Sekt - ideální na Valentýna

07.01.2013 11:00

Svátek všech zamilovaných Valentýn se blíží. Čím jiným si tento kouzelný den zpříjemnit, než sklenkou dobrého sektu proslulé italské značky Martini, jež se vyznačuje především stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami.

Sekty Martini Prosecco a Martini Rosé jsou pro tuto příležitost ideální volbou. I v těch nejzatvrzelejších srdcích probudí romantiku a navodí tu správnou atmosféru. Pokud navíc chcete před svou drahou či drahým zazářit, nechte se inspirovat následujícími radami, jak s noblesou sekty otevřít či jak z nich namíchat jedinečné koktejly v pohodlí domova. Udělejte z valentýnského večera nezapomenutelnou chvilku!

Martini Prosecco je součástí portfolia šumivých vín proslulé italské značky Martini. Vyznačuje se jedinečným stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami. Za nezaměnitelnou svěží a harmonickou chutí tohoto sektu se skrývá vinná odrůda Prosecco, pěstovaná na italských prosluněných kopcích v oblasti Veneto.

Martini Prosecco, u nás nejprodávanější prémiový sekt dané značky, si lze vychutnat jednoduše samotný, nebo třeba jako součást vynikajícího drinku Martini Royale, jenž v sobě nese vyvážené propojení chuti Martini Prosecco a vermutu
Martini Rosato.

Martini Prosecco je nejmladším sektem značky Martini. Kořeny šumivých vín této značky můžeme nalézt již v druhé polovině devatenáctého století. V průběhu času vznikla celá řada sektů Martini, ve které kromě Martini Prosecco zaujímá své čestné místo i Martini Asti, Martini Rosé a Martini Brut

Martini Prosecco
Je charakteristické svojí slámově žlutou barvou s jemně zelenými tóny a lehce aromatickou vůní se stopou zelených jablek a šalvěje. Jeho lahodná chuť, v níž je harmonicky vyvážena kyselost a ovocná chuť, se ideálně doplňuje se slanými předkrmy, pokrmy z kuřecího masa či ryb a kořeněnými jídly.

Martini Rosé
V růžové variantě sektu od Martini se harmonicky snoubí syté dřevité aroma s výraznou chutí ovocných vín. Základ tvoří kvalitní hrozny z italských oblastí Piedmont a Veneto. Martini Rosé je charakteristické příjemnou vůní se stopou citrusových plodů, šalvěje a broskví. Unikátní aroma dotváří tóny fialek a divokých růží.

Tip Bacardi-Martini Ambassadora Marka Šenkapoula - jak správně podávat sekt
- Nenechávejte nákup sektu na poslední chvíli. Lahev potřebuje alespoň 1-2 dny, aby se „uklidnila“ a vychladila při 6 – 8 °C.

- Jak správně lahev otvírat? Nejprve odstraníme krycí folii z hrdla lahve, uchopíme kovový košíček (agrafu) za kolečko, které drží korek, a poté sedmkrát otočíme. Po celou dobu držíme druhou ruku na korku a stlačujeme jej směrem dolů, aby nedošlo k předčasnému vystřelení. Poté můžeme odstranit agrafu. Následně uchopíme pevně korek a otáčíme lahví – ne korkem.

- Sekt naléváme do sklenice, kterou nakloníme do úhlu 45%, a to po jejím skle. Díky tomu nám sekt nevypění a sklenici naplníme najedno nalití.

„Na závěr lze jen dodat, že při servírování sektu v dnešní době neexistuje žádné nepřekročitelné dogma. Nejdůležitější je, aby vše lahodilo oku i chuti, pak nic nestojí v cestě pro vytvoření té pravé sváteční atmosféry“, dodává Bacardi-Martini Ambassador Marek Šenkapoul.

Martini Royale – drink pro romantické duše, které mají vkus
Díky jednoduchosti přípravy tohoto drinku jej namícháte během chvilky a pak už jen stačí se nechat unášet jeho vytříbenou chutí v objetí svého protějšku.

Postup
Do větší sklenice na víno vložíme led, nalijeme 5 cl Martini Prosecco a 5 cl Martini Rosato, poté promícháme. Pro dokonalé sladění chutí obou ingrediencí je nutné dodržet popsané pořadí. Vermut je totiž těžší než sekt, a tak je vhodné jej přidávat jako poslední. Na závěr ozdobíme plátkem pomeranče a můžeme podávat.

Ingredience na přípravu jednoho drinku:

• 5 cl Martini Prosecco
• 5 cl Martini Rosato
• led
• plátek pomeranče na ozdobu

Valentine's Martini:
Chcete svého vyvoleného či vyvolenou potěšit něčím opravdu netradičním? Vyzkoušejte náš speciální valentýnský drink od Martini s granátovým jablkem, které nejen krásně vypadá, ale i příjemně rozdráždí vaše chuťové pohárky.

Postup
Sklenici typu long naplníme tříští nebo ledem, nalijeme 10cl Martini Rose Vermouth a 5cl šťávy z granátových jablek, přidáme zrnka z granátového jablka dle chuti. Dolijeme sodou, tonicem či spritem.

Ingredience na přípravu jednoho drinku:

• 10cl Martini Rose Vermouth
• 5cl šťáva z granátových jablek
• Zrnka z granátového jablka
• soda, tonic nebo sprite na dolití


Portfolio Martini vermutů i sektů v rámci široké nabídky prémiových destilátů a vín najdete také na e-shopu www.bf2b.cz.Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama