Royal Oak Frosted Gold, Audemars Piguet, foto: Luxury Brand Management
Royal Oak Frosted Gold, Audemars Piguet, foto: Luxury Brand ManagementRoyal Oak Frosted Gold, Audemars Piguet, foto: Luxury Brand ManagementGenerální ředitel François-Henry Bennahmias a návrhářka šperků Carolina Bucci, Audemars Piguet, foto: Luxury Brand Management

Royal Oak Frosted

23.11.2016 00:00

Značka Audemars Piguet oslavila představení nového modelu gala večeří v Palazzo Vecchio za přítomnosti herečky a ambasadorky značky Freidy Pinto, návrhářky šperků Caroliny Bucci a návrhářky hodinek Jacqueline Dimier, která je autorkou prvních dámských hodinek Royal Oak z roku 1976. Jasmine Audemars, předsedkyně představenstva společnosti Audemars Piguet, a François-Henry Bennahmias, generální ředitel, přivítali na 200 hostů u společné večeře, kterou připravila místní 3* šéfkuchařka Annie Féolde. Večer byl zakončen gala koncertem kapely Brocken Back, po němž se hosté rozešli do mrazivé florentské noci.

Představovaný model Royal Oak Frosted Gold je součástí tradice společnosti Audemars Piguet spočívající v experimentování se šperkařskými technikami. Charakteristickým rysem tohoto modelu je jemný třpyt pocházející z procesu povrchové úpravy založené na starobylé technice zlatotepectví, která se nazývá Florentská technika. Carolina Bucci přenesla tuto techniku do moderního šperkařského návrhářství a odborníci společnosti Audemars Piguet ji uplatnili v hodinářském řemesle, s výsledkem návrhu jedinečné pouzdra a řemínku hodinek Royal Oak.

Hlavní výzvou pro řemeslníky Audemars Piguet bylo uplatnit tuto techniku povrchové úpravy při výrobě pouzdra a řemínku hodinek bez narušení čisté linie, která charakterizuje značku Royal Oak. Po měsících pokusů a omylů spolupráce návrhářky Caroliny Bucci, florentských šperkařů a manufaktury Audemars Piguet se podařilo upravit zlatý povrch tak, aby se třpytil pod dopadajícím světlem, a přesto zachoval měkkost a pružnost řemínku Royal Oak. Jednalo se o velmi delikátní alchymii: nic nepřidat, nic neubrat, a přesto hodinky zcela změnit.

Na počest 40. výročí ikonického designu ze 70. let oslavuje model Royal Oak Frosted Gold původní návrh Jacqueline Dimier z roku 1976. Jako jedna z mála návrhářek moderních hodinek mezi samými muži definovala Jacqueline Dimier styl řady dámských i pánských hodinek a přinesla trvalý charakter výrazu, který dosud rezonuje s představami dnešní manufaktury v Le Brassus.

Jasmine Audemars říká: „Ačkoliv Carolina a Jacqueline žijí v kultuře vzdálené od té mojí desítky let, jejich vize jsou s mými v mnohém zajedno, a propůjčují hodinkám Royal Oak kouzlo, které přitahuje pozornost už z dálky, a přitom zachovává hlavní kódy původního návrhu. Proto bych jim chtěla poděkovat za jejich práci a vyslovit úctu k jejich nadání.

Dnes spojila značka Audemars Piguet nadčasový design Jacqueline Dimier s moderním přístupem Caroliny Bucci a vytvořila oslňující vazbu mezi moderním hodinářstvím a současným šperkem: to je model Royal Oak Frosted Gold, díky kterému hodinářská ikona ze 70. let omládla o 40 let. 

O Jacqueline Dimier
Jako současnice designéra Géralda Genta zůstává Jacqueline Dimier jednou z mála návrhářek hodinek ženského pohlaví v moderní době. Dimierová začala pro značku Audemars Piguet pracovat v roce 1975 a krátce nato byla jmenována vedoucí návrhářkou společnosti. Mimo jiná poslání, která ve společnosti měla, dokázala úspěšně rozvinout ikonické designy, jakým je například model Royal Oak, v modely úspěšně reagující na neustále se měnící ženský vkus. Své ikonické modely navrhovala pro firmu Audemars Piguet až do roku 1999.

Citát
Jsem šťastná, že se mohu zúčastnit této slavnostní večeře. Kolekce Royal Oak, to jsou hodinky, které vyhovují ženskému vkusu dnes stejně tak jako mu vyhovovaly včera, a jak mu budou vyhovovat i zítra. Je nadčasová a model Royal Oak Frosted Gold je nejnovější kapitolou její průběžné historie, která pokračuje a pokračovat bude.

O Carolině Bucci
Carolina Bucci je návrhářka šperků, jejíž kreace jsou synonymem moderního a nenásilného smyslu pro luxus. Její návrhy jsou živoucím novým uchopením bohatého rodinného dědictví. Vyrůstala obklopena šperky a šperkaři a svou touhu navrhovat podpořila vzděláním, které ji naučilo technikám a poskytlo jí pro realizaci její vize teoretické technické znalosti v oboru Umělecký a šperkařský design, který vystudovala v New Yorku. Po absolvování studií a návratu do Florencie, kde posledních 15 let pracovala mezi místními zlatníky, inspiruje jejich firmy k překračování hranic tradičních dovedností, mezi něž patří i Florentská technika, kterou použila při své první spolupráci se společností Audemars Piguet na tvorbě modelu Royal Oak Frosted Gold v roce 2016.

Citáty
Myslím, že hodinky, na rozdíl od módy nebo šperků, nejsou příliš často navrhovány ženami, a totéž bylo ještě více pravdou v době, kdy Jacqueline Dimier navrhla své první dámské hodinky Royal Oak. Kvalitu a řemeslnou dokonalost hodinek Audemars Piguet zná každý, ale poté, co se k ní přidal dotek ženské ruky, je lidé možná začnou vidět i z jiné stránky, trochu okázalejší a bohatší, ale se stále stejným smyslem pro detail.

Royal Oak je jeden z nejikoničtějších designů hodinek, jaké existují. Je odvážné pokoušet se něco oživit po estetické stránce. Chtěla jsem propůjčit hodinkám dynamiku, která bude poutat pozornost všech, kdo se na ně podívají. Když přemýšlím o svých špercích, myslím současně jak na ženy, které je budou nosit, tak na ty, kteří je na ženě uvidí. Ošetřením povrchu Florentským efektem hodinkám nic nepřidáváte ani neubíráte - jen měníte povrch zlata, aby se třpytilo pod dopadem světla. Tím se z hodinek stane něco naprosto svěžího a troufalého.

O Audemars Piguet
Audemars Piguet se řadí mezi nejstarší hodinářskou manufakturu, která je stále v rukou zakládajících rodin (Audemars a Piguet). Od roku 1875 píše tato společnost jednu z nejúspěšnějších kapitol v Haute Horlogerie, včetně několika světových prvenství. V údolí Vallée de Joux, v srdci švýcarského kantonu Jura, jsou tvořena četná mistrovská díla v limitovaných sériích, ztělesňujících pozoruhodnou míru hodinářské dokonalosti, včetně odvážných sportovních modelů, klasických a tradičních hodinek, překrásných dámských hodinek, stejně tak jako unikátních kousků jediných svého druhu.

Společnost Luxury Brand Management (LBM) byla založena v roce 2010 a v Českérepublice je lídrem v prodeji luxusních produktů s hlavní orientací na dámskou a pánskou módu a hodinky. Společnost provozuje v Praze butiky s luxusními značkami Audemars Piguet, Zenith, Breitling, Salvatore Ferragamo, Ermenegildo Zegna, Versace, Bottega Veneta, Tory Burch, Tod’s, Diesel, Valentino, Tom Ford, Blumarine, Ralph Lauren, Etro, Brunello Cucinelli, Ermanno Scervino, Armani Collezioni, Longchamp, Larusmiani a Hogan. Od podzimu 2016 do svého fashion portfolia přidává rovněž značky Saint Laurent, Givenchy, Balenciaga, Emporio Armani, Vivien Westwood, Marni a Charlotte Olympia.
www.facebook.com/LuxuryBrandManagement
www.instagram.com/lbm_parizska

Datum:23.11.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Proč chtít tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je v dnešní době velmi oblíbeným typem a způsobem vytápění. Jak konkrétně nám tedy může pomoci?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama