Nový šéfkuchař

04.05.2017 08:30

Hledáte-li příjemné místo s vynikající italskou kuchyní a příjemným prostředím, zkuste Wine Food Market v Praze na Smíchově, pokud jste ho za dobu jeho existence ještě nenavštívili. Od února v něm vládne nový šéfkuchař Luca Caravaggi, který pochází z městečka Verbania v Piemontu na severu Itálie, kousek od švýcarských hranic. Nečekejte však žádného snědého a kudrnatého Itala, svým zjevem připomíná spíše Ira. Jeho kuchařské umění a vybrané italské speciality vás ale o jeho původu dokonale přesvědčí.
 
K vaření si získal vřelý vztah přes maminčinu kuchyni. Rád jí pomáhal a hodně se toho od ní naučil. Nedá dopustit na její domácí tortellini, které jsou jeho oblíbeným jídlem dodnes. Když vaří pro sebe, nejraději má tagliatelle se sušenými rajčaty, kouskem hovězího, čerstvými žampiony, rozmarýnem, tymiánem, omáčkou demi-glace a parmezánem.
 
Když mu jako teenagerovi táta jednoho dne řekl, že by si měl vybrat nějakou práci, nepřemýšlel dlouho. Zvolil si povolání, které ho bude bavit. Kuchařskému řemeslu se vyučil na místní gastronomické škole, a jak je vidět z jeho předloktí, na něž si nechal vytetovat vařečky, vaření se mu dostalo doslova pod kůži.
 
Vedle italské kuchyně nedá dopustit na francouzskou a moderní španělskou, kterou si zamiloval během svého ročního působení v Barceloně. Během své dosavadní kariéry se dostal i do Velké Británie, kde absolvoval roční stáž v restauraci v Londýně, ale anglické gastronomii na chuť nepřišel. Podle něj znají akorát párky s kaší. Podobnou nepříliš pozitivní zkušenost zažil i ve švýcarském středisku St. Moritz, kde pracoval v luxusním pětihvězdičkovém hotelu. „Nebyla to hezká zkušenost. Divní lidé, divné menu. Představte si – podávali těstoviny jako přílohu!“ kroutí hlavou s tím, že „pasta“ je přece odjakživa hlavní jídlo.
 
Jak říká, není nad to pracovat doma. Nejraději vzpomíná na práci v agriturismo Rossolampone, kde funguje dokonalé spojení ubytování, restaurace a vlastní zemědělské a chovatelské produkce. Kuchař se tu ocitá doslova v gastronomickém nebi, protože vaří výhradně z vlastních čerstvých surovin, které rostou anebo se zpracovávají jen několik kroků od hotelu.
 
O Wine Food Marketu v Praze se dozvěděl náhodou od svého kamaráda Massimiliana Celesteho, který pochází ze stejného městečka a který ve Wine Food Marketu vařil na michelinské večeři. I když je Luca v Praze už od půlky února, tradiční českou kuchyni zatím neochutnal. Z práce to má pár kroků domů, a tak zatím neměl příležitost. Milovníkům českého jídla však vzkazuje: „Nebojte, i na guláš určitě dojde.“
 

Datum:04.05.2017 08:30
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama