Obdarovat ženu

06.03.2017 17:30

Mezinárodní den žen se začal v Evropě slavit v roce 1911 a měl pomáhat v boji za rovnoprávnost žen a mužů. Den, kdy máme oslavovat ženy připadá každoročně na 8. března a ač si ho v Česku mnoho lidí spojuje se socialistickým režimem let minulých, opravdovou podstatou byl právě boj za práva žen. Ať už tento svátek slavíte či ne, vždy je dobré si najít důvod, proč ženu potěšit a obdarovat třeba lahodným mokem. Distribuční společnost Premier Wines & Spirits přináší několik tipů na krásná vína či rum, který si podmaní každou dámu.

Champagne Deutz, Brut Rosé

Elegantní růžové šampaňské potěší jedinečnou ženu chutí i vizáží. Stoprocentní odrůda Pinot Noir vás dostane kombinací tónů rybízu, třešní a jahod. Na jazyku ucítíte krémovou chuť s náznakem třísloviny v závěru. Známkou kvality je i značka Champagne Deutz. Patří totiž mezi nejstarší členy prestižního Club des Grandes Marques, který sdružuje 24 nejvýznamnějších šampaňských vinařství. K dostání je i v malé lahvičce 0, 375l. 

Cava Anna de Codorníu
Cava je španělským ekvivalentem milovaného šampaňského. Osvěžující šumivé víno se hodí ke každé slavnostní události a MDŽ není výjimkou. Jako první na světě začalo Cavu vyrábět katalánské vinařství Codorníu. Získá si vás lahodnou citrusovou chutí s lehkou pitelností a jemným perlením. Vyrábí se tradiční metodou šampanizace, takže u něj probíhá druhotné kvašení přímo v lahvi. Chuťově padne na jedničku k asijské kuchyni nebo rybám. 

Tip: V bistru a kamenné prodejně delikates v srdci Karlína Premier Mercato naleznete exkluzivně limitovanou edici Anna de Codorníu Love.

Ron de Jeremy XO
Je vaše žena milovnice dobrých rumů a neurazí jí žádná legrácka? Pak doporučujeme výborný rum značky Ron de Jeremy. Ten nese jméno proslulého pornoherce minulého století, který byl legendární údajně hlavně pro svou něžnost. A takový je i jeho rum, něžný, tajemný, s komplexní a kulatou chutí a překvapivou jemností. Sytě černý XO je nasládlý blend rumů z Barbadosu, Guyany, Trinidadu a Jamajky, které pohromadě zrají až 15 let metodou solera. V nezaměnitelné chuti zaznamenáte například karamelizované ořechy. Jeho hladké a dlouhé zakončení pohladí smysly. 

C'est La Vie, Syrah Rosé
Kdy jindy si užívat život než na svátek něžného pohlaví. Jihofrancouzské Rosé od značky C'est La Vie se vyznačuje lososově růžovou barvou a příjemnou vůní ovoce a květin. Víno má středně plné tělo a oblibě se těší hlavně pro svou lehkou pitelnost a jemnou chuť. Výborně se hodí například ke kuřecímu a krůtímu masu nebo k lehké rybě. 

Reklama

Jak chránit své cennosti i před přírodními živly

Nejlepším řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu zálohy vašich dat či šperků, ale i pro uložení důležitých dokumentů a hotovosti.

Víkend bude žít svátkem svatého Patrika

Tour svatého Patrika startuje již v sobotu dopoledne na smíchovské Náplavce. Irský průvod vyjde v neděli v 15 hodin z Hybernské ulice.

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Kávový tip na Valentýna

Malá inspirace, jak doladit letošní svátek do na prosté dokonalosti okamžiku. Nesmí chybět luxusní šálky navržené Indii Mahdavi.

Chuť lásky

O čokoládě se říká, že je sladká jako láska. Není tedy právě, růže nebo srdíčko z kvalitní čokolády, tím nejlepším valentýnským dárečkem?

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama