Alcatel Idol 4S
Alcatel Idol 4SAlcatel Idol 4SAlcatel Idol 4S, smartphone dodávaný s brýlemi pro virtuální realitu

Top telefon

11.11.2016 00:00

Alcatel Idol 4S: za málo peněz hodně (virtuální) muziky.

Alcatel Idol 4S je smartphone dodávaný s brýlemi pro virtuální realitu, který ale není konkurentem pro iPhone 7 ani Oculus Rift. Jeho síla spočívá jinde. Za málo peněz totiž nabízí opravdu hodně muziky.


Startovací cena nových iPhonů je 21 tisíc. O něco levnější Samsung Galaxy S7 (chladnější brácha "hot" telefonu Note 7) koupíte za stejné peníze i s virtuální realitou. V prvním případě máte top telefon, v druhém top telefon s relativně dobrými brýlemi pro VR. Pokud jste fajnšmekr, pořídíte si Oculus Rift za dalších dvacet. 40 tisíc je pryč z účtu, jen to hvízdne. Já bych se například nebál tuto investici, jakožto fanoušek technologií, udělat. Jenže pak tu jsou další lidé, kteří rádi trochu té techsrandy, ale vzhledem k času, který jí věnují, nemusí mít to nejnadupanější dělo na trhu. Stačí jim prostě něco, co nějak normálně střílí.

No a pro takové lidi (věřím, že jich není málo), je tu Alcatel Idol 4S. Můžete mít skleněný smartphone s kovovým rámečkem se solidní VR, ovšem za 12 tisíc korun, což je polovina toho, co byste utratili za podobně vybavený Samsung. A ještě k tomu výborně hrající stereo reproduktory po obou stranách, které jsou navíc oboustranné. A jako bonus parádní sluchátka od JBL. A ochranné sklíčko. A plastový obal. Ano, je to tak trochu jako teleshopping, kde vám prodejce na obrazovce přidává k hlavnímu produktu další a další příslušenství za stejnou cenu. Což ale máme všichni rádi. Jednoduše to, co najdete uvnitř krabičky na telefon (a brýlí pro VR zároveň), je za tuto cenu parádní deal.

Ale ať neargumentujeme jen cenou jako u smartphonů podivně znějících asijských značek. Telefon je poměrně velký, a tak se hodí, že výrobce použil kvalitní QuadHD displej s rozlišením 1440 x 2560 a lehce přesaturovanou technologií AMOLED, která nechá hezky vyniknout černé a dobře funguje na přímém slunci. Jemnost zde máme 534 bodů na jeden průměrný palec. To je opravdu hodně na běžné používání. Ale ne zase tolik pro virtuální realitu. Když nasadíte speciální brýle, je znát, že i takto jemný displej má své limity a rozeznáte jednotlivé pixely. VR kit je na hlavě poměrně pohodlný, protože má nastavitelné pásky.

Po zraku je nejdůležitějším smyslem člověka sluch, a Alcatel Idol 4S si toho je vědom - sluchátka od JBL nejsou v balení dílem náhody. Výrobce s touto značkou spolupracuje už od minulé generace (Idolu 3). I na reproduktorech je znát, že u zvukové složky bylo použito know-how expertů z oboru – konkrétně Waves Audio.

Zajímavou legráckou je, že telefon dokáže obracet obraz displeje vzhůru nohama. A nejen obraz, vzhůru nohama se dá i telefonovat díky sluchátku a mluvítku na obou stranách. Divím se, že tohle už dávno někoho nenapadlo.

Fotoaparát, lehce vystouplý na povrch zadní části telefonu, disponuje 16 megapixely. Na opačné straně přístroje máme polovinu, tedy 8 megapixelů na selfíčka. Na obou stranách máme LED blesk, který nám pomůže při nedostatečném světle.

O výkon telefonu se stará osmijádrový čip – a to docela chvályhodně. Pokud tedy, znovu, nesrovnáváme s nejlepšími telefony na trhu, ale s relevantní cenovou kategorií. Při testu se nám nestalo, že by telefon měl problém s nějakou aplikací nebo nestíhal. Jediný problém může nastat při zapojení VR – telefon se docela rychle a docela hodně hřeje.

No a co s tou virtuální realitou? Pohybem hlavy můžete hrát jednoduché hry, sledovat 360 stupňová videa a fotografie a poté všechno, co si do telefonu nataháte z internetu. VR je sice v začátcích, ale nebojte, něco rozhodně najdete.

Datum:11.11.2016 00:00
Reklama

Jak chránit své cennosti i před přírodními živly

Nejlepším řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu zálohy vašich dat či šperků, ale i pro uložení důležitých dokumentů a hotovosti.

Víkend bude žít svátkem svatého Patrika

Tour svatého Patrika startuje již v sobotu dopoledne na smíchovské Náplavce. Irský průvod vyjde v neděli v 15 hodin z Hybernské ulice.

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Domácí spotřebiče na dosah. Odkudkoliv

Řiďte své domácí práce nezávisle na čase a prostoru. Zní to jako sci-fi? Podívejte se, jak se může váš každodenní život změnit už dnes.

Stavba garáže: Na které věci se vyplatí myslet

Rozhodli jste se, že byste si postavili novou garáž? Proč ne? Vždyť právě tato stavba se vám určitě vyplatí.

Závazek dokonalosti

Legendární nahrávací studio Abbey Road oznámilo partnerství s TP Vision - televizory Phlips TV.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama