lokální suroviny, a přestože řada pokrmů vypadá na první pohled poměrně jednoduše, v jednotlivých chuťových komponentech se skrývá spousta poctivé, řemeslné práce.

Hlavní rukopis šéfkuchaře se samozřejmě nemění. Vojtěch Václavík rád oprašuje zapomenuté suroviny a využívá tradiční kuchařské metody, jako je třeba fermentování či nakládání, díky čemuž jsou jeho jídla vizuálně pestrá a chuťově překvapivá. Nové menu zůstane v nabídce Hergetovy Cihelny až do konce zimy. A na co se můžeme těšit?

Začněme předkrmy. Gratinovaný sýr chevre zaujme svou příjemně navinulou chutí, v kombinaci s křupavými lískovými oříšky vynikne jeho jemná textura. Potěší také originální verze arabského humusu v kombinaci s nakládanými kyselými liškami. Největším překvapením této části menu je precizní consommé z hovězí oháňky, podávané s knedlíčky gyoza plněnými směsí hovězího masa, bylinek a hnědého másla.

Velmi oblíbená bude zimní verze lahodného candáta, který je nově připravován v příjemné kombinaci se zeleným jablkem, kadeřávkem a křupavým celerem, přičemž jako hlavní příloha vás jistě překvapí poněkud netradiční špagety. Snoubení jemných chutí v tomto pokrmu umocní delikátní celerová omáčka. Největším klenotem právě představeného menu je však špičková prezentace zvěřiny, konkrétně jeleního kolena v podobě ossobuca. To šéfkuchař servíruje s bramborovou kaší ochucenou křenem, se šípkovou omáčkou, houbami a speciální morkovou kroketou.

Příjemný zpestřením jsou také dezerty, které zaujmou svou výrazně kreativní podobou. Za zkoušku rozhodně stojí svěží zmrzlina z podmáslí v rafinované kombinaci s křupavou pohankou, rakvičkou a petrželovým olejem či „rozložená“ verze zauzeného mrkvového dortu s mascarpone a rakytníkem.


www.kampagroup.com

Datum:15.12.2017 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama