Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/index.php on line 103
Nočníky pro nedonošená miminka | Menhouse.eu – Oficiální web časopisu MENHOUSE
VIP osobnosti se svými nočníky.
Jiří Dvořák.Tomáš Klus.Markéta Procházková.

Nočníky pro nedonošená miminka

08.02.2017 18:00

Muzeum hygieny pořádá již druhý ročník charitativní akce, jejímž cílem je získat prostředky na pomoc potřebným. V letošním roce je akce pořádaná ve prospěch Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Do charitativní akce se zapojilo třicet známých osobností z řad herců, zpěváků, muzikantů, malířů i představitelů módy či špičkové medicíny. Porcelánové nočníky, které jednotlivé osobnosti výtvarně zkrášlily, budou vydraženy dne 27. března 2017 v Paláci Žofín. Do té doby budou vystaveny v Muzeu hygieny v Michalské 1. Získané prostředky z aukce půjdou na konkrétní pomoc rodinám s předčasně narozenými dětmi.

Mezi osobnostmi, které vytvořily ojedinělé nočníky, je i zpěvačka Markéta Procházková. Svůj výtvor pojmenovala „Jsem kouzelný“. „Inspirovaly mě obrázky, které jdou namalovat jedním tahem. A protože miluju přírodu, zvířata a lásku, tak se tam všechno nachází,“ popsala zpěvačka svůj postup a dodala, že by si přála, aby její nočník pomohl co nejvíce dětem.

To Tomáš Klus tvořil v přítomnosti líbivých tvorů ze svého okolí. „Byl jsem na chalupě u kamarádky mezi mnoha dětmi, psy, kočkami a pohodičkou. Hlavně aby můj Chrudoš, to je jméno, které jsem nočníku dal, vydělal pro nadaci co nejvíce peněz. Ve svém okolí jsem se naštěstí s problémem nedonošených dětí nesetkal, ale lidem, které toto neštěstí potkalo, přeji hodně zdraví a božího požehnání,“ uvedl Tomáš Klus, se kterým tvořila i jeho manželka Tamara Klusová.

Herec Jiří Dvořák podpořil tuto akci na základě osobní zkušenosti. „Viděl jsem fotografii narozeného dítěte, které bylo stejně veliké jako propiska. Ta fotka mě dostala a ještě víc to, že tým sester a lékařů dokázal z tohoto tvorečka vypiplat zdravé a krásné dítě,“ svěřil se. 

Klarinetista a hudební skladatel Felix Slováček bral inspiraci pouze ze své vlastní fantazie. S nočníčkem mu pomáhala jeho přítelkyně Lucie Gelemová a nese trefný název Lucie a Felix dětem.

V České republice se každé dvanácté dítě narodí předčasně. Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny jako jediný nadační fond v této oblasti pomáhá finančně rodinám předčasně narozených dětí. Hradí dopravu rodičů za dlouhodobě hospitalizovaným dítětem po porodu, přispívá na speciální zdravotnické pomůcky, rehabilitace a další potřebné věci.

Náš nadační fond se již třetím rokem snaží pomáhat rodinám s předčasně narozenými dětmi. Problematika předčasných porodů je bohužel velmi rozšířená a naše pomoc plyne napříč celou republikou. Naším posláním je zmírnit dopady tíživé psychické a ekonomické situace, “ upřesnila zakladatelka Nadačního fondu Ing. Hana Píšová, také matka extrémně nedonošených dvojčat.
Velký dík patří manželům Sedláčkovým, majitelům Muzea hygieny, kteří věnují svůj čas, energii i výtěžek z charitativní akce právě na pomoc předčasně narozeným dětem. „Po úspěšné loňské akci pro nevidomé jsem se těšila na tu letošní a mile mne překvapil zájmem osobností, které jsme oslovili. Kvalita práce mnoha z nich je úžasná. Návštěvníci muzea i potenciální dražitelé budou velice překvapeni,“ radovala se ředitelka muzea Renáta Sedláčková. „Jsem velice napnutá, kolik se 27. března na Žofíně vydraží a zda překonáme minulou hodnotu,“ dodala paní ředitelka.

Další osobnosti, které se letos zapojili do vytvoření originálního nočníku a jejich výrobky můžete spatřit v Muzeu hygieny: Monika Absolonová, Jan Cina, Zbigniew Czendlik, Richard Genzer, Milan Hein, Karel Heřmánek, Marta Jandová, Ivana Jirešová, Tereza Kerndlová, Michaela Kuklová, Osmany Laffita, prof. Petr Neužil, Míša Nosková, Adam Plachetka s chotí Kateřinou Kněžínkovou, Dagmar Pecková, Magdalena Pivoňková, David Prachař, Petr Rychlý, Tomáš Trapl, Zdeněk Troška, Miluška Voborníková, Jan Vodňanský, Roman Vojtek, Zdeněk Vrba.

Datum:08.02.2017 18:00
Reklama

Nepostradatelná kombinace léta

Klasika všech klasik nesoucí název gin & tonic neboli nejlepší způsob osvěžení a podpoření dobré nálady v teplých letních dnech.

Grand Cru připravila velikonoční menu

V uznávané restauraci Grand Cru si od 19. do 22. dubna 2019 můžete vychutnat speciální menu připravené při příležitosti Velikonoc.

Nenechte si ujít Army den

Ve středu 15. května 2019 od 10 do 18 hodin se obchodní centrum Atrium Flora promění v armádní základnu.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/content/article.php on line 125

Chytrá budoucnost Česka

​Digitalizace a automatizace ovlivní v příštích dvou letech 90 procent společností a klíčové dovednosti a schopnosti budoucích zaměstnanců.


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/content/article.php on line 125

Jákl tropí hlouposti

Režisér Petr Jákl po rozepři při natáčení prohodil sklem úspěšného českého youtubera. Co za tím stálo?


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/content/article.php on line 125

Pro zdraví a krásu

Síť lékáren Dr.Max představila nový koncept pro zdraví a krásu. Radu Vám zde poskytne nejen lékárnice, ale i dermoporadkyně.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama