Habánské sklepy Rulandské bílé 2015 pozdní sběr
Víno Mikulov Sommelier Club Rulandské šedé 2015 VOC MikulovBohemia Sekt Louis Girardot brutChateau Bzenec brutBohemia Sekt Prestige brut roséBohemia Sekt Prestige brut

Podzimní vinné tipy

29.11.2017 00:00

Vinaři z Moravy i Čech si v posledních měsících přivezli řadu medailí a ocenění z mezinárodních přehlídek vína, když uspěly v Evropě například v Cannes, Londýně, Vídni, Lublani či Valladolidu nebo také v jihokorejském Daejeonu. Zpříjemněte si podzimní měsíce oceněnými víny a sekty.

Naši vinaři se nebojí srovnat svá vína s konkurencí z celého světa a pravidelně se účastní prestižních soutěží, na kterých jsou vzorky podrobeny důkladnému hodnocení odborníků. Českým a moravským vínům se v letošním roce obzvláště dařilo, ohromila poroty na přehlídkách po celé Evropě i ve světě. Vychutnejte si podzim s našimi šampiony.

Habánské sklepy Rulandské bílé 2015 pozdní sběr
Ve vůni Rulandského bílého s přívlastkem najdete náznaky exotického ovoce, které ucítíte i na jazyku díky tónům banánu a ananasu. Toto skvělé suché víno oceníte k drůbežímu masu se smetanovou omáčkou, mořským plodům a zralým tvrdým sýrům. Porota soutěže Concours Mondial de Bruxelles 2017, která se letos konala ve španělském Valladolidu, vínu udělila zlatou medaili.

Víno Mikulov Sommelier Club Rulandské šedé 2015 VOC Mikulov
Šťavnatá a harmonická chuť je u Rulandského šedého z řady Sommelier Club doplněna typicky odrůdovou vůní s chlebnatými a ovocnými tóny. Toto víno originální certifikace VOC Mikulov získalo na soutěži Asia Wine Trophy 2017 v jihokorejském Daejeonu zlatou medaili.

Bohemia Sekt Louis Girardot brut
Tento ušlechtilý sekt nese jméno špičkového francouzského odborníka na výrobu šumivých vín, který v počátcích produkce sektů ve Starém Plzenci zasvěcoval místní sklepmistry do tajů jejich výroby. Při své návštěvě v Praze si ho vychutnala i britská královna Alžběta II. Je vyroben z pečlivě sestaveného cuvée nejlepších ročníků bílých vín a leží až 36 měsíců na kvasinkách, tak získává jemné perlení i harmonickou chuť s náznakem zralých jader vlašských ořechů. Na soutěžích IWC London 2017, AWC Vienna a Concours Mondial de Bruxelles 2017 byl oceněn stříbrnými medailemi, na největší a nejprestižnější asijské soutěži Asia Wine Trophy v jihokorejském Daejeonu získal dokonce zlato.

Chateau Bzenec brut
Ročníkový jednoodrůdový sekt, vyráběný klasickou metodou kvašení v lahvi a ležení na kvasinkách po dobu 24 měsíců. Je vyroben pouze z hroznů odrůdy Ryzlink rýnský, která dodává šumivým vínům bohatou vůni a pikantní kyselinku. Svým aroma tento sekt připomíná lipový med a sušené meruňky, jeho výraznou ovocnou chuť s harmonickou kyselinkou si nejlépe užijete při přípitku. Je také skvělým welcome drinkem. Z přehlídky Concours Mondial de Bruxelles 2017 ve španělském Valladolidu si odvezl zlatou medaili, porota soutěže IWC London 2017 mu udělila stříbrnou medaili.

Bohemia Sekt Prestige brut rosé
Růžové šumivé víno v sušší kondici brut zaujme na první pohled svou nádherně lososovou barvou. Jeho cuvée je tvořeno modrými odrůdami Rulandské modré, Frankovka a Zweigeltrebe, vyráběno je tradiční metodou kvašení v lahvi s ležením po dobu minimálně 12 měsíců. V každém doušku si pak vychutnáte jeho lehkou a svěží chuť s ovocnými tóny. Výborně se hodí k lehkým předkrmům z ryb. Na soutěži Mondial du Rosé 2017 ve francouzském Cannes získalo stříbrnou medaili.

Bohemia Sekt Prestige brut
Neopakovatelné šumivé víno, vyráběné tradiční metodou kvašení v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 15 až 18 měsíců. Cuvée vzniklo kombinací jakostních odrůdových vín z vybraných vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský doplňuje svěžest. Bohemia Sekt Prestige brut má unikátní jiskrný vzhled, nezaměnitelnou chuť, příjemnou zelenkavě zlatavou barvu a jemné dlouhotrvající perlení. Toto šumivé víno získalo ocenění Světový šampion z prestižní přehlídky Vino Ljubljana 2017, stříbrnou medaili z IWC London a bronzovou medaili ze soutěže Decanter World Wine Awards 2017 London.


Podzimní vinné tipy jsou k dispozici na www.osobnivinoteka.cz.

Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama