Thomas Dakin Gin, Premier Wines & Spirits
Thomas Dakin Gin, Premier Wines & Spirits

Thomas Dakin Gin

20.04.2016 00:00

Nový manchesterský gin Thomas Dakin byl oceněn zlatou medailí na uznávané San Francisco World Spirits Competition (SFWSC). Nejvyšší možné uznání získal v prvním roce po uvedení na trh. „Jde o potvrzení kvality ginu a dovedností celého našeho týmu. Britský vynálezce Thomas Dakin stvořil recepturu svého ginu už roku 1761, je skvělé vidět, že jeho odkaz žije dodnes,“ říká David Hume, zástupce nezávislé společnosti Quintessential Brands, která gin vyrábí. Do České republiky její produkty včetně ginu Thomas Dakin distribuuje společnost Premier Wines & Spirits (PWS).

Každoroční mezinárodní soutěž SFWSC probíhala ve dnech 17. až 20. dubna v San Franciscu. O výsledcích rozhoduje panel expertů, kteří alkohol přísně posuzují při ochutnávce naslepo. Nejvyšší ocenění, tedy zlatou medaili, získávají pouze destiláty a likéry, které porotci označí za „excelentní produkt splňující nejvyšší standardy“. Thomas Dakin Gin vyhrál kromě tohoto uznání také cenu za nejlepší design mezi giny z oblasti on-trade.

Thomas Dakin je tradiční malosériový gin vyráběný podle původní letité receptury. Názvem odkazuje na vynálezce Thomase Dakina, který se destilováním začal zabývat už ve svých pětadvaceti letech. Roku 1761 stvořil jako první vysoce kvalitní anglický gin tak, jak ho známe dnes. Za ginem stojí nejen tradice a příběh, ale i skvělá master destilaterka Joanne Moore, “ doplňuje Alexander Suja, marketingový ředitel PWS.

Gin tvoří jedenáct bylin včetně koriandru, jalovce a lékořice. V receptuře figuruje také pomerančová kůra a dokonce i trocha křenu. Jde o velmi suchý a příjemný gin. Z portfolia Quintessential Brands vyhrála na SFWSC zlatou medaili i irská whiskey The Dublin Liberties. Také tu na trh společnost uvedla teprve loni. „Těší nás, jak naši whiskey přijali zkušení experti. Všichni doufáme v pestrou budoucnost pro Dublin Liberties,“ míní Sinead O´Frighil, marketingová manažerka Quintessential Brands. I tuto whiskey můžete v ČR najít v portfoliu distribuční společnosti Premier Wines & Spirits.


O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1992. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a destilátů a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který v roce 2013 prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a destiláty z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i bistro a kamenná prodejna Premier Mercato. Premier Wines & Spirits každoročně pořádá i Galadegustaci, největší prodejní výstavu vín a destilátů v ČR. Více na
www.1er.cz.

Datum:20.04.2016 00:00
Reklama

Módní událost roku

Nespresso spojilo síly s jednou z nejlepších návrhářek Monikou Drápalovou v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2019.

Vtip a humor u Levi´s

Snoopy a jeho kamarádi z Peanuts® zabrali džíny, trička, mikiny, džísky, dokonce i ponožky!

Jak chránit své cennosti i před přírodními živly

Nejlepším řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu zálohy vašich dat či šperků, ale i pro uložení důležitých dokumentů a hotovosti.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Kávový tip na Valentýna

Malá inspirace, jak doladit letošní svátek do na prosté dokonalosti okamžiku. Nesmí chybět luxusní šálky navržené Indii Mahdavi.

Chuť lásky

O čokoládě se říká, že je sladká jako láska. Není tedy právě, růže nebo srdíčko z kvalitní čokolády, tím nejlepším valentýnským dárečkem?

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama