METAXA ANGELS´ Treasure
METAXA ANGELS´ TreasureMETAXA ANGELS´ TreasureMETAXA ANGELS´ Treasure

Andělský zázrak z Attiky

04.11.2016 00:00

Jednou do roka nastane chvíle, kdy vyjde na světlo světa část tajemství, které bylo po dlouhá desetiletí ukryto hluboko ve sklepech METAXA. Toto tajemství se nazývá METAXA ANGELS´ Treasure. Díky svému unikátnímu vzniku a mistrovskému provedení se jedná o ideálního společníka pro nevšední okamžiky.

Pečlivě vybrané špičkové lihoviny trpělivě čekají v sudech, kde stárnou a zrají k dokonalosti. Během této doby se částečně odpařuje voda i alkohol. V obvykle vlhkých podmínkách se přirozeně odpařuje více alkoholu než vody, takže stárnutím podíl alkoholu v nápoji klesá. Ten, co ze sudu vyprchá, je podíl, ze kterého se mohou těšit jen andělé, proto se mu říká „andělská daň“. Ve sklepích METAXA House v Attice je ale všechno jinak. Díky nízké vlhkosti a celoročním mírným a stabilním teplotám si andělé vezmou větší podíl vody a v sudech zanechají koncentrovanější směs s intenzivním aroma. Nápoj má výrazně vyšší obsah alkoholu než před stočením do sudu. Tato směs zralých muškátových vín a špičkových destilátů, pečlivě vybraných a zrajících celá desetiletí, je jediná svého druhu. Jantarovou tekutinu zdobí vůně kůry hořkého pomeranče, sušeného ovoce, sladkého koření, čokolády, dubu, karamelu, vanilky Bourbon, švestkových povidel a slaměnky.

Umění METAXA mastera
Při tvorbě METAXA ANGELS´ Treasure se METAXA master, Constantinos Raptis, inspiroval příběhy o andělech, které znal z vyprávění svých předchůdců. Legendy o tomto fenoménu ho uchvátily natolik, že je toužil zachytit a proměnit v něco skutečného. „METAXA ANGELS´ Treasure vytvářím z jemných destilátů, které zrály po desetiletí v malých sudech z limousinských dubů, jejichž dřevo se vyznačuje vysokou propustností odpařované vody. Tyto zralé destiláty míchám s vybranými muškátovými víny z ostrova Samos a vzniklou směs nechávám dále zrát ve velkých dubových sudech, kde odpařování pokračuje, byť s menší intenzitou. Jen jednou v roce pak nastane chvíle, kdy pustím ze sklepa malé množství METAXA ANGELS´ Treasure,“ vysvětluje Constantinos.

Elegantní design nádherně tvarované karafy, která evokuje křivky andělských křídel a uzávěr zobrazující andělskou daň, ale i temně jantarový obsah, získaly na mezinárodním fóru kvalitních lihovin několik prestižní ocenění.

Vlastnosti METAXA ANGELS´ Treasure

  • barva: Temně jantarová barva s měděnými odlesky
  • bouquet: Intenzivní aroma s hluboce sladkou vůní. Kůra hořkého pomeranče a sušeného ovoce jako jsou sušené švestky a meruňky. Sladké koření, skořice, muškátový oříšek a hřebíček. Čokoláda, dub, karamel, vanilka Bourbon, povidla a slaměnky.
  • chuť: Sametová, hedvábná, teplá a komplexní. Citrusové plody, zejména hořký pomeranč, směs různých paprik, hořké čokolády, tabáku a jemného dubu.
  • konec: Intenzivní, komplexní s dlouhým dozníváním a s téměř hmatatelnou přítomností hořkého pomeranče a sladkého koření.
  • zrání: Až padesát let z vybraných směsí.
  • obsah alkoholu: 41 %

Před Vánoci je navíc k dostání speciální dárkové balení se dvěma skleničkami a příběhem vzniku tohoto nápoje. Lahev lze navíc personifikovat gravírovaným vzkazem. Luxusní dárkové balení je k dostání exkluzivně v e-shopu www.bottlesandstories.cz za 4 999 Kč.

O Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o.
Společnosti Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o. působí na českém, respektive slovenském trhu od roku 2009, kdy převzaly distribuční operace firmy Maxxium. Obě firmy jsou dominantními distributory prémiových importovaných značek; kromě značek z portfolia mateřské společnosti Rémy Cointreau Group (řecká specialita Metaxa, koňaky Rémy Martin, likéry Cointreau a Passoa, rum Mount Gay a skotské single malt whisky Bruichladdich, Port Charlotte a Octomore) budují na českém a slovenském trhu i řadu dalších významných agenturních značek: bylinný liker Jägermeister; značky společnosti William Grant & Sons (irská whisky Tullamore Dew, standardní skotská whisky Grant’s, skotské single malt whisky Glenfiddich a Balvenie, Hendrick´s gin a spiced rum Sailor Jerry); portfolio společnosti Gruppo Campari (italské aperitivy Cinzano, Aperol, Campari, Cynar a nealkoholický aperitiv Crodino, smetanový likér Carolans, bourbon Wild Turkey); portfolio společnosti Lucas Bols (řada Bols likérů a likér Galliano) a dále rum Matusalem.
Více informací najdete na:
www.remy-cointreau.cz a www.remy-cointreau.sk.

Datum:04.11.2016 00:00
Reklama

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama