Drive de Cartier, nová kolekce pánských hodinek Cartier
Drive de Cartier, nová kolekce pánských hodinek CartierDrive de Cartier, nová kolekce pánských hodinek Cartier

Drive de Cartier

23.03.2016 00:00

Instinkt, nezávislost, smysl pro styl a krásu – takové jsou vlastnosti energického muže, pro kterého byly stvořeny hodinky Drive de Cartier.

Perfektní pro toho, kdo miluje svobodu a jde vždy za svými cíli. Pro muže, který si cení přirozenosti a jeho skutečný talent spočívá v umění zaujmout svojí nedbalou elegancí. Dokáže ocenit krásu řemesla a váží si věcí, které jsou pro něj v životě dobré a přinášejí mu radost. Lidé o něm říkají, že je znalec, citlivý a vnímající preciznost každého záhybu svého obleku, přesný odstín patiny a pečlivě zahnutou manžetu nebo klopu. Jsou to detaily, na kterých mu záleží a jsou pro něj rozhodující.

Jeho vnitřní motor, touha, motivace - ženou ho dopředu a umožňují mu vybudovat si svůj dokonalý svět, ve kterém tradiční hodnoty mají své neodmyslitelné místo. Hodinky Drive de Cartier jsou odrazem osobnosti muže, spíše než pouhým symbolem jeho statusu. Zrcadlí se v nich všechny jeho kontrasty a kvality. Estetiku hodinek vyjadřuje dokonalá rovnováha mezi rozměrem pouzdra a jejich čistým lineárním designem. Polštářkovitý tvar hodinek, dodávající modelu osobitý charakter, umocňují jemně zaoblené hrany i malá tloušťka pouzdra, díky které hodinky skvěle padnou na zápěstí. Snadno vklouznou pod úzký rukáv košile, jen aby se ve správný moment objevily se stejnou lehkostí, dotahující celkový vzhled k dokonalosti. Drive de Cartier jsou hodinkami vášnivého muže, které navazují na dlouholetou tradici hodinek Cartier s jejich charakteristickými tvary.

Kolekce Drive de Cartier
Vedle výrazného charakteru hodinek Drive de Cartier se důraz na jejich estetiku mění u každého jednotlivého modelu. Pouzdro z růžového zlata nebo oceli je osazeno černým, šedým nebo bílým gilošovaným číselníkem s římskými číslicemi a ručičkami ve tvaru meče.
Skrze průhlednou zadní stranu pouzdra lze vidět manufakturní strojek 1904 MC, který je k dispozici ve dvou verzích: s indikací hodin a minut, malou vteřinovkou a datumovkou u kalibru 1904-PS MC; a se zobrazením druhého časového pásma, indikátorem dne/noci, velkou datumovkou a malou vteřinovkou u kalibru 1904-FU MC. Hodinky Drive de Cartier jsou k dostání rovněž ve verzi Fine Watchmaking s létajícím tourbillonem 9452 MC a s certifikací „Poinçon de Genève“.

Inspirace
Drive de Cartier - název hodinek se odráží také v jejich designu, jasně odkazující na krásu klasických automobilů. Gilošovaný vzor číselníku připomíná mřížku chladiče, korunka s ikonickým modrým kabošonem safíru evokuje svým tvarem šroubek a komplikace pod klenutým sklíčkem jsou inspirovány okouzlujícím designem palubní desky. Prvky povrchové úpravy hodinek jako by vycházely vstříc přísným požadavkům znalce: dekorativní saténové plochy po stranách mají opticky zvětšovat objem, zatímco leštěný povrch na vrchní a spodní straně má přidávat vzhledu na vytříbenosti.

Výrazné křivky a jemné linie dodávají hodinkám stylový, elegantní a moderní charakter: jazyk značky Cartier je tak dokonale srozumitelný.

Mechanismus stylu
Tři typy kalibrů pohánějí hodinky Drive de Cartier: 1904-PS MC a 1904-FU MC u malých komplikací a 9452 MC u verze Fine Watchmaking. Všechny tři strojky jsou vyráběny v hodinářské manufaktuře Cartier.

Kalibr 1904 MC, který vznikl v roce 2010, patřil mezi první hodinové strojky, které byly navrženy, vyvinuty a sestavovány v manufaktuře Cartier. Pečlivé provedení kalibru 1904 MC, s delikátními prvky povrchové úpravy, jako jsou pruhy Côtes de Genève na můstcích a oscilačním závaží nebo leštěné hlavičky šroubků, svědčí o vysokých standardech kvality, které strojky Cartier splňují. Tento kalibr o průměru 11,5 linky byl vyvinut s cílem zachovat dokonalou stabilitu chodu, využívající zdvojený pérovník k zajištění dlouhodobě stálého točivého momentu hlavní pružiny. Strojek vybavený precizním regulačním systémem byl koncipován tak, aby mohla být v manufaktuře Cartier dokonale vyladěna chronometrie se zárukou naprosto precizního chodu.

Kalibr 1904-FU MC, vytvořený v roce 2014, spojuje retrográdní zobrazení druhého časového pásma, indikaci dne/noci, velkou datumovku a malou vteřinovkou koordinovanými přímo korunkou. Tento strojek je součástí modelů s malou komplikací hodinek Drive de Cartier.

Ve verzi vysokého hodinářství, Fine Watchmaking, hodinky Drive de Cartier Flying Tourbillon jsou vybaveny mechanickým strojkem s ručním nátahem – kalibrem 9452 MC. Tento model s certifikací „Poinçon de Genève“ je sestavován a seřizován v dílnách Cartier Fine Watchmaking, které jsou držitelem zmíněné certifikace a které se nacházejí v prvním patře butiku Cartier na adrese 35 Rue du Rhône v centru Ženevy. V těchto dílnách vznikají hodinky vyráběné v souladu s nejprestižnější hodinářskou certifikací, která stvrzuje špičkovou kvalitu práce Cartier Fine Watchmaking.

Datum:23.03.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Proč chtít tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je v dnešní době velmi oblíbeným typem a způsobem vytápění. Jak konkrétně nám tedy může pomoci?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama