Alcatel Idol 4S
Alcatel Idol 4SAlcatel Idol 4SAlcatel Idol 4S, smartphone dodávaný s brýlemi pro virtuální realitu

Top telefon

11.11.2016 00:00

Alcatel Idol 4S: za málo peněz hodně (virtuální) muziky.

Alcatel Idol 4S je smartphone dodávaný s brýlemi pro virtuální realitu, který ale není konkurentem pro iPhone 7 ani Oculus Rift. Jeho síla spočívá jinde. Za málo peněz totiž nabízí opravdu hodně muziky.


Startovací cena nových iPhonů je 21 tisíc. O něco levnější Samsung Galaxy S7 (chladnější brácha "hot" telefonu Note 7) koupíte za stejné peníze i s virtuální realitou. V prvním případě máte top telefon, v druhém top telefon s relativně dobrými brýlemi pro VR. Pokud jste fajnšmekr, pořídíte si Oculus Rift za dalších dvacet. 40 tisíc je pryč z účtu, jen to hvízdne. Já bych se například nebál tuto investici, jakožto fanoušek technologií, udělat. Jenže pak tu jsou další lidé, kteří rádi trochu té techsrandy, ale vzhledem k času, který jí věnují, nemusí mít to nejnadupanější dělo na trhu. Stačí jim prostě něco, co nějak normálně střílí.

No a pro takové lidi (věřím, že jich není málo), je tu Alcatel Idol 4S. Můžete mít skleněný smartphone s kovovým rámečkem se solidní VR, ovšem za 12 tisíc korun, což je polovina toho, co byste utratili za podobně vybavený Samsung. A ještě k tomu výborně hrající stereo reproduktory po obou stranách, které jsou navíc oboustranné. A jako bonus parádní sluchátka od JBL. A ochranné sklíčko. A plastový obal. Ano, je to tak trochu jako teleshopping, kde vám prodejce na obrazovce přidává k hlavnímu produktu další a další příslušenství za stejnou cenu. Což ale máme všichni rádi. Jednoduše to, co najdete uvnitř krabičky na telefon (a brýlí pro VR zároveň), je za tuto cenu parádní deal.

Ale ať neargumentujeme jen cenou jako u smartphonů podivně znějících asijských značek. Telefon je poměrně velký, a tak se hodí, že výrobce použil kvalitní QuadHD displej s rozlišením 1440 x 2560 a lehce přesaturovanou technologií AMOLED, která nechá hezky vyniknout černé a dobře funguje na přímém slunci. Jemnost zde máme 534 bodů na jeden průměrný palec. To je opravdu hodně na běžné používání. Ale ne zase tolik pro virtuální realitu. Když nasadíte speciální brýle, je znát, že i takto jemný displej má své limity a rozeznáte jednotlivé pixely. VR kit je na hlavě poměrně pohodlný, protože má nastavitelné pásky.

Po zraku je nejdůležitějším smyslem člověka sluch, a Alcatel Idol 4S si toho je vědom - sluchátka od JBL nejsou v balení dílem náhody. Výrobce s touto značkou spolupracuje už od minulé generace (Idolu 3). I na reproduktorech je znát, že u zvukové složky bylo použito know-how expertů z oboru – konkrétně Waves Audio.

Zajímavou legráckou je, že telefon dokáže obracet obraz displeje vzhůru nohama. A nejen obraz, vzhůru nohama se dá i telefonovat díky sluchátku a mluvítku na obou stranách. Divím se, že tohle už dávno někoho nenapadlo.

Fotoaparát, lehce vystouplý na povrch zadní části telefonu, disponuje 16 megapixely. Na opačné straně přístroje máme polovinu, tedy 8 megapixelů na selfíčka. Na obou stranách máme LED blesk, který nám pomůže při nedostatečném světle.

O výkon telefonu se stará osmijádrový čip – a to docela chvályhodně. Pokud tedy, znovu, nesrovnáváme s nejlepšími telefony na trhu, ale s relevantní cenovou kategorií. Při testu se nám nestalo, že by telefon měl problém s nějakou aplikací nebo nestíhal. Jediný problém může nastat při zapojení VR – telefon se docela rychle a docela hodně hřeje.

No a co s tou virtuální realitou? Pohybem hlavy můžete hrát jednoduché hry, sledovat 360 stupňová videa a fotografie a poté všechno, co si do telefonu nataháte z internetu. VR je sice v začátcích, ale nebojte, něco rozhodně najdete.

Datum:11.11.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Proč chtít tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je v dnešní době velmi oblíbeným typem a způsobem vytápění. Jak konkrétně nám tedy může pomoci?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama