Nespresso Selection Vintage 2014
Nespresso Selection Vintage 2014Nespresso Selection Vintage 2014

Výjimečná vyzrálá káva

16.01.2017 00:00

Nespresso ve své nejnovější limitované edici SELECTION VINTAGE 2014 poprvé nabízí znalcům kávy možnost ochutnat vyzrálou kávu. Stejně jako kvalitní sýry a masa, i káva může projít odborně řízeným procesem zrání, aby mohla dát vzniknout nápoji, který je chuťově bohatý a přitom jemný a lahodně sametový.

Vyzrálá káva je výjimečná a vyhledávaná káva, která prošla několikaletým procesem zrání, během nějž se v ní rozvinula zcela nová aromata. SELECTION VINTAGE 2014 je Arabica, která byla sklizena ve vysoko položených kolumbijských horách před třemi lety a pečlivě ošetřena tak, aby se v ní rozvinula komplexní chuť, která je elegantně dřevitá, jemně ovocná a hladce sametová.

Tradice zrání kávy se poprvé objevuje v 18. století, kdy káva z Indonésie cestovala do Evropy lodí řadu měsíců. V podpalubí dřevěných lodí byla kávová zrnka vystavena vlhkému mořskému vzduchu a slané vodě, díky čemuž zvolna nabobtnávala. Potom je vysušilo slunce, které konečnou chuť kávy ještě pozměnilo. Jindy zase byla káva skladována v Indonésii, zatímco čekala na příští loď do Evropy. Během skladování často kolísala teplota i množství světla, kterému byla zrna vystavena. Každá taková změna ovlivnila fyzickou strukturu kávových zrn a s ní i to, jak potom reagovala na pražení a jak rozvíjela svůj aromatický potenciál.

Káva SELECTION VINTAGE 2014 je ale jiná: její zrání probíhalo zcela novou metodou vytvořenou odborníky Nespresso, kteří chtěli využít výhod tohoto procesu, ale v přísně kontrolovaných podmínkách. To znamenalo nutnost regulovat čas, přítomnost kyslíku, vlhkost vzduchu, přítomnost světla a atmosférický tlak. Pro pytle s kávou byl vyvinut také systém pravidelného otáčení, aby celý proces probíhal ideálním způsobem. Díky tomuto pečlivému procesu zrání čerstvě sklizených zelených zrnek Arabicy z úbočí kolumbijských hor vznikla edice SELECTION VINTAGE 2014.

Karsten Ranitzsch, ředitel pro kávu společnosti Nespresso, vysvětluje: „SELECTION VINTAGE 2014 pro nás byla příležitost představit zcela novou chuť s jedinečnými vlastnostmi. Vzali jsme proto koncept, který je u potravin a nápojů dobře zavedený, a uplatnili ho na kávu. Aby mohla káva zrát, je nutné začít se zrnky výjimečné kvality, které skladujeme ve velmi specifických a pečlivě regulovaných podmínkách. Každá sebenepatrnější změna vlhkosti, teploty, času, atmosférického tlaku, světla nebo množství kyslíku ve vzduchu by ovlivnila konečnou chuť kávy. Tento důkladně připravený proces dal vzniknout kávě s jedinečným chuťovým profilem.“

Chuťový profil SELECTION VINTAGE 2014
Nespresso SELECTION VINTAGE 2014 si díky pečlivě řízenému tříletému procesu zrání vyvinula elegantní chuť, v níž se jemně ovocné a dřevité tóny objevují v mimořádně jemné struktuře nabízející lahodný a jedinečný požitek z kávy.

Intenzita: 7
Objem nápoje: Espresso (40 ml). Nejlépe chutná černá
Cena za 10 kapslí: 138 Kč

Na oslavu vzniku této výjimečné kávy SELECTION VINTAGE 2014 bude do prodeje uvedena sada dvou sklenic Reveal Espresso Intense ve speciálních dárkových baleních za 850 Kč. Na výrobě těchto úchvatných křišťálových sklenic spolupracovali chuťoví odborníci Nespresso s mistry skláři ze společnosti Riedel. Sklenice se pyšní pečlivě navrženými proporcemi, které umožňují kávě rozvinout své vyvážené aroma a zajišťují její hladkost a maximální smyslnost pro skutečně výjimečný zážitek.

SELECTION VINTAGE 2014 bude k dostání od 16. ledna 2017 po omezenou dobu v buticích Nespresso, prostřednictvím Nespresso Clubu a online na adrese www.nespresso.com po dobu zhruba 10 týdnů nebo do vyprodání zásob.


O společnosti Nestlé Nespresso SA
Posláním Nestlé Nespresso SA je být průkopníkem a zároveň nastavovat laťku v oblasti porcované kávy nejvyšší kvality. Společnost Nespresso se sídlem ve švýcarském Lausanne je přítomna v 64 zemích a má více než 12 000 zaměstnanců. V roce 2015 provozovala celosvětovou maloobchodní síť více než 450 exkluzivních butiků. Více informací naleznete na firemních stránkách Nestlé Nespresso:
www.nestle-nespresso.com.

Datum:16.01.2017 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama