Finále elit art of martini Prague, foto: Premier Wines & Spirits
Michal Ďuriník: bar Black Angel`s, foto: Premier Wines & SpiritsFinále elit art of martini Prague, bar Cloud Skybar & Lounge, foto: Premier Wines & SpiritsFinále elit art of martini Prague, bar La Casa Havana, foto: Premier Wines & SpiritsFinále elit art of martini Prague, Mánes Restaurant, foto: Premier Wines & Spirits

Elit art of martini Prague

25.08.2016 00:00

V úterý 23. 8. se v pražském baru AnonymuS konal první ročník soutěže elit art of martini Prague, kterou pořádala distribuční společnost Premier Wines & Spirits (PWS) pod hlavičkou ultra prémiové vodky elit by Stolichnaya. Z osmičky finalistů vyšel jako nejlepší barman Michal Ďuriník z baru Black Angel`s v Praze se svým drinkem Cosmic Martini. „Na vítězství jsme se jednohlasně shodli, jelikož Michal skvěle splnil přesné zadání. Předvedl moderní drink s dokonalým servisem, který velmi dobře vyzdvihl právě vodku elit. Koktejl byl perfektně vyvážený a chuť vodky nepotlačila žádná z použitých ingrediencí, a to bylo přesně to, co jsme u finalistů hledali,“ řekl po finále Petr Vopálenský, barový specialista ze společnosti PWS, který v porotě zasedl spolu se Sámerem Selbakem, obchodním ředitelem PWS, a Tomášem Mozrem z časopisu Barlife.

Mezinárodní soutěž se v letních měsících koná hned v několika zemích světa. Vítězní barmani se pak sejdou na jedné velké akci na Ibize přímo v Ushuaia Ibiza Beach Hotel. „Ambassador vodky elit by Stolichnaya Brent Lamberti cestoval v průběhu jara po celém světě, kde pořádal své masterclass a vyhlašoval soutěž elit art of martini. Každý účastník tohoto semináře si domů odnesl lahev vodky elit by Stolichnaya a snažil se vytvořit ten nejlepší drink dle přesně daných parametrů,“ popisuje zahájení soutěže Vopálenský. U nás se do soutěže přihlásilo přes dvacet českých i slovenských barmanů, kteří představovali své recepty v jejich domovských barech. Odborná porota během června a července vybrala osm nejlepších drinků. „V prvním kole jsme hodnotili kvalitu koktejlu, kreativitu a propagaci, a také objem prodeje. Podniky jsme navštívili celkem třikrát a měli jsme stanovený bodovací systém platný pro první kolo soutěže,“ doplňuje barový specialista.

Mezi finalisty se probojovali: Milan Zaleš a Jakub Vinš z Bugsy`s baru, Jakub Pulkrábek z Mánes Restaurant, Tomáš Zvolánek z baru La Casa Havana, David Tomášek z baru fifty – fifty, Richard Vandlik z Cloud 9 Skybar & Lounge, jediná žena finále Nikol Zalovičová z Michalská Cocktail Room a pozdější vítěz Michal Ďuriník z Black Angel`s baru. V den finále předvedl každý účastník servis svého nápoje z elit vodky a „Local Mystery koktejl“. Tajnou ingrediencí byl pro Českou republiku Altfernet Original. To ovšem odhalila porota až v den konání hlavní soutěže v rámci tzv. „mystery kitu“.

Finále pak bylo bodováno dle přesně stanovených kritérií: vizuální dojem, vůně, chuť, dochuť a design. U prvního drinku mohli finalisté dosáhnout až 100 bodů a u mystery koktejlu 50 bodů od každého porotce. Michal Ďuriník získal 362 body, v těsném závěsu za ním se umístil Milan Zaleš z Bugsy`s Baru s 357 body a bronzovou příčku obsadil Richard Vandlik z Cloud Skybar & Lounge s 324 body. „Velký dík patří všem, kdo se na soutěži podíleli, finalistům a baru AnonymuS, který nám připravil skvělé podmínky a zázemí,“ uzavírá Vopálenský.


O Premier Wines & Spirits
Společnost Premier Wines & Spirits byla založena v r. 1991. Věnuje se dovozu a distribuci vín, destilátů a nealka a disponuje nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Ve spolupráci se Zámeckou palírnou v Blatné v uvedla na trh vlastní značky kvalitních, ryze českých, alkoholických nápojů Baron Hildprandt, Altfernet, Wilder a Liqvére. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína, destiláty a nealko nápoje z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici, v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15 nebo v bistru a kamenné prodejně Premier Mercato v Karlíně. Více na
www.1er.cz.

Datum:25.08.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama