Thomas Dakin Gin, Premier Wines & Spirits
Thomas Dakin Gin, Premier Wines & Spirits

Thomas Dakin Gin

20.04.2016 00:00

Nový manchesterský gin Thomas Dakin byl oceněn zlatou medailí na uznávané San Francisco World Spirits Competition (SFWSC). Nejvyšší možné uznání získal v prvním roce po uvedení na trh. „Jde o potvrzení kvality ginu a dovedností celého našeho týmu. Britský vynálezce Thomas Dakin stvořil recepturu svého ginu už roku 1761, je skvělé vidět, že jeho odkaz žije dodnes,“ říká David Hume, zástupce nezávislé společnosti Quintessential Brands, která gin vyrábí. Do České republiky její produkty včetně ginu Thomas Dakin distribuuje společnost Premier Wines & Spirits (PWS).

Každoroční mezinárodní soutěž SFWSC probíhala ve dnech 17. až 20. dubna v San Franciscu. O výsledcích rozhoduje panel expertů, kteří alkohol přísně posuzují při ochutnávce naslepo. Nejvyšší ocenění, tedy zlatou medaili, získávají pouze destiláty a likéry, které porotci označí za „excelentní produkt splňující nejvyšší standardy“. Thomas Dakin Gin vyhrál kromě tohoto uznání také cenu za nejlepší design mezi giny z oblasti on-trade.

Thomas Dakin je tradiční malosériový gin vyráběný podle původní letité receptury. Názvem odkazuje na vynálezce Thomase Dakina, který se destilováním začal zabývat už ve svých pětadvaceti letech. Roku 1761 stvořil jako první vysoce kvalitní anglický gin tak, jak ho známe dnes. Za ginem stojí nejen tradice a příběh, ale i skvělá master destilaterka Joanne Moore, “ doplňuje Alexander Suja, marketingový ředitel PWS.

Gin tvoří jedenáct bylin včetně koriandru, jalovce a lékořice. V receptuře figuruje také pomerančová kůra a dokonce i trocha křenu. Jde o velmi suchý a příjemný gin. Z portfolia Quintessential Brands vyhrála na SFWSC zlatou medaili i irská whiskey The Dublin Liberties. Také tu na trh společnost uvedla teprve loni. „Těší nás, jak naši whiskey přijali zkušení experti. Všichni doufáme v pestrou budoucnost pro Dublin Liberties,“ míní Sinead O´Frighil, marketingová manažerka Quintessential Brands. I tuto whiskey můžete v ČR najít v portfoliu distribuční společnosti Premier Wines & Spirits.


O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1992. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a destilátů a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který v roce 2013 prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a destiláty z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i bistro a kamenná prodejna Premier Mercato. Premier Wines & Spirits každoročně pořádá i Galadegustaci, největší prodejní výstavu vín a destilátů v ČR. Více na
www.1er.cz.

Datum:20.04.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama