Gin Fiz, Greenall’s riginal London Dry Gin, Premier Wines & Spirits
Gin & Tonic, Lonkero a Pink Ink, Premier Wines & SpiritsMystic & Spice, Dark & Stormy a Port Tonic, Premier Wines & SpiritsGreenall’s original London Dry Gin, Premier Wines & Spirits

Londýnský gin Greenall’s

06.05.2016 00:00

Greenall’s Original London Dry Gin patří mezi nejoblíbenější giny v Anglii. Za jeho více než 250 letou tradicí stojí starý rodinný recept. Dnes se vyrábí ve dvou londýnských destilérkách, tedy přímo v centru Velké Británie. „Klíčem k jeho chuti je toskánský jalovec, marocký koriandr či kůra ze španělských citronů. Důležitou roli sehrává i výrobní metoda pot still a hlavně pětinásobná destilace. Díky tomuto postupu je gin často označován za alkohol čistého ducha,“ upřesňuje Alexander Suja, marketingový ředitel společnosti Premier Wines & Spirits, která gin Greenall’s distribuuje v České republice.

Kultovní Greenall’s stvořil vynálezce a praotec typických britských ginů jménem Thomas Dakin už v roce 1761, tedy o mnoho let dříve než většina ostrovních ginů. Od té doby tajná receptura prošla rukami sedmi generací master destilatérů. V současné době na výrobu ginu s příznačnou zelenou etiketou dohlíží Joanne Moore, první žena, která působí jako profesionální master distiller. Greenall’s se v posledních letech zařadil k nejvíce oceňovaným ginům na světě. Medaile a ceny získal v prestižních soutěžích jako The Spirit Masters, San Francisco World Spirits Competition a International Spirits Challenge.

V letech 2014 a 2015 se navíc umístil na první příčce největší světové ochutnávky ginů The Fifty Best. „Greenall’s slaví úspěch nejen díky chuti, ale také kvůli designu lahve a tradiční zelené etiketě. V Británii je neodmyslitelně spjatá s dostihovými závody. Tento klíčový produkt firmy G&J Distillers se v Británii řadí k nejrychleji sílícím ginům dekády,“ dodává Suja.

Greenall’s Original London Dry Gin
Gin Greenall’s je hladký, výrazný ale snadno pitelný díky vybalancované chuti bylinek, citrusových tónů a lístků kafru. Ve svěžím aroma vám neuniknou citrusové plody ani vůně dřeva. Jde o původní londýnský produkt, jehož recept vznikl už roku 1761. Gin Greenall’s se skvěle hodí do oblíbených koktejlů Gin&Tonic. Cena: 325 Kč. www.1er.cz

Gin & Tonic
Klasika nad klasiky, kterou si s naším ginem zamilujete i vy. Stačí smíchat Greenall‘s s berlínským tonikem Thomas Henry a doplnit spoustou ledu. Chcete něco netradičního? Přidejte do skleničky ještě trs bazalky nebo rozmarýnu.

Lonkero
Ve Finsku vědí, co je dobré. Tamní oblíbený drink Lonkero tvoří gin a grepová limonáda. Vysokou sklenici naplňte ledem, vlijte panáka ginu Greenall‘s a dolijte sladkokyselou limonádou Thomas Henry Ultimate Grapefruit a tradiční drink Finů je na světě.

Pink Ink
Máte chuť na něco růžového? Vinnou sklenici naplňte do poloviny ledem, zalijte panákem ginu Greenall‘s a promíchejte barovou lžící. Doplňte třešňovým tonikem Thomas Henry Cherry Blossom a vznikne vám sexy jarní drink nejen pro dámy.


O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1991. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a destilátů a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který v roce 2013 prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a destiláty z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i bistro a kamenná prodejna Premier Mercato. Premier Wines & Spirits každoročně pořádá i Galadegustaci, největší prodejní výstavu vín a destilátů v ČR. Více na
www.1er.cz.

Datum:06.05.2016 00:00
Reklama

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Nejlepší výkony jezdců

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games má za sebou zřejmě svůj nejzdařilejší ročník.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama