Svět podle Vertu, foto: Lukáš Dvořák
Svět podle Vertu, foto: Lukáš Dvořák

Svět podle Vertu

23.02.2016 00:00

Vždy jsem měl rád designové a kvalitní hračky. Čekám s napětím na každou novinku z automobilového i elektronického průmyslu. Do jisté míry je to obsese a pro některé lidi naprosto nepochopitelná. Závidím jim jistou apatii vůči tlaku prémiových výrobců, kteří se snaží zaujmout novinkami s cílem – srazit váš účet do minusu. Automobilový sen jsem si plnil postupně, nakonec jsem se usadil u anglické značky spojené s Jamesem Bondem a tím považuji tuto úchylku za uspokojenou. Jenže, naplníte jednu touhu, přijde další, a tak to jde stále dokola. Stárnu a jsem náročnější a náročnější, ať je to ve vztahu, nebo u hraček pro dospělé. Potřebuji se dotýkat kvalitních materiálů, vnímat vůni, kochat se pohledem a slyšet ten nejkvalitnější zvukový projev a samozřejmě se cítit exkluzivně.

Myslím, že přesně tohle se honilo hlavou Franka Nuovy, když se v roce 1998 rozhodl, že je na čase světu dát vedle sportovních aut, špičkových švýcarských hodinek a veškerého možného luxusu také klenot v podobě telefonu s obchodním označením Vertu. Byl to úžasný krok, protože telefon je dnes prodloužená ruka a první viditelná vizitka vypovídající o vašem vkusu a společenském zařazení při jakémkoli setkání s přáteli nebo byznys partnery. Píše se rok 2007 a na svět přichází první model Signature s jasným poselstvím – usadit se do dlaně všem, co mají cit pro dokonalost, vytříbené materiály a k tomu požadují maximální servis a služby. Ocelové tělo doplněné keramikou na zádech, safírové sklo a pod tlačítky téměř 5 karátů rubínů, které zajišťují „nevymakatelnost“ kláves i za předpokladu, že píšete intenzivně jako Hitchcock. K tomu osobní asistent, který 24 hodin bdí a čeká na všechny vaše požadavky, od zajištění nejlepšího místa na koncertu Madonny, až po zpřístupnění Louveru po zavírací době jen pro vás a vaši lásku. V případě, že jste aktuálně z našeho tématu MAFIE jejím členem, oceníte službu Certainty zabezpečující šifrování SMS a hovorů, které nerozluští ani FBI.

Vertu se ale časem rozhodlo oslovit širší okruh fajnšmekrů, a tak inženýři připravili dostupnější model a překvapivě mnohem více trendy než klasický Signature. Vstupenkou do klubu Vertu je model Aster! Je to rozhodně krasavec a můžete si vybrat z pěti druhů kůže, od hovězí, až po vrcholnou z aligátora. Luxusní konstrukce je z odolného titanu, a když ho položíte na záda, máte před sebou safírové sklo chránící 4,7 palcový displej špičkového rozlišení. Samozřejmostí je červené tlačítko, které vás spojí se službou Concierge plnící vaše přání 24 hodin denně. K dispozici je také služba Vertu Life, která denně nabízí desítky těch nejzajímavějších akcí po celém světě. Pozvánky na premiéry filmů, sportovní utkání, wellness pobyty a vysněné dovolené.

V ruce Aster působí oproti běžným přístrojům velmi honosně a poutá pozornost všech živých tvorů v zorném poli. Dokonce jsem měl pocit, že se za mnou otáčí i psi. Nedá se zaměnit s žádným jiným telefonem na trhu. Sebevědomá identita a nadčasový design, který se navíc líbil i všem ženám, které ho u mě v ruce viděly nebo dokonce držely (telefon). Celkové zpracování je mistrovské. Dokonce i základní model Aster je ručně skládán certifikovaným odborníkem v Londýně, který je hrdě podepsán v prostoru na SIM kartu. Fotoaparát je laděný firmou Hasselblad s 13 Mpx rozlišením. Stereo ozvučení s vysokým výkonem a certifikací Dolby Digital Plus ještě více zdůrazní melodie exkluzivně složené Londýnským symfonickým orchestrem pro společnost Vertu. Toto působivé podání je po všech těch ohraných tónech všude kolem vás balzámem pro uši i duši. Běží na platformě android a poskytuje všechny dostupné vymoženosti a konektivitu, jakou náročný uživatel očekává. Perfektní volba pro seznámení se světem Vertu, kterému rychle propadnete.

Jak jsem psal na začátku, ujíždím na novinkách a Vertu jednu připravilo přímo do termínu našeho vydání zimního čísla. Druhá generace úspěšného modelu Signature Touch je tu a kromě okázalého vzhledu a všech již zmiňovaných fines jde na vrchol i ve výkonnostních parametrech. Tady si už čísla neodpustím!

Hardwarově patří novinka ke špičce. Základ tvoří výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 810 s osmi jádry o taktu až 2 GHz. Tomu sekundují hned 4 GB operační paměti, čímž Vertu získává prvenství v prodeji telefonů s touto kapacitou. Vnitřní paměť s kapacitou 64 GB je už v základu rozšířena o 64 GB microSD kartu s akceptací až do kapacity 2 TB.
Displej narostl na 5,2 palce a chrání ho pátá generace safírového skla. Rozlišení vzrostlo na Full HD (1080 x 1920 pixelů) a panel se chlubí jemností 428 obrazových bodů na palec. Foťák má brutálních 21 Mpx. Telefon je štědrý, co se podpory sítí týče. Vertu si zakládá na tom, že jeho přístroje musí majitel používat po celém světě bez jakéhokoli omezení. Do jednoho přístroje tak výrobce naložil až neuvěřitelnou sadu podporovaných sítí a různých protokolů, a to včetně veškerých verzí wifi. Další lahůdkou je pro uživatele Vertu dosah na partnery po celém světě, kteří vám nabízí wifi v místech, kde ji ostatní uživatelé ani nevidí na svém zařízení. To vše krmí vestavěná baterie s kapacitou 3180 mAh a možností bezdrátového dobíjení. Na lopatky vás položí i detaily. Například vstup pro SIM kartu a SD kartu je vzpomínkou na mercedes 300SL s křídly jako racek. Personifikace je zaručena možností vybírat si z osmi variant kombinací kůže a ušlechtilých kovů, včetně zlata. Špičkový smartphone pro opravdové fajnšmekry. Vyčerpali jsme možnosti a uspokojili potřeby dnešní doby – mít všechny technické vychytávky, rychlé připojení, sociální sítě a mailové účty, dokonce i ty bankovní stále u sebe, ale mně to nedá a vrátím se na počátek, kdy se zrodil již zmiňovaný první model Vertu Signature, který dodnes z mého pohledu nebyl a asi už nikdy nebude překonán v oblasti designu. Je to skutečný drahokam, dělá se beze změny dodnes a já se pro něho rozhodl. Opustil jsem 24 hodinové datové připojení ke všem dostupným aplikacím a netrávím čas s přáteli v restauraci sledováním příspěvků na FB a vzhledem k absenci foťáku ani nedokumentuji každé jídlo, které sním a nešklebím se u selfie. První týden to byla odvykačka. Teď jsem ale získal skutečnou svobodu a vědomí, že těch pár hodin, co nejsem doma nebo na officu, kde mám k dispozici tablet a notebook, kromě signálu a telefonu nic nepotřebuji. Pokaždé, když ho vytáhnu z kapsy, uvědomuji si, jak moc je důležité vracet se k původním hodnotám. Tlačítka jsou nenahraditelná z estetického i haptického důvodu a vědomí o přítomnosti drahých kamenů pod klávesami je sexy! Smartphony budou vyjíždět minimálně jednou ročně v nové modelové řadě, ale Signature bude i za deset let stejný a s čím dál větším efektem a fokusem na vytříbenost majitele. Cenově je posazen na vrchol pyramidy a naprosto zaslouženě.

V nabídce je i speciální edice Bentley, která primárně cílí na majitele této luxusní značky vozů a má jim rozhodně co nabídnout. Karbonová vlákna, kůže identická s interiérem vozu a logo značky zdobící přední část telefonu. Dokonce si lze zadat do výroby i vlastní specifikaci materiálu, tudíž máte možnost ještě více sladit s konfigurací vašeho Bentley. Z dobrých zdrojů unikla informace o chystaném chytrém modelu s dotykovým displejem, spojeným se značkou Bentley. Ten by měl umět váš vůz i částečně ovládat na dálku, od nezávislého topení přes hlídání tlaku v pneumatikách, až po samotný start dvanáctiválce.

Teď už je volba jen na vás, na vaší odvaze odlišit se a být náročný. Vertu je stejně jako jiné telefony spotřební věc. Vy se ale můžete těšit z každého kontaktu, SMS, hovoru nebo jen pohledu na pracovní stůl, kde leží. Protože pokaždé, když při svých povinnostech sáhnete na šperk z londýnské dílny Vertu, potěší vás všemi smysly…

Datum:23.02.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Proč chtít tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je v dnešní době velmi oblíbeným typem a způsobem vytápění. Jak konkrétně nám tedy může pomoci?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama