Šampaňské jak má být. Dom Pérignon Rosé Vintage 2002

18.03.2013 07:30

Legenda mezi šampaňským Dom Pérignon představuje limitovanou edici Dark Jewel Box - Rosé Vintage 2002. 

Šampaňské, které má duši
Skutečně výjimečná je nová limitovaná edice Dark Jewel Box, která představuje zajímavý ročník růžového vína Dom Pérignon Rosé Vintage 2002. Toto umělecké dílo má lákavou osobnost plnou protikladů, nezapomenutelnou chuť i duši.

Luxusní limitovaná edice Dark Box Jewel oslavuje unikátní ročník šampaňského Dom Pérignon Vintage 2002.
Jiskřivé víno je dokonalým a delikátním ztělesněním všech klíčových hodnot proslulého šampaňského domu. Jeho chuť i povaha je naprosto jedinečná. Vyznačuje se neuvěřitelnou elegancí a jemností.

Kombinuje ty nejlepší hrozny odrůd Chardonnay a Pinot Noir, které vyrostly v jediném roce. Je tedy odrazem charakteristických vlastností a podmínek vybrané sezóny.

Jantarové víno nesoucí přízvisko Rosé 2002 je minerální a čerstvé, velmi komplexní
a živočišné, jiskřivé a tajemné zároveň. Je ztělesněním mnoha protichůdných kontrastů. Díky těmto paradoxům se jedná o unikátní nápoj.

Vznik legendy
Jeho nepopiratelné kvality oceňují i renomovaní odborníci. Nezávislý hodnotitel Robert Parker toto víno oceňuje dokonce 98 body ze 100 možných. Novinku popisuje následně: „Dom Pérignon Vintage 2002 má v první chvíli intenzivně květinový charakter s jasmínovým aroma, které dominuje buketu. Postupem času je chuť vyzrálejší a získává nádech tropických míst. Cítíme z něj zralé meruňky, marakuju a broskve. Toto okázalé, opulentní šampaňské je velmi vyzrálé a hodí se pro okamžitou konzumaci i archivaci“.

Exluzivní balení pro exluzivní šampaňské
Neméně poutavé je i samotné balení. Sytě černou láhev zdobí metalická plastická viněta v růžové barvě. Stejný motiv nalezneme i na dárkové krabici.

Limitovaná edice Dom Pérignon Rosé Vintage 2002 Dark Jewel Box bude v prodeji od února 2013 ve specializovaných prodejnách: Gurmetum (OC Nový Smíchov, OC Chodov) nebo Kratochvílovci (OC Palladium, Václavské náměstí, Olympia Brno).

Doporučená maloobchodní cena: 11 000,- Kč.


DOM PÉRIGNON ROSÉ VINTAGE 2002 - DEGUSTAČNÍ PRŮVODCE

Aroma
Buket je radostný a jiskřivý, s širokým rozsahem, jemuž vévodí oranžové a rudé plody. Tato komplexnost se v závěru prohlubuje a získává temnější nádech díky kouřovým tónům a aroma višně.

Na patře
Víno se chová velmi asertivně a je snadno rozeznatelné. Je krémově smyslné, něžné
a intenzivní zároveň. Pocit plnosti se postupně rozevírá a přechází ve šťavnatý, vibrující, křišťálový tón.

Sklizeň roku 2002
Jaro roku 2002 bylo teplé a suché, bez výrazných mrazů. Během léta se střídala dlouhá slunná období s přeháňkami a deštěm. Těsně před sklizní nastalo neočekávaně slunné období, které vyvážilo horší deštivou etapu z konce srpna a začátku září. Réva byla ve velmi dobré kondici a hrozny dosáhly vysokého stupně vyzrálosti. Sklizeň trvala od 12. do 28. září.


foto: Dom Perignon
Reklama

Láska pro všechny

Společnost TOUS se minulý rok rozhodla narušit stereotyp svátku zamilovaných a šířit univerzální lásku. Letos tomu není jinak.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Udělejte si piknik na sněhu

Kdo říká, že piknikovat se dá pouze v létě? Romantické posezení v přírodě si můžete udělat i v polovině února.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama