Piper-Heidsieck, Premier Wines & Spirits
Piper-Heidsieck Brut, Premier Wines & SpiritsPiper-Heidsieck Brut, Premier Wines & SpiritsPiper-Heidsieck Rare Brut 2002, Premier Wines & Spirits

Piper-Heidsieck

07.07.2016 00:00

Distribuční společnost Premier Wines & Spirits přibrala do svého portfolia jedno z nejoceňovanějších šampaňských vín světa Piper-Heidsieck. Jde tak o další významný šampaňský dům, který firma zařadila do svého sortimentu. „Piper- Heidsieck je aktivní, komerční značka s dávnou historií, která má ve světě velké jméno. V Česku teprve čeká na objevení u široké veřejnosti, ale její potenciál na našem trhu je veliký. Do třech let chceme být druhou nejprodávanější značkou šampaňského u nás. Cílíme tedy na restaurační provozy i na kamenné prodejny a řetězce,“ říká Martin Nejedlý spolumajitel společnosti Premier Wines & Spirits, která přebrala distribuci šampaňských Piper-Heidsieck pro český a slovenský trh.

Spolu s Piper-Heidsieck firma přebírá i znalci vyhledávanou značku Charles-Heidsieck, jejíž šampaňská jsou považována za jedny z nejlepších na světe. „Charles-Heidsieck je bezesporu ikonickým šampaňským té nejvyšší kvality. Každý milovník vína touží mít alespoň jednu lahev ve svém vinném baru. Osobně jsem rád, že jsme značku získali i s ohledem na početnou skupinu našich klientů, kteří exkluzivní vína vyhledávají,“ dodává Nejedlý. Jde tedy o dvě lukrativní značky, přičemž každá z nich má velký potenciál si v Česku najít své příznivce.

Historie šampaňského domu Piper-Heidsieck sahá až do roku 1785, kdy se Florens-Louis Heidsieck, syn protestantského pastora z Vestfálska, jenž se usadil v oblasti Champagne, rozhodl vyrobit skvělé šumivé víno „hodné královny“, tehdy pod značkou Heidsieck & Cie. Velmi rychle si svým výrazným šampaňským získal popularitu i mimo region. Až v devatenáctém století přešlo vlastnictví vinařství i do rukou rodiny Piper a v roce 1938 se značka přejmenovala na dnešní Piper-Heidsieck.

Od svého vzniku je šampaňský dům známý i svou aktivní podporou světových uměleckých projektů a módních domů. „Piper-Heidsieck dlouhodobě spolupracuje s módní značkou Jean-Paul Gaultier, která kreativně oblékla i jednu z lahví. Od roku 1933, kdy bylo šampaňské prvně použito ve filmu s Laurelem a Hardym, se spojuje i se světem filmu, zejména pak s festivalem v Cannes,“ upozorňuje Nejedlý. Piper-Heidsieck bylo i nejoblíbenějším šampaňským legendární herečky Marilyn Monroe, která kdysi prohlásila, že spát chodí s kapkou Chanel n°5 a probouzí se se sklenkou šampaňského Piper-Heidsieck.

Přelomový rok pro Piper-Heidsieck byl 1994, kdy do vinařství nastoupil Régis Camus. Jeho postupné zkvalitňování výrobních procesů a inovace v pěstování a zrání vína, vyneslo vinařství status nejvíce oceňovaného šampaňského domu světa. Régis Camus byl již osmkrát titulován prestižní cenou International Wine Challenge jako vinař roku. Jeho předchůdce, Daniel Thibault, je pak šesti-násobný držitel tohoto ocenění. Pro Piper-Heidsieck to tak znamená již 14 titulů. „Jistě nejlepším počinem vinařství je Cuvée de prestige Rare. Jde o skvělé komplexní víno, které má unikátně jemné perlení. Šampaňské dostalo v hodnocení wine spectator 97 bodů, a řadí se tak mezi absolutní špičku mezi šumivými víny,“ popisuje Nejedlý.

Piper-Heidsieck Brut
Základní šampaňské tohoto vinařství patří mezi jedno z nejoceňovanějších šampaňských na světě. Jde o příjemně suché, plné šumivé víno s lehkou, svěží a ovocnou chutí a silným aroma. Vyrábí se z kombinace odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Cena 999 Kč. www.1er.cz

Piper-Heidsieck Rare Brut 2002
To nejlepší z vinařství Piper-Heidsieck. Prestižní cuvée Champagne Rare se vyrábí vždy z těch nejlepších hroznů a jen v mimořádně vydařených letech. Od roku 1976 se tak stalo pouze osmkrát a to v letech 1979, 1985, 1988, 1990, 1998 1999 a 2002. Jedná se o komplexní šampaňské s vůní švestek, hub a koření, které ohromí elegantním a hedvábným perlením, za nímž najdete krásné strukturované víno s velmi dlouhou dochutí. Cena 4 295 Kč. www.1er.cz


O Premier Wines & Spirits
Společnost Premier Wines & Spirits byla založena v r. 1991. Věnuje se dovozu a distribuci vín, destilátů a nealka a disponuje nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Ve spolupráci se Zámeckou palírnou v Blatné v uvedla na trh vlastní značky kvalitních, ryze českých, alkoholických nápojů Baron Hildprandt, Altfernet, Wilder a Liqvére. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína, destiláty a nealko nápoje z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici, v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15 nebo v bistru a kamenné prodejně Premier Mercato v Karlíně. Více na
www.1er.cz.

Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama