Gin Fiz, Greenall’s riginal London Dry Gin, Premier Wines & Spirits
Gin & Tonic, Lonkero a Pink Ink, Premier Wines & SpiritsMystic & Spice, Dark & Stormy a Port Tonic, Premier Wines & SpiritsGreenall’s original London Dry Gin, Premier Wines & Spirits

Londýnský gin Greenall’s

06.05.2016 00:00

Greenall’s Original London Dry Gin patří mezi nejoblíbenější giny v Anglii. Za jeho více než 250 letou tradicí stojí starý rodinný recept. Dnes se vyrábí ve dvou londýnských destilérkách, tedy přímo v centru Velké Británie. „Klíčem k jeho chuti je toskánský jalovec, marocký koriandr či kůra ze španělských citronů. Důležitou roli sehrává i výrobní metoda pot still a hlavně pětinásobná destilace. Díky tomuto postupu je gin často označován za alkohol čistého ducha,“ upřesňuje Alexander Suja, marketingový ředitel společnosti Premier Wines & Spirits, která gin Greenall’s distribuuje v České republice.

Kultovní Greenall’s stvořil vynálezce a praotec typických britských ginů jménem Thomas Dakin už v roce 1761, tedy o mnoho let dříve než většina ostrovních ginů. Od té doby tajná receptura prošla rukami sedmi generací master destilatérů. V současné době na výrobu ginu s příznačnou zelenou etiketou dohlíží Joanne Moore, první žena, která působí jako profesionální master distiller. Greenall’s se v posledních letech zařadil k nejvíce oceňovaným ginům na světě. Medaile a ceny získal v prestižních soutěžích jako The Spirit Masters, San Francisco World Spirits Competition a International Spirits Challenge.

V letech 2014 a 2015 se navíc umístil na první příčce největší světové ochutnávky ginů The Fifty Best. „Greenall’s slaví úspěch nejen díky chuti, ale také kvůli designu lahve a tradiční zelené etiketě. V Británii je neodmyslitelně spjatá s dostihovými závody. Tento klíčový produkt firmy G&J Distillers se v Británii řadí k nejrychleji sílícím ginům dekády,“ dodává Suja.

Greenall’s Original London Dry Gin
Gin Greenall’s je hladký, výrazný ale snadno pitelný díky vybalancované chuti bylinek, citrusových tónů a lístků kafru. Ve svěžím aroma vám neuniknou citrusové plody ani vůně dřeva. Jde o původní londýnský produkt, jehož recept vznikl už roku 1761. Gin Greenall’s se skvěle hodí do oblíbených koktejlů Gin&Tonic. Cena: 325 Kč. www.1er.cz

Gin & Tonic
Klasika nad klasiky, kterou si s naším ginem zamilujete i vy. Stačí smíchat Greenall‘s s berlínským tonikem Thomas Henry a doplnit spoustou ledu. Chcete něco netradičního? Přidejte do skleničky ještě trs bazalky nebo rozmarýnu.

Lonkero
Ve Finsku vědí, co je dobré. Tamní oblíbený drink Lonkero tvoří gin a grepová limonáda. Vysokou sklenici naplňte ledem, vlijte panáka ginu Greenall‘s a dolijte sladkokyselou limonádou Thomas Henry Ultimate Grapefruit a tradiční drink Finů je na světě.

Pink Ink
Máte chuť na něco růžového? Vinnou sklenici naplňte do poloviny ledem, zalijte panákem ginu Greenall‘s a promíchejte barovou lžící. Doplňte třešňovým tonikem Thomas Henry Cherry Blossom a vznikne vám sexy jarní drink nejen pro dámy.


O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1991. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a destilátů a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který v roce 2013 prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a destiláty z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i bistro a kamenná prodejna Premier Mercato. Premier Wines & Spirits každoročně pořádá i Galadegustaci, největší prodejní výstavu vín a destilátů v ČR. Více na
www.1er.cz.

Datum:06.05.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama