Finále elit art of martini Prague, foto: Premier Wines & Spirits
Michal Ďuriník: bar Black Angel`s, foto: Premier Wines & SpiritsFinále elit art of martini Prague, bar Cloud Skybar & Lounge, foto: Premier Wines & SpiritsFinále elit art of martini Prague, bar La Casa Havana, foto: Premier Wines & SpiritsFinále elit art of martini Prague, Mánes Restaurant, foto: Premier Wines & Spirits

Elit art of martini Prague

25.08.2016 00:00

V úterý 23. 8. se v pražském baru AnonymuS konal první ročník soutěže elit art of martini Prague, kterou pořádala distribuční společnost Premier Wines & Spirits (PWS) pod hlavičkou ultra prémiové vodky elit by Stolichnaya. Z osmičky finalistů vyšel jako nejlepší barman Michal Ďuriník z baru Black Angel`s v Praze se svým drinkem Cosmic Martini. „Na vítězství jsme se jednohlasně shodli, jelikož Michal skvěle splnil přesné zadání. Předvedl moderní drink s dokonalým servisem, který velmi dobře vyzdvihl právě vodku elit. Koktejl byl perfektně vyvážený a chuť vodky nepotlačila žádná z použitých ingrediencí, a to bylo přesně to, co jsme u finalistů hledali,“ řekl po finále Petr Vopálenský, barový specialista ze společnosti PWS, který v porotě zasedl spolu se Sámerem Selbakem, obchodním ředitelem PWS, a Tomášem Mozrem z časopisu Barlife.

Mezinárodní soutěž se v letních měsících koná hned v několika zemích světa. Vítězní barmani se pak sejdou na jedné velké akci na Ibize přímo v Ushuaia Ibiza Beach Hotel. „Ambassador vodky elit by Stolichnaya Brent Lamberti cestoval v průběhu jara po celém světě, kde pořádal své masterclass a vyhlašoval soutěž elit art of martini. Každý účastník tohoto semináře si domů odnesl lahev vodky elit by Stolichnaya a snažil se vytvořit ten nejlepší drink dle přesně daných parametrů,“ popisuje zahájení soutěže Vopálenský. U nás se do soutěže přihlásilo přes dvacet českých i slovenských barmanů, kteří představovali své recepty v jejich domovských barech. Odborná porota během června a července vybrala osm nejlepších drinků. „V prvním kole jsme hodnotili kvalitu koktejlu, kreativitu a propagaci, a také objem prodeje. Podniky jsme navštívili celkem třikrát a měli jsme stanovený bodovací systém platný pro první kolo soutěže,“ doplňuje barový specialista.

Mezi finalisty se probojovali: Milan Zaleš a Jakub Vinš z Bugsy`s baru, Jakub Pulkrábek z Mánes Restaurant, Tomáš Zvolánek z baru La Casa Havana, David Tomášek z baru fifty – fifty, Richard Vandlik z Cloud 9 Skybar & Lounge, jediná žena finále Nikol Zalovičová z Michalská Cocktail Room a pozdější vítěz Michal Ďuriník z Black Angel`s baru. V den finále předvedl každý účastník servis svého nápoje z elit vodky a „Local Mystery koktejl“. Tajnou ingrediencí byl pro Českou republiku Altfernet Original. To ovšem odhalila porota až v den konání hlavní soutěže v rámci tzv. „mystery kitu“.

Finále pak bylo bodováno dle přesně stanovených kritérií: vizuální dojem, vůně, chuť, dochuť a design. U prvního drinku mohli finalisté dosáhnout až 100 bodů a u mystery koktejlu 50 bodů od každého porotce. Michal Ďuriník získal 362 body, v těsném závěsu za ním se umístil Milan Zaleš z Bugsy`s Baru s 357 body a bronzovou příčku obsadil Richard Vandlik z Cloud Skybar & Lounge s 324 body. „Velký dík patří všem, kdo se na soutěži podíleli, finalistům a baru AnonymuS, který nám připravil skvělé podmínky a zázemí,“ uzavírá Vopálenský.


O Premier Wines & Spirits
Společnost Premier Wines & Spirits byla založena v r. 1991. Věnuje se dovozu a distribuci vín, destilátů a nealka a disponuje nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Ve spolupráci se Zámeckou palírnou v Blatné v uvedla na trh vlastní značky kvalitních, ryze českých, alkoholických nápojů Baron Hildprandt, Altfernet, Wilder a Liqvére. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína, destiláty a nealko nápoje z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici, v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15 nebo v bistru a kamenné prodejně Premier Mercato v Karlíně. Více na
www.1er.cz.

Datum:25.08.2016 00:00
Reklama

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

4 hrdinové značky Hublot

Začal tenisový grand slam a Hublot u této příležitosti přeje mnoho štěstí a vítězství čtyřem skvělým tenistům.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama