Gin Fiz, Greenall’s riginal London Dry Gin, Premier Wines & Spirits
Gin & Tonic, Lonkero a Pink Ink, Premier Wines & SpiritsMystic & Spice, Dark & Stormy a Port Tonic, Premier Wines & SpiritsGreenall’s original London Dry Gin, Premier Wines & Spirits

Londýnský gin Greenall’s

06.05.2016 00:00

Greenall’s Original London Dry Gin patří mezi nejoblíbenější giny v Anglii. Za jeho více než 250 letou tradicí stojí starý rodinný recept. Dnes se vyrábí ve dvou londýnských destilérkách, tedy přímo v centru Velké Británie. „Klíčem k jeho chuti je toskánský jalovec, marocký koriandr či kůra ze španělských citronů. Důležitou roli sehrává i výrobní metoda pot still a hlavně pětinásobná destilace. Díky tomuto postupu je gin často označován za alkohol čistého ducha,“ upřesňuje Alexander Suja, marketingový ředitel společnosti Premier Wines & Spirits, která gin Greenall’s distribuuje v České republice.

Kultovní Greenall’s stvořil vynálezce a praotec typických britských ginů jménem Thomas Dakin už v roce 1761, tedy o mnoho let dříve než většina ostrovních ginů. Od té doby tajná receptura prošla rukami sedmi generací master destilatérů. V současné době na výrobu ginu s příznačnou zelenou etiketou dohlíží Joanne Moore, první žena, která působí jako profesionální master distiller. Greenall’s se v posledních letech zařadil k nejvíce oceňovaným ginům na světě. Medaile a ceny získal v prestižních soutěžích jako The Spirit Masters, San Francisco World Spirits Competition a International Spirits Challenge.

V letech 2014 a 2015 se navíc umístil na první příčce největší světové ochutnávky ginů The Fifty Best. „Greenall’s slaví úspěch nejen díky chuti, ale také kvůli designu lahve a tradiční zelené etiketě. V Británii je neodmyslitelně spjatá s dostihovými závody. Tento klíčový produkt firmy G&J Distillers se v Británii řadí k nejrychleji sílícím ginům dekády,“ dodává Suja.

Greenall’s Original London Dry Gin
Gin Greenall’s je hladký, výrazný ale snadno pitelný díky vybalancované chuti bylinek, citrusových tónů a lístků kafru. Ve svěžím aroma vám neuniknou citrusové plody ani vůně dřeva. Jde o původní londýnský produkt, jehož recept vznikl už roku 1761. Gin Greenall’s se skvěle hodí do oblíbených koktejlů Gin&Tonic. Cena: 325 Kč. www.1er.cz

Gin & Tonic
Klasika nad klasiky, kterou si s naším ginem zamilujete i vy. Stačí smíchat Greenall‘s s berlínským tonikem Thomas Henry a doplnit spoustou ledu. Chcete něco netradičního? Přidejte do skleničky ještě trs bazalky nebo rozmarýnu.

Lonkero
Ve Finsku vědí, co je dobré. Tamní oblíbený drink Lonkero tvoří gin a grepová limonáda. Vysokou sklenici naplňte ledem, vlijte panáka ginu Greenall‘s a dolijte sladkokyselou limonádou Thomas Henry Ultimate Grapefruit a tradiční drink Finů je na světě.

Pink Ink
Máte chuť na něco růžového? Vinnou sklenici naplňte do poloviny ledem, zalijte panákem ginu Greenall‘s a promíchejte barovou lžící. Doplňte třešňovým tonikem Thomas Henry Cherry Blossom a vznikne vám sexy jarní drink nejen pro dámy.


O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1991. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a destilátů a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který v roce 2013 prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a destiláty z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i bistro a kamenná prodejna Premier Mercato. Premier Wines & Spirits každoročně pořádá i Galadegustaci, největší prodejní výstavu vín a destilátů v ČR. Více na
www.1er.cz.

Datum:06.05.2016 00:00
Reklama

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

4 hrdinové značky Hublot

Začal tenisový grand slam a Hublot u této příležitosti přeje mnoho štěstí a vítězství čtyřem skvělým tenistům.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama