Galadegustace palác Žofín, Premier Wines & Spirits
Gin Thomas Dakin, Ophir, Galadegustace palác Žofín, Premier Wines & SpiritsWilder, Galadegustace palác Žofín, Premier Wines & SpiritsBaron Hildprandt, Galadegustace palác Žofín, Premier Wines & Spirits

Galadegustace Žofín 2016

03.02.2016 00:00

Již 16. ročník tradiční mezinárodní výstavy vín a destilátů proběhl dne 28. ledna poprvé v honosných prostorách paláce Žofín v Praze. Součástí unikátní degustace byl i druhý ročník sommelierské soutěže Premier Prix du Sommelier, nad níž převzala záštitu Asociace sommelierů České republiky. Návštěvníci mohli ochutnat okolo 300 druhů vín, více než 30 značek prémiového tvrdého alkoholu a 23 míchaných koktejlů. „Během dne prošlo palácem Žofín více než dva tisíce návštěvníků z řad laické i odborné veřejnosti. To je dvojnásobek než v roce loňském, kdy akce probíhala během dvou dnů,“ říká Martin Nejedlý, spolumajitel společnosti Premier Wines & Spirits, která galadegustaci pořádala.

Reprezentativní prostory paláce Žofín ožil 20 bary a více něž 65 vystavovateli vín z celého světa mezi nimiž nechyběla věhlasná jména jako Vega Sicilia, Barone Ricasoli, Markus Molitor či champagne Deutz. „Návštěvníci se mohli setkat se samotnými zástupci jednotlivých zahraničních vinařství. Prostor jsme samozřejmě dali i několika moravským vinařským domům jako Mikrosvín Mikulov, ArteVini či Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice,“ popisuje Nejedlý. Z oblasti destilátů zde bylo možné ochutnat zcela nový gin destilatérky Joanne Moore Thomas Dakin, legendární vodku Stolichanaya či špičkové rumy jako Flor de Caña a Ron de Jeremy. Vlastním značkám společnosti Premier Wines & Spirits jako Altfernet, Baron Hildprandt či lihoviny Liqvére ze Zámeckého lihovaru v Blatné, byla věnována samostatná místnost. „Úplně poprvé jsme zde představili zbrusu nový bylinný likér s extraktem z šípků z divokých růží Wilder, který budeme na tuzemský trh uvádět tento měsíc. Musím říct, že reakce jsou zatím velmi pozitivní,“ míní Nejedlý a doplňuje: „Součástí galadegustace byla i prezentace našeho nového bistra Premier Mercato, který máme v plánu otevřít v březnu tohoto roku v pražském Karlíně“.

V rámci Galadegustace palác Žofín 2016 se uskutečnil i druhý roční sommelierské soutěže Premier prix de sommelier, nad níž převzala záštitu asociace sommelierů ČR. Hlavní cenu soutěže, vinařský zájezd do Španělska, získal Karel Baštinec, head sommelier gastrobaru Monarch: „Je to pro mě teprve druhá soutěž za sedm let kariéry, takže jsem byl celkem překvapen. Nejtěžší pro mě byl určitě servis, jelikož já rozhodně nejsem tip snobského a svázaného sommeliera. Pokusil jsem se i trochu zavtipkovat, rozvířit vody i vzduch a snad i pobavit. Evidentně už ta škrobenost nudila i porotu, a tak vybrali jako vítěze někoho, kdo se pokusil o malou inovaci ve striktních pravidlech,“ popisuje Baštinec. Dalšími finalisty byli loňský vítěz Pavol Velič, sommelier ze společnosti Makro Cash & Carry ČR a Lukáš Benda, specialista pro gastronomii & sommelier Bohemia Sekt, s.r.o.

O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1992. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a lihovin a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který v roce 2013 prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem. Hlavní sommelier PWS Tomáš Brůha je trojnásobným držitelem titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a lihoviny z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo v gastrobaru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i Národní banka vín sídlící v Praze v Platnéřské 4. V roce 2015 se společnost stala výhradním dodavatelem vína pro Ples v Opeře. Více na
www.1er.cz.

Datum:03.02.2016 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama