Sekt - ideální na Valentýna

07.01.2013 11:00

Svátek všech zamilovaných Valentýn se blíží. Čím jiným si tento kouzelný den zpříjemnit, než sklenkou dobrého sektu proslulé italské značky Martini, jež se vyznačuje především stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami.

Sekty Martini Prosecco a Martini Rosé jsou pro tuto příležitost ideální volbou. I v těch nejzatvrzelejších srdcích probudí romantiku a navodí tu správnou atmosféru. Pokud navíc chcete před svou drahou či drahým zazářit, nechte se inspirovat následujícími radami, jak s noblesou sekty otevřít či jak z nich namíchat jedinečné koktejly v pohodlí domova. Udělejte z valentýnského večera nezapomenutelnou chvilku!

Martini Prosecco je součástí portfolia šumivých vín proslulé italské značky Martini. Vyznačuje se jedinečným stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami. Za nezaměnitelnou svěží a harmonickou chutí tohoto sektu se skrývá vinná odrůda Prosecco, pěstovaná na italských prosluněných kopcích v oblasti Veneto.

Martini Prosecco, u nás nejprodávanější prémiový sekt dané značky, si lze vychutnat jednoduše samotný, nebo třeba jako součást vynikajícího drinku Martini Royale, jenž v sobě nese vyvážené propojení chuti Martini Prosecco a vermutu
Martini Rosato.

Martini Prosecco je nejmladším sektem značky Martini. Kořeny šumivých vín této značky můžeme nalézt již v druhé polovině devatenáctého století. V průběhu času vznikla celá řada sektů Martini, ve které kromě Martini Prosecco zaujímá své čestné místo i Martini Asti, Martini Rosé a Martini Brut

Martini Prosecco
Je charakteristické svojí slámově žlutou barvou s jemně zelenými tóny a lehce aromatickou vůní se stopou zelených jablek a šalvěje. Jeho lahodná chuť, v níž je harmonicky vyvážena kyselost a ovocná chuť, se ideálně doplňuje se slanými předkrmy, pokrmy z kuřecího masa či ryb a kořeněnými jídly.

Martini Rosé
V růžové variantě sektu od Martini se harmonicky snoubí syté dřevité aroma s výraznou chutí ovocných vín. Základ tvoří kvalitní hrozny z italských oblastí Piedmont a Veneto. Martini Rosé je charakteristické příjemnou vůní se stopou citrusových plodů, šalvěje a broskví. Unikátní aroma dotváří tóny fialek a divokých růží.

Tip Bacardi-Martini Ambassadora Marka Šenkapoula - jak správně podávat sekt
- Nenechávejte nákup sektu na poslední chvíli. Lahev potřebuje alespoň 1-2 dny, aby se „uklidnila“ a vychladila při 6 – 8 °C.

- Jak správně lahev otvírat? Nejprve odstraníme krycí folii z hrdla lahve, uchopíme kovový košíček (agrafu) za kolečko, které drží korek, a poté sedmkrát otočíme. Po celou dobu držíme druhou ruku na korku a stlačujeme jej směrem dolů, aby nedošlo k předčasnému vystřelení. Poté můžeme odstranit agrafu. Následně uchopíme pevně korek a otáčíme lahví – ne korkem.

- Sekt naléváme do sklenice, kterou nakloníme do úhlu 45%, a to po jejím skle. Díky tomu nám sekt nevypění a sklenici naplníme najedno nalití.

„Na závěr lze jen dodat, že při servírování sektu v dnešní době neexistuje žádné nepřekročitelné dogma. Nejdůležitější je, aby vše lahodilo oku i chuti, pak nic nestojí v cestě pro vytvoření té pravé sváteční atmosféry“, dodává Bacardi-Martini Ambassador Marek Šenkapoul.

Martini Royale – drink pro romantické duše, které mají vkus
Díky jednoduchosti přípravy tohoto drinku jej namícháte během chvilky a pak už jen stačí se nechat unášet jeho vytříbenou chutí v objetí svého protějšku.

Postup
Do větší sklenice na víno vložíme led, nalijeme 5 cl Martini Prosecco a 5 cl Martini Rosato, poté promícháme. Pro dokonalé sladění chutí obou ingrediencí je nutné dodržet popsané pořadí. Vermut je totiž těžší než sekt, a tak je vhodné jej přidávat jako poslední. Na závěr ozdobíme plátkem pomeranče a můžeme podávat.

Ingredience na přípravu jednoho drinku:

• 5 cl Martini Prosecco
• 5 cl Martini Rosato
• led
• plátek pomeranče na ozdobu

Valentine's Martini:
Chcete svého vyvoleného či vyvolenou potěšit něčím opravdu netradičním? Vyzkoušejte náš speciální valentýnský drink od Martini s granátovým jablkem, které nejen krásně vypadá, ale i příjemně rozdráždí vaše chuťové pohárky.

Postup
Sklenici typu long naplníme tříští nebo ledem, nalijeme 10cl Martini Rose Vermouth a 5cl šťávy z granátových jablek, přidáme zrnka z granátového jablka dle chuti. Dolijeme sodou, tonicem či spritem.

Ingredience na přípravu jednoho drinku:

• 10cl Martini Rose Vermouth
• 5cl šťáva z granátových jablek
• Zrnka z granátového jablka
• soda, tonic nebo sprite na dolití


Portfolio Martini vermutů i sektů v rámci široké nabídky prémiových destilátů a vín najdete také na e-shopu www.bf2b.cz.Reklama

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

4 hrdinové značky Hublot

Začal tenisový grand slam a Hublot u této příležitosti přeje mnoho štěstí a vítězství čtyřem skvělým tenistům.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama