Hergetova Cihelna, Kampa Group
Hergetova Cihelna, Kampa GroupBruschetta s nakládanými houbami, hummus z cizrny a rajčat, čerstvý kozí sýr a červená cibulka, Hergetova CihelnaConsommé z hovězí oháňky, smažené knedlíčky s oháňkou a hnědým máslem, mrkev, kedlubna, jarní cibulka, Hergetova CihelnaOssobuco z jeleního kolínka, šípková omáčka, křenové bramborové pyré, houby, slanina, stříbrná cibulka, morková kroketa, Hergetova CihelnaPečený candát, krémová celerová omáčka, špagety, rajčata, kadeřávek, zelené jablko, křupavý celer, Hergetova CihelnaZmrzlina z podmáslí, křupavá pohanka s jablečným karamelem, borůvková rakvička, petrželový olej, Hergetova CihelnaŠéfkuchař Vojtěch Václavík, Hergetova Cihelna

Perly zimního menu

15.12.2017 00:00

Podzimně až zimně laděné menu oblíbené romantické restaurace na břehu Vltavy v podání mladého šéfkuchaře Vojtěcha Václavíka potěší všechny milovníky moderní podoby české kuchyně. Talentovaný šéfkuchař opět sází na sezónní a lokální suroviny, a přestože řada pokrmů vypadá na první pohled poměrně jednoduše, v jednotlivých chuťových komponentech se skrývá spousta poctivé, řemeslné práce.

Hlavní rukopis šéfkuchaře se samozřejmě nemění. Vojtěch Václavík rád oprašuje zapomenuté suroviny a využívá tradiční kuchařské metody, jako je třeba fermentování či nakládání, díky čemuž jsou jeho jídla vizuálně pestrá a chuťově překvapivá. Nové menu zůstane v nabídce Hergetovy Cihelny až do konce zimy. A na co se můžeme těšit?

Začněme předkrmy. Gratinovaný sýr chevre zaujme svou příjemně navinulou chutí, v kombinaci s křupavými lískovými oříšky vynikne jeho jemná textura. Potěší také originální verze arabského humusu v kombinaci s nakládanými kyselými liškami. Největším překvapením této části menu je precizní consommé z hovězí oháňky, podávané s knedlíčky gyoza plněnými směsí hovězího masa, bylinek a hnědého másla.

Velmi oblíbená bude zimní verze lahodného candáta, který je nově připravován v příjemné kombinaci se zeleným jablkem, kadeřávkem a křupavým celerem, přičemž jako hlavní příloha vás jistě překvapí poněkud netradiční špagety. Snoubení jemných chutí v tomto pokrmu umocní delikátní celerová omáčka. Největším klenotem právě představeného menu je však špičková prezentace zvěřiny, konkrétně jeleního kolena v podobě ossobuca. To šéfkuchař servíruje s bramborovou kaší ochucenou křenem, se šípkovou omáčkou, houbami a speciální morkovou kroketou.

Příjemný zpestřením jsou také dezerty, které zaujmou svou výrazně kreativní podobou. Za zkoušku rozhodně stojí svěží zmrzlina z podmáslí v rafinované kombinaci s křupavou pohankou, rakvičkou a petrželovým olejem či „rozložená“ verze zauzeného mrkvového dortu s mascarpone a rakytníkem.


www.kampagroup.com

Datum:15.12.2017 00:00
Reklama

Jak chránit své cennosti i před přírodními živly

Nejlepším řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu zálohy vašich dat či šperků, ale i pro uložení důležitých dokumentů a hotovosti.

Víkend bude žít svátkem svatého Patrika

Tour svatého Patrika startuje již v sobotu dopoledne na smíchovské Náplavce. Irský průvod vyjde v neděli v 15 hodin z Hybernské ulice.

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Kávový tip na Valentýna

Malá inspirace, jak doladit letošní svátek do na prosté dokonalosti okamžiku. Nesmí chybět luxusní šálky navržené Indii Mahdavi.

Chuť lásky

O čokoládě se říká, že je sladká jako láska. Není tedy právě, růže nebo srdíčko z kvalitní čokolády, tím nejlepším valentýnským dárečkem?

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama