Octo Maserati od Bulgari
Octo Maserati od BulgariOcto Maserati od BulgariOcto Maserati od BulgariOcto Maserati od BulgariOcto Maserati od Bulgari

Mechanika dokonalosti

14.09.2017 00:00

Prestiž, luxus, elegance a design: v duchu těchto slov se nese partnerství značek Bulgari a Maserati, které trvá již od roku 2012. Po úspěšném uvedení dvou modelů hodinek Bulgari s chronografem v barvách legendární značky s „trojzubcem“, které oslavily společné hodnoty těchto dvou symbolů italského mistrovství, léto 2017 přináší další kolo této prestižní týmové spolupráce. Dne 12. září na frankfurtském autosalonu značka Bulgari oficiálně představila veřejnosti společně s Maserati dva nové modely hodinek Octo Maserati – GranSport a GranLusso.

Partnerství těchto dvou italských značek zpečeťuje hodnoty, které obě sdílejí. Symbolické je také to, že každá z nich je jedničkou ve své třídě. Nové hodinky řady Octo, které byly speciálně vyvinuty společně s Maserati, ztělesňují mechaniku dokonalosti, kterou obě značky sdílí, a jejich příslovečnou exkluzivitu: nové modely hodinek Octo Maserati jsou rezervovány pro majitele vozů s trojzubcem a budou ke koupi pouze v buticích Bulgari. Oba modely jsou vybaveny retrográdní minutovou ručkou a létající hodinovkou - to vše ve stylu evokujícím charakteristické prvky vozů Maserati.

Úchvatný a výrazný číselník svým tvarem a provedením připomíná tachometr skutečného Maserati; jeho škála symbolizuje spojení hodinářského mistrovství a automobilového světa.

Nepopiratelně Bulgari s akcentem Maserati
Značka Bulgari přistoupila k designu těchto hodinek se svojí příslovečnou odvážnou kreativitou, ale bez toho, že by pustila otěže zcela z rukou. Barvy, materiály a typy písma elegantně evokují svět Maserati, ale hodinky s touto „dvojí identitou“ nespoléhají přespříliš na vizuální reference. Nesou nepopiratelný punc Bulgari a nikdo jim nemůže upřít, že jim koluje v žilách krev rodiny Octo – jejich pouzdro nezaměnitelného tvaru se stalo ikonou současného designu a zároveň dává najevo, že kořeny značky jsou pevně zapuštěné v její italské tradici. Vliv Maserati je jemný, ale hodinky ho hrdě přiznávají; jsou pyšné na to, že nesou jméno této slavné automobilky, a s ní i její prestiž a italskou uhlazenost, která se projevuje v moderním designu a evokuje typické prvky stylu Maserati: design číselníku připomíná palubní desku sportovního vozu s jejími „budíky“ a obšitý kožený pásek je inspirován automobilovými sedačkami.

Z tohoto vztah obou prestižních italských značek, který je založen na důvěře, se od roku 2012 zrodily již dva modely hodinek s chronografem: Octo Quadri-Retro a Octo Velocissimo Chronograph. Fanoušci automobilů si tyto hodinky velmi oblíbili, a nejen proto, že funkce chronografu je pevně spojena s měřením času ve sportu, ale také díky „dvojité identitě“ těchto časoměrných přístrojů, které nesou podpis Bulgari, ale jemně odkazují na legendární trojzubec Maserati, který je sám inspirován slavnou sochou Neptuna v Boloni – městě, kde tato značka v roce 1914 vznikla.

Již déle než století vozy Maserati dokazují svoje schopnosti na těch nejprestižnějších závodních podnicích. Jsou také oblíbenými silničními vozy, zejména u klientely s vytříbeným vkusem, která se oddává kouzlu cestování v těchto luxusních strojích. Informovaní znalci vyhledávají nenápadný luxus prodchnutý těmi nejmodernějšími technologiemi, špičkovým zpracováním a luxusním moderním designem – proto si milovníci vozů Maserati oblíbili i hodinky Bulgari s diskrétním trojzubcem. Hodinky s pouzdrem o průměru 41mm jsou lehce odečitatelné – jako palubní deska vozu, a emblém ukazuje přímo na kulaté okénko odečtu hodin.

Druhá zmíněná funkce je poháněná mechanickým kalibrem Retro BVL 262, který byl kompletně vyvinut a vyroben značkou Bulgari – stejně jako motory Maserati, které jsou exkluzivně konstruovány a vyráběny schopnými profesionály této značky. Strojek se 33 kameny a samonátahem, který je zdoben v té nejlepší hodinářské tradici vzorem Côtes de Genève s jeho fasetami a zkosenými hranami, má rezervu nátahu 42 hodin a oscilují rychlostí 28 800 kmitů za hodinu s optimální efektivitou a přesností. Tyto mechanické vlastnosti doplňuje jasný odečet údajů, který nikterak neprozrazuje vysoce složitý hodinářský mechanismus uvnitř – létající hodinovka a retrográdní minutová ručka, díky nimž jsou všechny informace kdykoliv snadno čitelné. A to se za volantem Maserati hodí.

Zbývá jen volba z nejtěžších – vybrat si ze dvou modelů, protože značka Bulgari se rozhodla nadělit milovníkům rychlých sportovních vozů tyto exkluzivní hodinky ve dvou verzích.

GranSport - nebo GranLusso?

Stejně jako je vůz Maserati schopen lehce přeskakovat ze silnice na závodní okruh a mezi prostředím dálnice a slavných luxusních hotelů, hodinky Octo Maserati od Bulgari vyniknou v rámci sportovního i velmi elegantního stylu. První model je verze GranSport v provedení z černého karbonu s úpravou DLC. Číselník je černý a prvky na něm – číslice, ukazovatele hodin, počitadla a ručky jsou ve stříbrném a modrém tónu. Hodinky hrdě proklamují svoji modernost a avantgardní design. Druhý model, GranLusso, mají pouzdro z osmnáctikarátového růžového zlata.  I číselník těchto hodinek je černý, ale všechny ručky a další prvky jsou z růžového zlata – luxusní a elegantní akcent klenotnické značky Bulgari.

Oba dva modely s důmyslným mechanickým srdcem jsou elegantním a moderním nositelem italské automobilové tradice i vysoké hodinářské školy. Tyto exkluzivní hodinky se veřejnosti představily na frankfurtském autosalonu IAA, i když několik šťastlivců již má na zápěstí hodinky z exkluzivní edice Octo GranTurismo. Jedná se o skutečně elitní klienty, protože tyto hodinky z černé uhlíkové oceli s úpravou DLC jsou rezervovány pro třicet majitelů nových vozů Maserati GranTurismo a GranCabrio, které byly slavnostně odhaleny na začátku července na Goodwood Festival of Speed.

Dva modely speciální edice Octo Maserati nabízejí gentlemanům-řidičům možnost, jak sledovat čas ve velkém stylu.

Technické parametry Octo Retro Maserati
Vlastní mechanický strojek, dvousměrný automatický zpětný nátah, kalibr BVL 262, retrográdní hodinová a minutová ručky, létající hodinovka, 28 800 kmitů za hodinu, průměr 26,20mm, tloušťka 6,10mm, rezerva nátahu 42 hodin.
Pouzdro z uhlíkové oceli DLC (Diamond Like Carbon) nebo osmnáctikarátového růžového zlata dle zvolené verze, průměr pouzdra 41,5mm, černý číselník, postříbřené ručky a indexy nebo osmnáctikarátového růžového zlata; perforovaný pásek prošitý modrou nebo hnědou nití.

Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Proč chtít tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je v dnešní době velmi oblíbeným typem a způsobem vytápění. Jak konkrétně nám tedy může pomoci?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama