Hergetova Cihelna, Kampa Group
Hergetova Cihelna, Kampa GroupBruschetta s nakládanými houbami, hummus z cizrny a rajčat, čerstvý kozí sýr a červená cibulka, Hergetova CihelnaConsommé z hovězí oháňky, smažené knedlíčky s oháňkou a hnědým máslem, mrkev, kedlubna, jarní cibulka, Hergetova CihelnaOssobuco z jeleního kolínka, šípková omáčka, křenové bramborové pyré, houby, slanina, stříbrná cibulka, morková kroketa, Hergetova CihelnaPečený candát, krémová celerová omáčka, špagety, rajčata, kadeřávek, zelené jablko, křupavý celer, Hergetova CihelnaZmrzlina z podmáslí, křupavá pohanka s jablečným karamelem, borůvková rakvička, petrželový olej, Hergetova CihelnaŠéfkuchař Vojtěch Václavík, Hergetova Cihelna

Perly zimního menu

15.12.2017 00:00

Podzimně až zimně laděné menu oblíbené romantické restaurace na břehu Vltavy v podání mladého šéfkuchaře Vojtěcha Václavíka potěší všechny milovníky moderní podoby české kuchyně. Talentovaný šéfkuchař opět sází na sezónní a lokální suroviny, a přestože řada pokrmů vypadá na první pohled poměrně jednoduše, v jednotlivých chuťových komponentech se skrývá spousta poctivé, řemeslné práce.

Hlavní rukopis šéfkuchaře se samozřejmě nemění. Vojtěch Václavík rád oprašuje zapomenuté suroviny a využívá tradiční kuchařské metody, jako je třeba fermentování či nakládání, díky čemuž jsou jeho jídla vizuálně pestrá a chuťově překvapivá. Nové menu zůstane v nabídce Hergetovy Cihelny až do konce zimy. A na co se můžeme těšit?

Začněme předkrmy. Gratinovaný sýr chevre zaujme svou příjemně navinulou chutí, v kombinaci s křupavými lískovými oříšky vynikne jeho jemná textura. Potěší také originální verze arabského humusu v kombinaci s nakládanými kyselými liškami. Největším překvapením této části menu je precizní consommé z hovězí oháňky, podávané s knedlíčky gyoza plněnými směsí hovězího masa, bylinek a hnědého másla.

Velmi oblíbená bude zimní verze lahodného candáta, který je nově připravován v příjemné kombinaci se zeleným jablkem, kadeřávkem a křupavým celerem, přičemž jako hlavní příloha vás jistě překvapí poněkud netradiční špagety. Snoubení jemných chutí v tomto pokrmu umocní delikátní celerová omáčka. Největším klenotem právě představeného menu je však špičková prezentace zvěřiny, konkrétně jeleního kolena v podobě ossobuca. To šéfkuchař servíruje s bramborovou kaší ochucenou křenem, se šípkovou omáčkou, houbami a speciální morkovou kroketou.

Příjemný zpestřením jsou také dezerty, které zaujmou svou výrazně kreativní podobou. Za zkoušku rozhodně stojí svěží zmrzlina z podmáslí v rafinované kombinaci s křupavou pohankou, rakvičkou a petrželovým olejem či „rozložená“ verze zauzeného mrkvového dortu s mascarpone a rakytníkem.


www.kampagroup.com

Datum:15.12.2017 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama