Letos letí drinky z cavy, Premier Wines & Spirits
Zleva: Alfonso Spritz, foto: Oblaca Restaurant; Hugo Spritz a Paloma Spritz, Premier Wines & SpiritsAgua de Valencia, Premier Wines & SpiritsCodorníu, Cava Anna, Premier Wines & SpiritsLetos letí drinky z cavy, Premier Wines & Spirits

Letos letí drinky z cavy

24.06.2016 00:00

Blíží se letní prázdniny a třicetistupňová vedra a v takovém počasí se člověk nejspolehlivěji osvěží vychlazeným koktejlem plným ledu. Ideální volbou jsou oblíbené Spritze, které jsou u nás k dostání jen ve velmi omezeném výběru, ale brand ambasadoři a baroví specialisti z distribuční společnosti Premier Wines & Spirits připravili několik tipů na osvěžující letní drinky, jejichž hlavní ingrediencí je kvalitní šumivé víno, cava.

Koktejl známý pod označením Spritz patří k nejpopulárnějším alkoholickým drinkům v Itálii či Španělsku. Základem bývá kvalitní likér a šumivé víno. A právě na šumivém víně záleží. Nenechte si nalévat levná prosecca, která restaurace často vydávají za luxusní vína. Dbejte na kvalitu, ať místo šumivého vína nedostanete jen to perlivé, tedy víno, do kterého se perlení pouze dodává. Kupříkladu taková španělská cava vinařství Codorníu vás svoji chutí hodně potěší.

Matylda Spritz
10 cl Cava Mediterrania
3 cl Joseph Cartron Double Créme de Cassis
5 cl soda
Podmanivě sladký Matylda Spritz v sobě spojuje chutě vína a černého rybízu. Vinnou či vysokou sklenici naplňte kostkami ledu a vlijte do ni 3cl panáka francouzského likéru Joseph Cartron Double Créme de Cassis, který se vyrábí z černého rybízů ze svahů oblasti Nuits-Saint-Georges. Doplňte ho 10 cl svěží Cavy Mediterrania od jednoho z nejstarších španělských vinařství Codorníu a nakonec 5 cl sody. Drink důkladně promíchejte a můžete ozdobit trsem máty.

Alfonso Spritz
10 cl Cava Mediterrania
3 cl Joseph Cartron Curacao Rubis
5 cl soda
Šumivá Cava ve své chuti nabízí tóny citrusů, dobře k ní proto pasuje například pomerančový likér. Do sklenice naplněné ledem proto nalijte panáka Josepha Catrona Curacao Rubis, jenž vzniká z éterických olejů z kůry pomerančů vypěstovaných na Floridě a v Brazílii. Dodejte k němu 10 cl Cavy Mediterrania od Codorníu, sodu a zamíchejte. Tentokrát do koktejlu přihoďte i plátek pomeranče, další plátek či kůra poslouží jako ozdoba sklenky.

Hugo Spritz
10 cl Cava Mediterrania
3 cl Joseph Cartron Sureau
5 cl soda
Takzvaný Hugo Spritz se opět skládá z Cavy a sladkého likéru z produkce společnosti Joseph Catron, tentokrát s příchutí bezu. Ve vinné sklenici smíchejte ledové kostky a bezinkový Joseph Catron Sureau, který má jemné aroma po květech černého bezu. Přilijte 10 cl elegantní katalánské Cavy a o polovinu menší množství sody. Po řádném promíchání přidejte plátek citronu nebo okurky a skleničku ozdobte trsem máty.

Paloma Spritz
10 cl Cava Mediterrania
3 cl Joseph Cartron Pampelemousse Rose
2 cl Belvoir Mango & Peach Cordial
5 cl soda
Čím více ovoce, tím lépe. Jeho sladká chuť v létě osvěží každého. Mezinárodmí Paloma Spritz v sobě spojuje několik ovocí z různých koutů Evropy. Vysokou sklenku s ledem nejdřív doplňte o 2 cl přírodního ovocného sirupu neboli cordialu s příchutí manga a broskve. Tuto zajímavou kombinací vyrábí anglická ovocná farma Belvoir. Poté přilejte 3 cl francouzského likéru Joseph Cartron Pampelemousse Rose, který vzniká z růžových grapefruitů ze sadů až z Izraele a dokonce Floridy. Ani tento Spritz se neobejde bez šumivého vína, opět doporučujeme 10 cl španělské Cavy Mediterrania. Zakončíme 5 cl sody, plátkem grapefruitu nebo lístkem máty.

Bentianna Benne
10 cl Cava Mediterrania
5 cl Bentianna
5 cl soda
Lahodný osvěžující Spritz stvoříte i za použití středoevropských ingrediencí. Originální slovenský likér Bentianna se vyrábí dle receptury benediktinských mnichů z 15. století. V jeho chuti se propojuje med, tokajské víno a přes 13 ručně sbíraných bylin. Do sklenice na bílé víno nasypte hodně ledu a přilijte jednoho většího panáka jemné Bentianny. Dolejte k němu 10 cl energické Cavy a trochu sody. Výsledek zamíchejte a ochuťte plátkem pomeranče. Jako nezbytná ozdoba postačí pomerančová kůra.

Agua de Valencia
70 cl Cava Mediterrania
5 cl Ferdinand`s Gin
5 cl Stolichnaya Vodka
20 cl pomerančové šťávy
Pokud plánujete zahradní večírek nebo oslavu s přáteli, mohl by vás zaujmout proslulý typ Spritze jménem Agua de Valencia. Namícháte ho nejlépe přímo do většího džbánu. Nejprve do něj vymačkejte 200 ml pomerančové šťávy, popřípadě použijte kvalitní 100% džus. Přidejte větší množství Cavy Mediterrania nebo můžete od stejného vinařství vyzkoušet i luxusní Cavu Anna de Codorníu. Do džbánu poté nalejte většího panáka německého ginu Ferdinand`s a stejné množství legendární ruské vodky Stolichnaya. Dle vlastních preferencí koktejl dochuťte cukrem a nechejte pořádně vychladit v lednici. Výsledek můžete také vylepšit kousky ovoce, například broskvemi a jahodami.

Codorníu, Cava Mediterrania
Cava se dá označit za španělský ekvivalent populárního šampaňského. Toto osvěžující šumivé víno začalo jako první na světě produkovat katalánské vinařství Codorníu. Svěží víno Cava Mediterrania vás zaujme elegantní bílou lahví i chutí, v níž vám neuniknou vjemy středomořských chutí v čele s citrusovým ovocem, mandlemi a květinami s minerálními tóny. Hodí se k rybím pokrmům i jako ingredience do koktejlů. Cena: 249 Kč. www.1er.cz


O Premier Wines & Spirits
Společnost Premier Wines & Spirits byla založena v r. 1991. Věnuje se dovozu a distribuci vín, destilátů a nealka a disponuje nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Ve spolupráci se Zámeckou palírnou v Blatné v uvedla na trh vlastní značky kvalitních, ryze českých, alkoholických nápojů Baron Hildprandt, Altfernet, Wilder a Liqvére. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína, destiláty a nealko nápoje z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici, v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15 nebo v bistru a kamenné prodejně Premier Mercato v Karlíně. Více na
www.1er.cz.

Reklama

Jak chránit své cennosti i před přírodními živly

Nejlepším řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu zálohy vašich dat či šperků, ale i pro uložení důležitých dokumentů a hotovosti.

Víkend bude žít svátkem svatého Patrika

Tour svatého Patrika startuje již v sobotu dopoledne na smíchovské Náplavce. Irský průvod vyjde v neděli v 15 hodin z Hybernské ulice.

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Kávový tip na Valentýna

Malá inspirace, jak doladit letošní svátek do na prosté dokonalosti okamžiku. Nesmí chybět luxusní šálky navržené Indii Mahdavi.

Chuť lásky

O čokoládě se říká, že je sladká jako láska. Není tedy právě, růže nebo srdíčko z kvalitní čokolády, tím nejlepším valentýnským dárečkem?

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama