Designový hattrick

06.06.2017 11:00

Český design slaví další úspěchy. Simona Hrušková získala za návrh svítidla BENT pro společnost HALLA již třetí prestižní ocenění. Po iF Design Award a German Design Award se může pochlubit i oceněním A 'Design Award.

Vše začalo koncem roku ziskem German Design Award 2017 v kategorii Special Mention. Další úspěch přišel hned na to v únoru, kdy svítidlo BENT obdrželo cenu iF Design Award 2017.Nejnovějším oceněním je Silver A 'Design Award v kategorii „Design Lighting Products and Lighting Projects“. Svítidlo ve tvaru úsměvu tak vykouzlilo talentované designérce úsměv na tváři již potřetí, když obstálo mezi tisícovkou nominovaných návrhů a oslovilo 80člennou mezinárodní porotu.

BENT je interiérové LED svítidlo, které na první pohled zapůsobí svým lehkým a hravým dojmem, který lze ještě podpořit různým barevným provedením – k dostání je v sedmi barevných variantách. Napájecí kabel je součástí závěsného systému z ocelových lanek, což přispívá k celkové eleganci a zachování vizuální čistoty svítidla i interiéru. BENT lze použít samostatně či ve skupině k vytvoření různých tvarových vzorů. Oblíbené je například uskupení do „kytičky“. Uplatnění najde v domácnostech, i v širokém spektru dalších prostorů, kde dokáže navodit příjemnou atmosféru.

Profil svítidla z práškově lakovaného hliníkového profilu ve tvaru úsměvu je opatřen ze všech stran opálovým difuzorem. Ten spolu se soustavou křivek umožňuje šířit světlo do velkého prostoru a zaručuje tak výborné světelné parametry. Pracovala jsem s LED pásky, které jsou velmi flexibilní, a tak jsem je zkusila ohnout. Zjistila jsem, že díky ohybu světlo pokryje daleko větší prostor,“ vysvětluje pozadí návrhu mladá designérka a dále dodává: Jako inspirace mi posloužila závěsná houpačka a úsměv. Baví mě jednoduché, funkční věci s kouskem vtipu.”

Pokračování v designových úspěších
Simona Hrušková svým hattrickem navázala na úspěchy dalšího talentovaného designéra, Matúše Opálky, který stojí za návrhem svítidla INDI. Minimalistický design těchto svítidel, rovněž navržených pro společnost HALLA, dosáhl na trojici ocenění v předešlém roce, kdy obdržel ceny iF Design Award, German Design Award a Lighting Design Award. Ještě předtím byl navíc oceněn samotný koncept svítidla – v roce 2014 získal Red Dot Design Award.

Datum:06.06.2017 11:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Toto je Nespresso. Je recyklovatelné

Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě se blíží a Nespresso bude opět u toho.

Nespresso a Designblok 2018

Svět prémiové kávy Nespresso a unikátního designu se opět propojuje během týdne designu v rámci jubilejního 20. ročníku Designblok 2018.

Italské dědictví

Proslulá italská značka Dolce & Gabbana po velkém úspěchu připravuje možnost nechat si ručně personifikovat ikonickou kabelku Sicily Bag.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama