Technologické novinky roku 2015, foto zdroj: ImportPC
Technologické novinky roku 2015, foto zdroj: ImportPCTechnologické novinky roku 2015, foto zdroj: ImportPC

Technologické novinky 2015

30.11.2015 08:00

Nic se nevyvíjí tak rychle jako jsou moderní technologie, neustále se něco zlepšuje, mění nebo se objevují nové vychytávky. S každým rokem se to posouvá dál. Rok 2015 nebyl výjimkou a my vám přinášíme nějaké významné technologické novinky, o kterých je dobré vědět.

CES 2015
Dny, kdy se koná veletrh spotřební elektroniky, jsou pro milovníky technologických novinek velkým svátkem. CES – Consumer Elektrinics Show se letos, jako již tradičně, konal v americkém Las Vegas a jedním z hlavních témat byly chytré telefony.

Budoucnost by měla být ve speciálních senzorech, které získávají data o naších běžných činnostech, které pak následně vyhodnocují a přenášejí na různá zařízení. Díky tomu je možné například monitorovat teplotu v domě a nastavit ji na dálku přes chytrý telefon. Stejně se dají ovládat pračky či jiné spotřebiče. Senzory jsou klíčem k dokonalé digitální domácnosti.

Digitální domácnost
Digitální domácnost nebo jinak inteligentní domácnost jsou názvy označující moderní bydlení zajišťující vysoký komfort a maximální možné snížení provozních nákladů, díky vyspělým technologiím.

Cílem takové domácnosti je zajistit maximální komfort bydlení a celkově tak zlepšit životní úroveň obyvatel domácnosti. Díky moderním technologiím lze snížit spotřebu energií a dosáhnout výrazných úspor. Počáteční poměrně vysoká investice má tak velmi rychlou návratnost.

Digitální domácnost tak může zasahovat do různých oblastí bydlení

  • vytápění a klimatizace,
  • osvětlení,
  • bezpečnostní prvky,
  • komunikační technologie,
  • multimédia.
Zaměřit se lze na konkrétní oblasti bydlení nebo zvolit jeden doplněk, který přinese konkrétní funkci chytré domácnosti. Konkrétně například pouze multimédia nebo komunikace. Stále více se chytré domácnosti realizují spolu s výstavbou nového domu nebo při jeho velké rekonstrukci.

Tenké a extrémně výkonné notebooky
Na CES se také představili inovované modelové řady tenkých notebooků, které uživatelům doslova nedají spát. Prvním vyťukaným kouskem budou notebooky Lenovo LaVie Z, které budou vážit pouhých 780 gramů, a jejich výbava bude opravdu excelentní.

Displeje mají úhlopříčku 13,3 palců s rozlišením 2 560 × 1 440 bodů. LaVie Z má klasický displej a LaVie Z 360 je vybavená i dotykovým povrchem, v obou případech jde o kvalitní IPS. Operační paměť má kapacitu 8 GB (LPDDR3), procesor je Intel Core i7 a zvolit lze maximálně 256GB SSD.

Auta řízená robotem
Auta s robotickým řízením jsou budoucnost, alespoň to tvrdí šéf automobilky Tesla Motors Elon Musk. A taková budoucnost může nastat velmi brzo. Tesla totiž uvolnila před několika dny software Tesla Autopilot, který samostatné řízení zvládá.

Autopilot bude fungovat na principu neustálého se zlepšování. Bude se učit s každým ujetým kilometrem. Musk věří, že v budoucnosti budou všechna auta plně robotická a plně autonomní. Elektromobily Tesla Model S a X jsou k dostání i v Čechách.

Tesla Model X
Nabídka kalifornské Tesly se rozrostla o model kategorie SUV s názvem X. Elegantnímu vozu se součinitelem aerodynamického odporu jen 0,24 zůstalo netradiční pojetí zadních dveří, které už na konceptu vzbuzovaly údiv. Zadní dveře, které výrobce označuje jako Falcon wings, tedy sokolí křídla, se totiž otevírají vzhůru.

Novinky u HP
Zastánci multimediálních počítačů pro domácnost se dočkali nejnovějších zástupců. Skvělý a spolehlivý výkon je dosažen díky nejmodernějším technologiím. Vše je doplněno o revoluční design plný elegance a noblesy. Stolní počítače z řady HP Pavilion 550 vám vyrazí dech.

HP přirpavuje také unikátní řadu nových notebooků Star Wars Special Edition. HP ve spolupráci se společností Disney a Lucasfilm připravuje jedinečný notebook HP s motivy ze Star Wars, který bude představen ještě před premiérou filmu. V noteboocích tak budou k dispozici originální spořiče obrazovky a pozadí plochy. Také tematické zvukové profily nebo galaktické písmo Aurebesh.
Datum:30.11.2015 08:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Rozšiřte povědomí o vaší značce díky reklamním předmětům

Máte vlastní značku? Nedílnou součástí vašeho byznysu pak jsou také reklamní předměty. Ty musejí ale nést vaši značku.

To nejlepší z evropského designu

Výrobce televizorů Philips, představuje novou řadu televizorů 9104, která vznikla ve spolupráci s dánským výrobcem luxusních designových doplňků, společností Georg Jensen.

Užijte si jaro plné hokejových zážitků

Pro hokejové fanoušky je jaro jedním z nejoblíbenějších ročních období. Atmosféru mistrovství si můžete vychutnat jako na tribuně.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama