Bentianna: Sladkohořký medový likér z Tater, Premier Wines & Spirits
Bentianna: Sladkohořký medový likér z Tater, Premier Wines & SpiritsBentianna: Sladkohořký medový likér z Tater, Premier Wines & Spirits

Sladkohořký likér z Tater

07.04.2016 00:00

Slovenský likér Bentianna je prvním vlastním počinem známého barmana Josepha Benjamina Beniana. Ten se nechal inspirovat starou recepturou benediktýnských mnichů z 15. století, kteří díky spojení medu a bylin věřili v jeho ozdravné účinky. Tvoří ho šťáva z hroznového vína, horský med, slovenské bylinky a tokajské víno. „Bentianna reaguje na trend návratu k tradicím a přírodě. Zaujme pečlivě vybíranými přírodními ingrediencemi, specifickou porcelánovou lahví i poctivým výrobním procesem,“ míní Alexander Suja, marketingový ředitel distribuční společnosti Premier Wines & Spirits (PWS), která značku nově přidala do svého portfolia.

Název likéru odkazuje na tradici benediktýnských mnichů a vyzdvihuje zásadní bylinku, ze které se nápoj vyrábí, hořec žlutý (lat. Genetiana lutea). Právě hořec a dalších 13 bylinek, mezi nimiž nechybí mateřídouška nebo meduňka, tvoří základ starodávného receptu. „Přesné složení je pochopitelně tajemstvím. Největší roli v něm ale sehrává kompozice několika druhů horských medů, která se podepisuje na jemné chuti i příjemné sladké vůni,“ dodává Suja. Likér Bentianna obsahuje jen 13 % alkoholu, díky čemu se stává i příjemným nápojem pro večerní popíjení jen ve spojení s ledem a pomerančem.

Bentianna figuruje ve stálé nabídce desítek československých i rakouských restaurací a je čím dál tím více vyhledávaná součást skvělý míchaných nápojů. Bentianna se pravidelně objevuje jako partner významných společenských akcích, jako jsou Art Film Fest nebo mezinárodní konference Globsec. Letos se značka s vlastním stánkem představila také v rámci výstavy vín a destilátů Galadegustace Žofín 2016, kterou pořádala společnost Premier Wines & Spirits.
Brand ambasador Róbert Šajtlava doporučuje Bentiannu podávat jako aperitiv, digestiv nebo v podobě tekutého dezertu ke kávě. Jak již bylo ale zmíněno, z likéru jdou připravit opravdu skvostné míchané koktejly. „Do šejkru nalijte Bentiannu, kořeněný rum Rebellion, cukrový sirup a espresso z kvalitní kávy. Pořádně protřepte a nalijte do koktejlové skleničky na led. Jde o netradiční drink se skvělou chutí, který jsme pojmenovali Kavatinni,“ vysvětluje ambasador.

Bentianna
Originální likér Bentianna je vyráběn podle původní receptury benediktinských mnichů z 15. století. Nabízí hřejivé tóny medu, hořkost 13 druhů ručně sbíraných bylinek a sladké tóny pravého Tokajského vína. Jde o čistě přírodní produkt, kdy alkohol vzniká kvašením medu. Po maceraci bylinek zraje společně s Tokajským vínem několik let v dubovém sudu. Cena: 535 Kč. www.1er.cz


O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1992. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a destilátů a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který v roce 2013 prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem. Hlavní sommelier PWS je Tomáš Brůha, trojnásobný držitel titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a destiláty z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i bistro a kamenná prodejna Premier Mercato. Premier Wines & Spirits každoročně pořádá i Galadegustaci, největší prodejní výstavu vín a destilátů v ČR. Více na
www.1er.cz.

Datum:07.04.2016 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama