Pravé, poctivé a české maso

15.03.2013 14:00

Amaso znovuobjevuje tradiční postupy řeznických mistrů z časů první republiky.

V současné době, kdy se na nás ze všech stran valí negativní a dost děsivé zprávy o potravinách, nás opravdu dokáže potěšit, že to někdo s námi ještě myslí dobře. A že svou práci dělá dobře, poctivě a nabízí to nejlepší, co umí.

Pravé, poctivé a české maso
Takto jednoduše lze definovat základy, na kterých značka Amaso (patří do skupiny restaurací Ambiente) staví. „Dáváme masu čas a péči, kterou potřebuje. Rozdíl oproti masu z běžného prodeje na talíři rozpozná i laik. Chuť, vůně i barva jsou nesrovnatelné,“ říká Petr Karkovský, jednatel společnosti Amaso.

Amaso se zaměřuje na vyzrálé hovězí maso z českého strakatého skotu, maso z přeštických vepřů a také výrobou uzenin a masných výrobků podle tradičních receptur, bez chemických konzervantů a barviv. Všechny tyto produkty dodává nejen do restaurací Ambiente, ale také do dalších pražských podniků a plánuje i maloobchodní prodej.

Navazují tak na tradiční postupy řeznických mistrů z časů první republiky, kteří dovedli maso nechat vyzrát do optimální kondice a zpracovat do mnoha dnes opomíjených partií a kousků. „U hovězího masa záleží na celé řadě faktorů – plemeni, stáří a pohlaví skotu, jeho hmotnosti, zmasitelnosti a tučnosti, způsobu chovu i porážky a samozřejmě také na zpracování. Běžné je, že se maso bezprostředně po porážce zchladí a následně zpracovává. Přitom mnohem vhodnější je nechat ho vyvěsit, a teprve pak s ním dále pracovat. V ideálním případě následuje kontrolované zrání, jehož výsledkem je výrazně křehčí a chutnější vyzrálé hovězí. A přesně o to nám u Amasa jde,“ vysvětluje Vlasta Lacina Jiroš, šéfkuchař Čestru, který je jednou z tváří Amasa.

Společnost má v Jenči u Prahy vlastní zrárnu s bourárnou. Partie hovězího na kosti se tady staří za optimální teploty, vlhkosti a proudění vzduchu, při dodržení přísných hygienických zásad 40-60 dní. Jde o tzv. suché zrání. Partie určené na vaření, například části pupku, kýty, hrudí a plece nebo krk, v Jenči zrají ve vakuu 28-30 týdnů.

Poctivé párky, klobásy i šunky. A bez chemie
Další provozovnou Amasa je výrobna uzenin v Navrátilově ulici v Praze, kterou má na starost zkušený řezník František Kšána ml. Jeho párky, klobásy, špekáčky, pražskou šunku nebo třeba gothaj – to vše samozřejmě bez chemických přísad, jen maso, sůl a koření – můžete ochutnat například v restauracích Lokál.

Stále více lidí zajímá, co jedí, preferují kvalitu a také ji dokážou náležitě ocenit. Není divu, že zájem o prvotřídní hovězí i vepřové maso a uzeniny se značkou Amaso roste. Zatím je možné je po předchozím objednání zakoupit jen v restauraci Čestr v centru Prahy, ale dobrá zpráva je, že Amaso v letošním roce chystá rozšíření prodeje svých produktů koncovému zákazníkovi. V plánu je zprovoznění a otevření prvního řeznictví Amasa.
Datum:15.03.2013 14:00
Reklama

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

4 hrdinové značky Hublot

Začal tenisový grand slam a Hublot u této příležitosti přeje mnoho štěstí a vítězství čtyřem skvělým tenistům.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama