Koktejl Fernando s Altfernet Spiced, Premier Wines & Spirits
Koktejl Fernando Pomelo s Altfernet Spiced, Premier Wines & SpiritsKoktejl Bohemic Exotique s Altfernet Original, Premier Wines & SpiritsBavarian s Altfernet Original, Premier Wines & SpiritsAltfernet z produkce Zámecké palírny Blatná, Premier Wines & Spirits

Letos letí Fernando

30.06.2016 00:00

Pod pojmem český koktejl si bohužel stále mnozí představí proslulé magické oko a jemu podobné výtvory. I z českých destilátů a likéru jdou ovšem namíchat drinky se světovým přesahem. Příkladem za vše je fernet, který se těší veliké popularitě nejen u nás, ale například i v Argentině. Brand ambasadoři a baroví specialisté z distribuční společnosti Premier Wines & Spirits přinášejí několik tipů na netradiční koktejly, které v sobě propojují Českou republiku a zahraniční trendy. Jejích hlavní složku tvoří jihočeský Altfernet z produkce Zámecké palírny Blatná.

Fernando
0,04 l Altfernet Spiced
0,15 l fritz-kola
Plátek citronu nebo limetky

Hit letošního léta je jednoznačně drink s názvem Fernando. Do Argentiny přivezli poprvé fernet emigranti z Itálie na přelomu 19. a 20. století. Ačkoliv se původně používal jako medicína, velmi rychle tmavý destilát zachutnal tamním gurmánům a v kombinaci s kolou se stal národním nápojem. Dokonalou variaci vytvoříte i ze středoevropských ingrediencí. Do sklenky vložte několik kostek ledu a přidejte panáka kořeněného Altfernetu Spiced. Až po okraj sklenice přilévejte hamburskou fritz-kolu, která obsahuje více kofeinu než většina prodávaných kol. Na závěr znovu zakápněte několika kapkami Altfernetu a ozdobte plátkem citronu. Fernando perfektně spojuje hořké bylinky s jemnou chutí vanilky a svěžestí citrusů. Pokud preferujete říznější chuť, vyzkoušejte místo Altfernetu Spiced spíše Altfernet Original.

Fernando Pomelo
0,04 l Altfernet Spiced
0,15 l Thomas Henry Ultimate Grapefruit
Plátek pomeranče a pomerančová kůra

Pojem Fernando v Argentině zároveň slouží jako slangové pojmenování fernetu. Brand ambasadoři Premier Wines & Spirits vycházeli z této tradice, když vymysleli jedinečný Fernando Pomelo. V této svěžejší alternativě předchozího drinku stačí nahradit fritz-kolu grapefruitovou limonádou. Do ledem naplněné skleničky nalijte panák Altfernetu Spiced či Original a dolejte berlínskou limonádou Thomas Henry Ultimate Grapefruit. Jako ozdoba poslouží plátek pomeranče a pomerančová kůra. Fernando Pomelo nabízí výraznou citrusovou chuť s aroma čerstvého grapefruitu s dlouhým krémovým finišem.

Bohemic Exotique
0,04 l Altfernet Original
0,15 l Thomas Henry Mystic Mango
Plátek pomeranče

Mix typicky českého destilátu s tóny exotického manga vás překvapí a zamilujete si ho. Trefně pojmenovaný koktejl Bohemic Exotique nabízí příjemnou a přesto velmi intenzivní hořkou chuť fernetu v doprovodu jemného mangového aroma. Skleničku s ledem doplňte o panáka jihočeského Altfernetu Original a zbytek následně dolijte sladkou limonádou s příchutí Mystic Mango od berlínské společnosti Thomas Henry. Nedílnou součást tvoří ozdoba v podobě plátku nebo měsíčku pomeranče.

Bavarian
0,04 l Altfernet Original
0,15 l Thomas Henry Tonic Water
Plátek citronu a lístky máty

Kvalitní alternativa tradičního českého drinku. Pokud si tandem toniku a fernetu chcete opravdu vychutnat, musíte vsadit na ty zcela nejlepší ingredience. Nový rozměr nápoje objevíte smícháním panáku přírodního Altfernetu Original a trochou Thomas Henry Tonic Water, jež používají špičkové bary po celém světě. Hořký koktejl se neobejde bez ledu a lístků máty, které mu nasazují pomyslnou chuťovou tečku. Vyzkoušejte tuzemskou klasiku tak, jak jste ji nikdy dříve neochutnali.

Altfernet, Zámecká palírna Blatná
Poctivý, ručně vyráběný fernet od mistra destilatéra Václava Šitnera. Originální receptura, vlastnoručně vybírané bylinky, dlouhá macerace a celoživotní zkušenosti stojí za výrobou tohoto čistě přírodního fernetu. Nic nebylo ošizeno a proto má náš fernet alkoholovou sílu 40 %. Vyrábí se exkluzivně v objemu 1 litr. Cena: 399 Kč. www.1er.cz

Altfernet Spiced, Zámecká palírna Blatná
Kořeněný a ručně vyráběný fernet od mistra destilatéra Václava Šitnera. Oproti originálnímu Altfernetu obsahuje receptura Altfernetu Spiced rovnou 30 bylinek, které zaručují pikantnější chuť. Rovněž se jedná o přírodní poctivý fernet s obsahem alkoholu 40 %. Vyrábí se v objemu 1 litr. Cena: 399 Kč. www.1er.cz


O Premier Wines & Spirits
Společnost Premier Wines & Spirits byla založena v r. 1991. Věnuje se dovozu a distribuci vín, destilátů a nealka a disponuje nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Ve spolupráci se Zámeckou palírnou v Blatné v uvedla na trh vlastní značky kvalitních, ryze českých, alkoholických nápojů Baron Hildprandt, Altfernet, Wilder a Liqvére. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína, destiláty a nealko nápoje z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici, v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15 nebo v bistru a kamenné prodejně Premier Mercato v Karlíně. Více na
www.1er.cz.

Datum:30.06.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama