METAXA ANGELS´ Treasure
METAXA ANGELS´ TreasureMETAXA ANGELS´ TreasureMETAXA ANGELS´ Treasure

Andělský zázrak z Attiky

04.11.2016 00:00

Jednou do roka nastane chvíle, kdy vyjde na světlo světa část tajemství, které bylo po dlouhá desetiletí ukryto hluboko ve sklepech METAXA. Toto tajemství se nazývá METAXA ANGELS´ Treasure. Díky svému unikátnímu vzniku a mistrovskému provedení se jedná o ideálního společníka pro nevšední okamžiky.

Pečlivě vybrané špičkové lihoviny trpělivě čekají v sudech, kde stárnou a zrají k dokonalosti. Během této doby se částečně odpařuje voda i alkohol. V obvykle vlhkých podmínkách se přirozeně odpařuje více alkoholu než vody, takže stárnutím podíl alkoholu v nápoji klesá. Ten, co ze sudu vyprchá, je podíl, ze kterého se mohou těšit jen andělé, proto se mu říká „andělská daň“. Ve sklepích METAXA House v Attice je ale všechno jinak. Díky nízké vlhkosti a celoročním mírným a stabilním teplotám si andělé vezmou větší podíl vody a v sudech zanechají koncentrovanější směs s intenzivním aroma. Nápoj má výrazně vyšší obsah alkoholu než před stočením do sudu. Tato směs zralých muškátových vín a špičkových destilátů, pečlivě vybraných a zrajících celá desetiletí, je jediná svého druhu. Jantarovou tekutinu zdobí vůně kůry hořkého pomeranče, sušeného ovoce, sladkého koření, čokolády, dubu, karamelu, vanilky Bourbon, švestkových povidel a slaměnky.

Umění METAXA mastera
Při tvorbě METAXA ANGELS´ Treasure se METAXA master, Constantinos Raptis, inspiroval příběhy o andělech, které znal z vyprávění svých předchůdců. Legendy o tomto fenoménu ho uchvátily natolik, že je toužil zachytit a proměnit v něco skutečného. „METAXA ANGELS´ Treasure vytvářím z jemných destilátů, které zrály po desetiletí v malých sudech z limousinských dubů, jejichž dřevo se vyznačuje vysokou propustností odpařované vody. Tyto zralé destiláty míchám s vybranými muškátovými víny z ostrova Samos a vzniklou směs nechávám dále zrát ve velkých dubových sudech, kde odpařování pokračuje, byť s menší intenzitou. Jen jednou v roce pak nastane chvíle, kdy pustím ze sklepa malé množství METAXA ANGELS´ Treasure,“ vysvětluje Constantinos.

Elegantní design nádherně tvarované karafy, která evokuje křivky andělských křídel a uzávěr zobrazující andělskou daň, ale i temně jantarový obsah, získaly na mezinárodním fóru kvalitních lihovin několik prestižní ocenění.

Vlastnosti METAXA ANGELS´ Treasure

  • barva: Temně jantarová barva s měděnými odlesky
  • bouquet: Intenzivní aroma s hluboce sladkou vůní. Kůra hořkého pomeranče a sušeného ovoce jako jsou sušené švestky a meruňky. Sladké koření, skořice, muškátový oříšek a hřebíček. Čokoláda, dub, karamel, vanilka Bourbon, povidla a slaměnky.
  • chuť: Sametová, hedvábná, teplá a komplexní. Citrusové plody, zejména hořký pomeranč, směs různých paprik, hořké čokolády, tabáku a jemného dubu.
  • konec: Intenzivní, komplexní s dlouhým dozníváním a s téměř hmatatelnou přítomností hořkého pomeranče a sladkého koření.
  • zrání: Až padesát let z vybraných směsí.
  • obsah alkoholu: 41 %

Před Vánoci je navíc k dostání speciální dárkové balení se dvěma skleničkami a příběhem vzniku tohoto nápoje. Lahev lze navíc personifikovat gravírovaným vzkazem. Luxusní dárkové balení je k dostání exkluzivně v e-shopu www.bottlesandstories.cz za 4 999 Kč.

O Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o.
Společnosti Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o. působí na českém, respektive slovenském trhu od roku 2009, kdy převzaly distribuční operace firmy Maxxium. Obě firmy jsou dominantními distributory prémiových importovaných značek; kromě značek z portfolia mateřské společnosti Rémy Cointreau Group (řecká specialita Metaxa, koňaky Rémy Martin, likéry Cointreau a Passoa, rum Mount Gay a skotské single malt whisky Bruichladdich, Port Charlotte a Octomore) budují na českém a slovenském trhu i řadu dalších významných agenturních značek: bylinný liker Jägermeister; značky společnosti William Grant & Sons (irská whisky Tullamore Dew, standardní skotská whisky Grant’s, skotské single malt whisky Glenfiddich a Balvenie, Hendrick´s gin a spiced rum Sailor Jerry); portfolio společnosti Gruppo Campari (italské aperitivy Cinzano, Aperol, Campari, Cynar a nealkoholický aperitiv Crodino, smetanový likér Carolans, bourbon Wild Turkey); portfolio společnosti Lucas Bols (řada Bols likérů a likér Galliano) a dále rum Matusalem.
Více informací najdete na:
www.remy-cointreau.cz a www.remy-cointreau.sk.

Datum:04.11.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama