METAXA ANGELS´ Treasure
METAXA ANGELS´ TreasureMETAXA ANGELS´ TreasureMETAXA ANGELS´ Treasure

Andělský zázrak z Attiky

04.11.2016 00:00

Jednou do roka nastane chvíle, kdy vyjde na světlo světa část tajemství, které bylo po dlouhá desetiletí ukryto hluboko ve sklepech METAXA. Toto tajemství se nazývá METAXA ANGELS´ Treasure. Díky svému unikátnímu vzniku a mistrovskému provedení se jedná o ideálního společníka pro nevšední okamžiky.

Pečlivě vybrané špičkové lihoviny trpělivě čekají v sudech, kde stárnou a zrají k dokonalosti. Během této doby se částečně odpařuje voda i alkohol. V obvykle vlhkých podmínkách se přirozeně odpařuje více alkoholu než vody, takže stárnutím podíl alkoholu v nápoji klesá. Ten, co ze sudu vyprchá, je podíl, ze kterého se mohou těšit jen andělé, proto se mu říká „andělská daň“. Ve sklepích METAXA House v Attice je ale všechno jinak. Díky nízké vlhkosti a celoročním mírným a stabilním teplotám si andělé vezmou větší podíl vody a v sudech zanechají koncentrovanější směs s intenzivním aroma. Nápoj má výrazně vyšší obsah alkoholu než před stočením do sudu. Tato směs zralých muškátových vín a špičkových destilátů, pečlivě vybraných a zrajících celá desetiletí, je jediná svého druhu. Jantarovou tekutinu zdobí vůně kůry hořkého pomeranče, sušeného ovoce, sladkého koření, čokolády, dubu, karamelu, vanilky Bourbon, švestkových povidel a slaměnky.

Umění METAXA mastera
Při tvorbě METAXA ANGELS´ Treasure se METAXA master, Constantinos Raptis, inspiroval příběhy o andělech, které znal z vyprávění svých předchůdců. Legendy o tomto fenoménu ho uchvátily natolik, že je toužil zachytit a proměnit v něco skutečného. „METAXA ANGELS´ Treasure vytvářím z jemných destilátů, které zrály po desetiletí v malých sudech z limousinských dubů, jejichž dřevo se vyznačuje vysokou propustností odpařované vody. Tyto zralé destiláty míchám s vybranými muškátovými víny z ostrova Samos a vzniklou směs nechávám dále zrát ve velkých dubových sudech, kde odpařování pokračuje, byť s menší intenzitou. Jen jednou v roce pak nastane chvíle, kdy pustím ze sklepa malé množství METAXA ANGELS´ Treasure,“ vysvětluje Constantinos.

Elegantní design nádherně tvarované karafy, která evokuje křivky andělských křídel a uzávěr zobrazující andělskou daň, ale i temně jantarový obsah, získaly na mezinárodním fóru kvalitních lihovin několik prestižní ocenění.

Vlastnosti METAXA ANGELS´ Treasure

  • barva: Temně jantarová barva s měděnými odlesky
  • bouquet: Intenzivní aroma s hluboce sladkou vůní. Kůra hořkého pomeranče a sušeného ovoce jako jsou sušené švestky a meruňky. Sladké koření, skořice, muškátový oříšek a hřebíček. Čokoláda, dub, karamel, vanilka Bourbon, povidla a slaměnky.
  • chuť: Sametová, hedvábná, teplá a komplexní. Citrusové plody, zejména hořký pomeranč, směs různých paprik, hořké čokolády, tabáku a jemného dubu.
  • konec: Intenzivní, komplexní s dlouhým dozníváním a s téměř hmatatelnou přítomností hořkého pomeranče a sladkého koření.
  • zrání: Až padesát let z vybraných směsí.
  • obsah alkoholu: 41 %

Před Vánoci je navíc k dostání speciální dárkové balení se dvěma skleničkami a příběhem vzniku tohoto nápoje. Lahev lze navíc personifikovat gravírovaným vzkazem. Luxusní dárkové balení je k dostání exkluzivně v e-shopu www.bottlesandstories.cz za 4 999 Kč.

O Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o.
Společnosti Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o. působí na českém, respektive slovenském trhu od roku 2009, kdy převzaly distribuční operace firmy Maxxium. Obě firmy jsou dominantními distributory prémiových importovaných značek; kromě značek z portfolia mateřské společnosti Rémy Cointreau Group (řecká specialita Metaxa, koňaky Rémy Martin, likéry Cointreau a Passoa, rum Mount Gay a skotské single malt whisky Bruichladdich, Port Charlotte a Octomore) budují na českém a slovenském trhu i řadu dalších významných agenturních značek: bylinný liker Jägermeister; značky společnosti William Grant & Sons (irská whisky Tullamore Dew, standardní skotská whisky Grant’s, skotské single malt whisky Glenfiddich a Balvenie, Hendrick´s gin a spiced rum Sailor Jerry); portfolio společnosti Gruppo Campari (italské aperitivy Cinzano, Aperol, Campari, Cynar a nealkoholický aperitiv Crodino, smetanový likér Carolans, bourbon Wild Turkey); portfolio společnosti Lucas Bols (řada Bols likérů a likér Galliano) a dále rum Matusalem.
Více informací najdete na:
www.remy-cointreau.cz a www.remy-cointreau.sk.

Datum:04.11.2016 00:00
Reklama

Philips opět slaví

Philips TV opět slaví úspěchy na poli designu, získal hned pět prestižních ocenění.

Vyhrála elegantní ženská silueta

Vítězem soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019 pořádané v rámci Mercedes- Benz Prague Fashion Weeku se stal Boris Kráľ.

Light Moments by Sans Souci

Křišťálové sklo, pokovené povrchy, lehané sklo, a mimořádné komponenty spolu s pečlivým ručním zpracováním českých mistrů sklářů.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Kávový tip na Valentýna

Malá inspirace, jak doladit letošní svátek do na prosté dokonalosti okamžiku. Nesmí chybět luxusní šálky navržené Indii Mahdavi.

Chuť lásky

O čokoládě se říká, že je sladká jako láska. Není tedy právě, růže nebo srdíčko z kvalitní čokolády, tím nejlepším valentýnským dárečkem?

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama