Octo Maserati od Bulgari
Octo Maserati od BulgariOcto Maserati od BulgariOcto Maserati od BulgariOcto Maserati od BulgariOcto Maserati od Bulgari

Mechanika dokonalosti

14.09.2017 00:00

Prestiž, luxus, elegance a design: v duchu těchto slov se nese partnerství značek Bulgari a Maserati, které trvá již od roku 2012. Po úspěšném uvedení dvou modelů hodinek Bulgari s chronografem v barvách legendární značky s „trojzubcem“, které oslavily společné hodnoty těchto dvou symbolů italského mistrovství, léto 2017 přináší další kolo této prestižní týmové spolupráce. Dne 12. září na frankfurtském autosalonu značka Bulgari oficiálně představila veřejnosti společně s Maserati dva nové modely hodinek Octo Maserati – GranSport a GranLusso.

Partnerství těchto dvou italských značek zpečeťuje hodnoty, které obě sdílejí. Symbolické je také to, že každá z nich je jedničkou ve své třídě. Nové hodinky řady Octo, které byly speciálně vyvinuty společně s Maserati, ztělesňují mechaniku dokonalosti, kterou obě značky sdílí, a jejich příslovečnou exkluzivitu: nové modely hodinek Octo Maserati jsou rezervovány pro majitele vozů s trojzubcem a budou ke koupi pouze v buticích Bulgari. Oba modely jsou vybaveny retrográdní minutovou ručkou a létající hodinovkou - to vše ve stylu evokujícím charakteristické prvky vozů Maserati.

Úchvatný a výrazný číselník svým tvarem a provedením připomíná tachometr skutečného Maserati; jeho škála symbolizuje spojení hodinářského mistrovství a automobilového světa.

Nepopiratelně Bulgari s akcentem Maserati
Značka Bulgari přistoupila k designu těchto hodinek se svojí příslovečnou odvážnou kreativitou, ale bez toho, že by pustila otěže zcela z rukou. Barvy, materiály a typy písma elegantně evokují svět Maserati, ale hodinky s touto „dvojí identitou“ nespoléhají přespříliš na vizuální reference. Nesou nepopiratelný punc Bulgari a nikdo jim nemůže upřít, že jim koluje v žilách krev rodiny Octo – jejich pouzdro nezaměnitelného tvaru se stalo ikonou současného designu a zároveň dává najevo, že kořeny značky jsou pevně zapuštěné v její italské tradici. Vliv Maserati je jemný, ale hodinky ho hrdě přiznávají; jsou pyšné na to, že nesou jméno této slavné automobilky, a s ní i její prestiž a italskou uhlazenost, která se projevuje v moderním designu a evokuje typické prvky stylu Maserati: design číselníku připomíná palubní desku sportovního vozu s jejími „budíky“ a obšitý kožený pásek je inspirován automobilovými sedačkami.

Z tohoto vztah obou prestižních italských značek, který je založen na důvěře, se od roku 2012 zrodily již dva modely hodinek s chronografem: Octo Quadri-Retro a Octo Velocissimo Chronograph. Fanoušci automobilů si tyto hodinky velmi oblíbili, a nejen proto, že funkce chronografu je pevně spojena s měřením času ve sportu, ale také díky „dvojité identitě“ těchto časoměrných přístrojů, které nesou podpis Bulgari, ale jemně odkazují na legendární trojzubec Maserati, který je sám inspirován slavnou sochou Neptuna v Boloni – městě, kde tato značka v roce 1914 vznikla.

Již déle než století vozy Maserati dokazují svoje schopnosti na těch nejprestižnějších závodních podnicích. Jsou také oblíbenými silničními vozy, zejména u klientely s vytříbeným vkusem, která se oddává kouzlu cestování v těchto luxusních strojích. Informovaní znalci vyhledávají nenápadný luxus prodchnutý těmi nejmodernějšími technologiemi, špičkovým zpracováním a luxusním moderním designem – proto si milovníci vozů Maserati oblíbili i hodinky Bulgari s diskrétním trojzubcem. Hodinky s pouzdrem o průměru 41mm jsou lehce odečitatelné – jako palubní deska vozu, a emblém ukazuje přímo na kulaté okénko odečtu hodin.

Druhá zmíněná funkce je poháněná mechanickým kalibrem Retro BVL 262, který byl kompletně vyvinut a vyroben značkou Bulgari – stejně jako motory Maserati, které jsou exkluzivně konstruovány a vyráběny schopnými profesionály této značky. Strojek se 33 kameny a samonátahem, který je zdoben v té nejlepší hodinářské tradici vzorem Côtes de Genève s jeho fasetami a zkosenými hranami, má rezervu nátahu 42 hodin a oscilují rychlostí 28 800 kmitů za hodinu s optimální efektivitou a přesností. Tyto mechanické vlastnosti doplňuje jasný odečet údajů, který nikterak neprozrazuje vysoce složitý hodinářský mechanismus uvnitř – létající hodinovka a retrográdní minutová ručka, díky nimž jsou všechny informace kdykoliv snadno čitelné. A to se za volantem Maserati hodí.

Zbývá jen volba z nejtěžších – vybrat si ze dvou modelů, protože značka Bulgari se rozhodla nadělit milovníkům rychlých sportovních vozů tyto exkluzivní hodinky ve dvou verzích.

GranSport - nebo GranLusso?

Stejně jako je vůz Maserati schopen lehce přeskakovat ze silnice na závodní okruh a mezi prostředím dálnice a slavných luxusních hotelů, hodinky Octo Maserati od Bulgari vyniknou v rámci sportovního i velmi elegantního stylu. První model je verze GranSport v provedení z černého karbonu s úpravou DLC. Číselník je černý a prvky na něm – číslice, ukazovatele hodin, počitadla a ručky jsou ve stříbrném a modrém tónu. Hodinky hrdě proklamují svoji modernost a avantgardní design. Druhý model, GranLusso, mají pouzdro z osmnáctikarátového růžového zlata.  I číselník těchto hodinek je černý, ale všechny ručky a další prvky jsou z růžového zlata – luxusní a elegantní akcent klenotnické značky Bulgari.

Oba dva modely s důmyslným mechanickým srdcem jsou elegantním a moderním nositelem italské automobilové tradice i vysoké hodinářské školy. Tyto exkluzivní hodinky se veřejnosti představily na frankfurtském autosalonu IAA, i když několik šťastlivců již má na zápěstí hodinky z exkluzivní edice Octo GranTurismo. Jedná se o skutečně elitní klienty, protože tyto hodinky z černé uhlíkové oceli s úpravou DLC jsou rezervovány pro třicet majitelů nových vozů Maserati GranTurismo a GranCabrio, které byly slavnostně odhaleny na začátku července na Goodwood Festival of Speed.

Dva modely speciální edice Octo Maserati nabízejí gentlemanům-řidičům možnost, jak sledovat čas ve velkém stylu.

Technické parametry Octo Retro Maserati
Vlastní mechanický strojek, dvousměrný automatický zpětný nátah, kalibr BVL 262, retrográdní hodinová a minutová ručky, létající hodinovka, 28 800 kmitů za hodinu, průměr 26,20mm, tloušťka 6,10mm, rezerva nátahu 42 hodin.
Pouzdro z uhlíkové oceli DLC (Diamond Like Carbon) nebo osmnáctikarátového růžového zlata dle zvolené verze, průměr pouzdra 41,5mm, černý číselník, postříbřené ručky a indexy nebo osmnáctikarátového růžového zlata; perforovaný pásek prošitý modrou nebo hnědou nití.

Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Rozšiřte povědomí o vaší značce díky reklamním předmětům

Máte vlastní značku? Nedílnou součástí vašeho byznysu pak jsou také reklamní předměty. Ty musejí ale nést vaši značku.

To nejlepší z evropského designu

Výrobce televizorů Philips, představuje novou řadu televizorů 9104, která vznikla ve spolupráci s dánským výrobcem luxusních designových doplňků, společností Georg Jensen.

Užijte si jaro plné hokejových zážitků

Pro hokejové fanoušky je jaro jedním z nejoblíbenějších ročních období. Atmosféru mistrovství si můžete vychutnat jako na tribuně.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama