Johnnie Walker Black Label
Johnnie Walker Red LabelJohnnie Walker Blue LabelThe Godfather, hořko sladký koktejl, Johnnie Walker

Připijte si na den otců

15.06.2016 00:00

Johnnie Walker vyrábí whisky již více než 190 let. V jeho lahvích se prolínají jednotlivé charaktery whisky z různých oblastí celého Skotska. Své výjimečnosti dosáhla vyváženou harmonií chuti, ale i lety zrání. Stejně jako dobrý otec. Tím se nenarodíte, ale můžete se jím stát.

Slavíme Den matek, Den dětí, ale na tátu se trochu zapomíná. Den Otců je u nás zatím méně častým svátkem, ale i přesto se o své místo na slunci začíná hlasitě hlásit. A proč by ne, vždyť otcové jsou také důležití a zaslouží si uznání. Svátek není pevně ukotven, slaví se třetí červnovou neděli. Tento rok si svůj Den užijí všichni otcové 19. června.

Máme pro vás nebo vaše manželky či přítelkyně hned několik tipů, jak tento den oslavit. K této příležitosti se jistě hodí právě skotská whisky. Chybu rozhodně neuděláte, sáhnete-li po jedné z rodiny Johnnie Walker.

Johnnie Walker Red Label
Johnnie Walker Red Label vám bude chutnat čistá, na ledu i v míchaném drinku. Jedná se o světově nejprodávanější skotskou whisky, která je kombinací lehkých whisky z východního pobřeží Skotska a rašelinovitějších whisky ze západu. Tato kombinace utváří výjimečnou harmonii chutí. V Johnnie Walker Red Label ucítíte aromatické koření (skořice a pepř), ovocnou lahodnost (jablko či hruška), a dokonce nádech zralé vanilky. Vychutnejte si kořeněnou a svěží whisky třeba v kombinaci se zázvorem. Osvěžující long drink „Johnnie Ginger“ připravíte smícháním Johnnie Walker Red Label, zázvorové limonády, šťávy z kousku limety a ledu. Koktejl s nádechem zázvoru a limetky se skvěle hodí pro neformální chvíle jako je například oslava Dne otců nebo grilování s přáteli. Doporučená cena: 409 Kč

Johnnie Walker Black Label
Pokud dáváte přednost luxusní, jemné a vyvážené chuti plné ovoce, sladké vanilky a zakouřenosti, musíte ochutnat Johnnie Walker Black Label. Po jazyku se vám s ní převalí chuť vanilky, pomerančové kůry, koření a rozinek. Řadí se mezi blendy deluxe, které jsou míchané výhradně z whisky zrající nejméně 12 let a mísí se v ní chutě ze čtyř stran Skotska. Johnnie Walker Black Label je světově nejprodávanější deluxe whisky. Budete-li ji pít čistou, ucítíte komplexní, hřejivou chuť, nasládlý podtext s tóny rašeliny a koření. Sladší a kulatější chuti docílíte přidáním pár kapek chladné vody, více se otevřou tóny koření a ovoce, které mírně potlačí kouřovost. Jestliže naopak právě onu kouřovost preferujete, podávejte whisky na ledu, díky tomu bude chuť výrazně kouřovější, zároveň však citrusově lehká. Doporučená cena: 809 Kč.

Johnnie Walker Blue Label
Hledáte-li whisky pro mimořádnou příležitost, je pro vás zaručeně tou pravou volbou Johnnie Walker Blue Label. Tento jedinečný blend je míchán z whisky ze čtyř oblastí Skotska, z nichž některé se již ani nevyrábějí. Každá láhev nese pečeť s unikátním číslem. Nejlépe si tuto whisky vychutnáte čistou, když se před každým douškem napijete studené vody. Pro Blue Label jsou ručně vybírány soudky z nejušlechtilejších zásob Johnnieho Walkera. Těšte se na bohaté aroma lískových oříšků, medu, sherry s pomeranči, zázvoru, hořké čokolády, sušeného ovoce a mnohé další. To vše skrývá příboj výrazné, a přesto sametově jemné chuti Johnnie Walker Blue Label. Věděli jste, že pouze 1 z 10 000 sudů má tak výjimečnou kvalitu, že může být použit k tomuto blendu? Doporučená cena: 3 700 Kč.

The Godfather
Pokud si však raději dopřejete míchaný drink, vyzkoušejte The Godfather, hořko sladký koktejl, který přímo vybízí k oslavě Dne otců.

Příprava tohoto koktejlu je velmi jednoduchá a nepotřebujete k tomu moc ingrediencí. K přípravě vám bude stačit

  • 4 cl skotské whisky
  • 4 cl mandlového likéru
  • led
Do skleničky dejte led, který zalijte skotskou whisky, a mandlovým likérem. Lžičkou vše pořádně promíchejte, aby se chutě spojily. Tímto je koktejl The Godfather hotov. Pokud doma nemáte nic, čím byste whisky nebo likér mohli odměřit, postačí vám jednoduché pravidlo, na jeden díl skotské whisky – 1 díl mandlového likéru. Výsledný koktejl si ještě můžete stylově dozdobit třešničkou nebo pomerančovou kůrou.

Pánové, dopřejte si ke svému Dni otců něco výjimečného a udělejte si radost skvělou skotskou, která má mnoho podob.

Datum:15.06.2016 00:00
Reklama

Mama říká “podělit se znamená milovat”

Vychutnejte si nejlepší domácí jídla se svými přáteli a rodinou v restauraci Mama v Holešovicích.

Hra o trůny skončila. Zeje vaše obrazovka nyní prázdnotou?

Přinášíme 4 tipy, jaké seriály si můžete na obrazovkách během léta vychutnat.

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Nespreso & You rozdává odměny

Nespresso nepřináší jen lahodnou chuť výběrové kávy, ale i mnoho výhod a benefitů pro ty nejvěrnější.

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama