Thomas Dakin Gin, Premier Wines & Spirits
Thomas Dakin Gin, Premier Wines & Spirits

Thomas Dakin Gin

20.04.2016 00:00

Nový manchesterský gin Thomas Dakin byl oceněn zlatou medailí na uznávané San Francisco World Spirits Competition (SFWSC). Nejvyšší možné uznání získal v prvním roce po uvedení na trh. „Jde o potvrzení kvality ginu a dovedností celého našeho týmu. Britský vynálezce Thomas Dakin stvořil recepturu svého ginu už roku 1761, je skvělé vidět, že jeho odkaz žije dodnes,“ říká David Hume, zástupce nezávislé společnosti Quintessential Brands, která gin vyrábí. Do České republiky její produkty včetně ginu Thomas Dakin distribuuje společnost Premier Wines & Spirits (PWS).

Každoroční mezinárodní soutěž SFWSC probíhala ve dnech 17. až 20. dubna v San Franciscu. O výsledcích rozhoduje panel expertů, kteří alkohol přísně posuzují při ochutnávce naslepo. Nejvyšší ocenění, tedy zlatou medaili, získávají pouze destiláty a likéry, které porotci označí za „excelentní produkt splňující nejvyšší standardy“. Thomas Dakin Gin vyhrál kromě tohoto uznání také cenu za nejlepší design mezi giny z oblasti on-trade.

Thomas Dakin je tradiční malosériový gin vyráběný podle původní letité receptury. Názvem odkazuje na vynálezce Thomase Dakina, který se destilováním začal zabývat už ve svých pětadvaceti letech. Roku 1761 stvořil jako první vysoce kvalitní anglický gin tak, jak ho známe dnes. Za ginem stojí nejen tradice a příběh, ale i skvělá master destilaterka Joanne Moore, “ doplňuje Alexander Suja, marketingový ředitel PWS.

Gin tvoří jedenáct bylin včetně koriandru, jalovce a lékořice. V receptuře figuruje také pomerančová kůra a dokonce i trocha křenu. Jde o velmi suchý a příjemný gin. Z portfolia Quintessential Brands vyhrála na SFWSC zlatou medaili i irská whiskey The Dublin Liberties. Také tu na trh společnost uvedla teprve loni. „Těší nás, jak naši whiskey přijali zkušení experti. Všichni doufáme v pestrou budoucnost pro Dublin Liberties,“ míní Sinead O´Frighil, marketingová manažerka Quintessential Brands. I tuto whiskey můžete v ČR najít v portfoliu distribuční společnosti Premier Wines & Spirits.


O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1992. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a destilátů a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který v roce 2013 prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a destiláty z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i bistro a kamenná prodejna Premier Mercato. Premier Wines & Spirits každoročně pořádá i Galadegustaci, největší prodejní výstavu vín a destilátů v ČR. Více na
www.1er.cz.

Datum:20.04.2016 00:00
Reklama

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama