Ultra Premium Cognac Louis XIII. od Rémy Martin, foto kredit: Remy Cointreau
Ultra Premium Cognac Louis XIII. od Rémy Martin, foto kredit: Remy CointreauUltra Premium Cognac Louis XIII. od Rémy Martin, foto kredit: Remy CointreauUltra Premium Cognac Louis XIII. od Rémy Martin, foto kredit: Remy Cointreau

Jeho výsost koňak Louis XIII.

26.10.2017 00:00

Legenda mezi koňaky s více než stoletou historií, to je koňak Louis XIII. od Rémy Martin. Jako jediný nese označení „Ultra Premium Cognac“, které je důkazem vrcholného mistrovství všech, kteří jsou spojeni s jeho vznikem. Louis XIII. není pouze koňak, je známkou luxusu a kvality. Známkou životního stylu a investicí, jejíž hodnota nikdy neklesá. Jeho chuť je jako nekonečná cesta časem a zážitek, který koňak Louis XIII. nabízí při popíjení, je pro každého střeženým pokladem. Unikátní v emocích a pocitech, jenž v nás probouzí.

Základem jedinečné chuti královského koňaku je nejlepší vinná réva na světě. Ta pochází z odborníky nejvýše hodnocené oblasti Cognac, z oblasti Grande Champagne. Unikátní klima spolu s vápencovým podložím představují dokonalé podmínky pro pěstování vína. Místní štědrá půda chráněná před extrémními vlivy počasí umožňuje kořínkům révy vzít si z ní to nejlepší. Od ledna do března pak prezentují jednotlivé palírny své eaux-de-vie cellar masterovi Baptistu Loiseauovi a porotě z Rémy Martin. Z celkového množství, čítajícího až tisíc vzorků, je vybráno pouze tucet nejlepších, ze kterých se stane příští královský koňak.

Ačkoli některé palírny oddělují před pálením z vína sedlinu, u koňaku Louis XIII. je to kvůli zachycení unikátního aroma právě naopak. Směs 1 200 eaux-de-vie, přičemž nejmladšímu je 40 let a nejstaršímu i 100 let, dodává tomuto koňaku bezkonkurenční plnou chuť. V ní se snoubí dokonalá harmonie květin, ovoce a koření s drobnou příměsí jasmínu a mučenky. Filtrací získává tento koňak jemné aroma zázvoru a muškátového oříšku. Na závěr se vám na jazyku rozline vůně růží a fialek, kterou melodicky podtrhuje santalové dřevo a med. Unikátní harmonická vůně, plná chuť a čistá barva tmavého jantaru tvoří nezaměnitelný klenot – koňak Louis XIII.

Koňak není ojedinělý jen svou chutí a výrobou, jeho jedinečnost tví i v dekantéru, ve kterém je uchován. Každý dekantér je vzácným originálem, který je ručně vyráběn z jemných krystalů největšími sklářskými mistry. Jedenáct sklářů pracovalo na tom, aby tato láhev spatřila světlo světa. Tajemství výroby se dědí z otce na syna – z generace na generaci. Design dekantéru představuje symbol francouzského královského rodu, jehož zdobení je pokaždé jiné.. Inspirací pro vytvoření nezaměnitelného dekantéru byla stará kovová lahev objevená v roce 1569 na bitevním poli poblíž oblasti Cognac. Původní karafa se ale od dnešní podoby liší. Měla 13 hrotů, ve francouzštině zvaných „dentelles“, místo deseti, které má dnes. V přední části měla otisk královského květu lilie, byla uložena v proutěném koši a zátka měla tvar miniaturní obrácené karafy s hroty „dentelles“.

Dnešní karafy jsou jednotlivě očíslovány, mají ručně zalisované hroty a hrdla jsou vyztužena 21karátovým zlatem. Podobu dnešního dekantéru také doplňuje symbol francouzského majestátu fleur-de-lys a pevná křišťálová zátka, která se na lahvi tyčí hrdě jako věž francouzské katedrály.

Louis XIII. je výjimkou ve světě destilátů, je opravdovým a jedinečným zážitkem. Jedna ochutnávka nikdy nestačí k tomu, abyste ocenili jeho mimořádnou složitost a rozsah. Každá generace cellar masterů nabízí Louis XIII. trochu jiný přístup a dává mu tak něco ze sebe, každý dekantér se tak staví postupně, jako když se buduje katedrála,“ vysvětluje Ludovic du Plessis, global executive director.

Koňak Louis XIII. se jako jeden z mála může pyšnit svou dlouholetou historií i tradicí výroby, jejíž postup se nezměnil již celých 143 let. Právě díky tomu představuje značka Rémy Martin sérii exkluzivních limitovaných edic Time Collection, které vzdávají hold historii královského koňaku. Kolekce je pozvánkou na cestu časem po mnoha zemích, je to příběh legend, osobností i králů. Stejně jako skvělí dobrodruzi cestují a zažívají vzrušující objevy, tak i Time Collection líčí cestu koňaku Louis XIII. v příběhu, který je plný dobrodružství oživujícího velké a zásadní milníky lidské historie.

The Origin 1874
První ze sérií klíčových milníků v historii značky. Koňak prezentovaný v tomto exkluzivním dekantéru je klasická směs Louis XIII. Lahev se pyšní dutou, ústy foukanou zátkou v původním tvaru a má 13 hrotů na každé straně. Uprostřed najdeme květ lilie – „fleur de lys“ – v barvě šampaňského zlata, to vše zabaleno v kovové, lehce zlacené kazetě připomínající proutěné koše, které byly původně používány k přepravě koňaku. The Origin 1874 vzdává svým vzhledem poctu původnímu dekantéru vytvořeném před 143 lety.

Pít koňak Louis XIII. je jako pít čas. Vychutnávat si minulost i současnost. Vzpomínat právě na ty okamžiky, které společně utvářejí naší budoucnost. Louis XIII. je jako vůně, vůně času, jejíž smyslné tóny byly jedinečné před 100 lety a zůstanou vzácnými i dalších 100 let. Je úžasné si uvědomit, že hrozny, které uzrají v letošním roce, ochutnají až naši pravnuci v příštím století. 

Koňak Rémy Martin Louis XIII. koupíte exkluzivně na www.bottlessandstories.cz 


Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o.
Společnosti Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o. působí na českém, respektive slovenském trhu od roku 2009, kdy převzaly distribuční operace firmy Maxxium. Obě firmy jsou dominantními distributory prémiových importovaných značek; kromě značek z portfolia mateřské společnosti Rémy Cointreau Group (řecká specialita Metaxa, koňaky Rémy Martin, likéry Cointreau a Passoa, rum Mount Gay a skotské single malt whisky Bruichladdich, Port Charlotte a Octomore) budují na českém a slovenském trhu i řadu dalších významných agenturních značek: bylinný liker Jägermeister; značky společnosti William Grant & Sons (irská whisky Tullamore Dew, standardní skotská whisky Grant’s, skotské single malt whisky Glenfiddich a Balvenie, Hendrick´s gin a spiced rum Sailor Jerry); portfolio společnosti Gruppo Campari (italské aperitivy Cinzano, Aperol, Campari, Cynar a nealkoholický aperitiv Crodino, smetanový likér Carolans, bourbon Wild Turkey); portfolio společnosti Lucas Bols (řada Bols likérů a likér Galliano) a dále rum Matusalem. Více informací najdete na: www.remy-cointreau.cz  a www.remy-cointreau.sk.

Datum:26.10.2017 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama